Olivia - inca 900 euro pt operatie - URGENT !

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Dorsilia, cred ca ar fi practic pentru campania de strans banutii pentru Olivia, daca i-ati putea face un blog. Cu povestea, cu hartii medicale atasate si cu cateva pozute.
In felul asta ar putea fi mai usoara mediatizarea cazului, oamenii ar vedea mai repede. Iti spun asta, pentru ca eu mi-am pus ca status pe messenger link catre un caz pe dc ... si-mi zic prietenii (cei care au avut rabdare sa citeasca toate intrarile din subiect) ca le-ar fi fost mai usor daca era totul intr-un blog, mai usor de citit de un ne-membru al comunitatii noastre.
Ce zici ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

da, Ral, ideea e foarte buna insa aceasta decizie le apartine parintilor Oliviei :( Exista oameni si oameni si pentru fiecare e altfel ...unii cer cu usurinta, altii cand trebuie sa ceara ceva celor din jur le vine foarte greu. Sfaturi se pot da insa cum noi oamenii pe cat de asemanatori suntem in 99 % din privinte, pe atat de diferiti suntem in acel procent de 1 %.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Dorsilia, cred ca oricui ii este greu sa ceara, nu cred ca le e usor, dar cred ca atunci cand viata copilului tau depinde de asta ... iti calci si peste jena, si peste madrie, te faci ca nu auzi remarci rautacioase sau daca le auzi le raspunzi cat poti de calm.
Mie una mi se pare mai usoara modalitatea asta, de a prezenta cazul Oliviei, pentru ca blogul se duce la randul lui din user in user, din mana in mana ... si nici nu stii de unde poti primi o mana de ajutor.
Spune-i asta fratelui tau, ca vrem sa o ajutam pe Olivia, si ca o facem din tot sufletul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

am donat azi 150 de lei din contul Mihai Gavris
multa sanatate micutei, ne rugam pentru ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

multe multumiri si ganduri bune !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G.AURA spune:

Sanatate va doresc din toata inima si aveam o intrebare ,ce medic o urmareste in Timisoara?Ss stiti ca o fi Bucuresti capitala tarii dar nu sunt cainii cu covrigi in coada,medicii sunt tot timpul pe fuga sunt cam zgarciti in detalii,consultatii foarte scumpe iar cand sunt pusi in fata unui caz mai complicat pleci cum ai venit ,bine cu cateva milioane in minus,stiu din experienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vdrag spune:

Am trimis si eu niste banuti astazi in contul de euro si rog o confirmare cand vor intra in cont.
Multa sanatate si ajutor de la Dumnezeu pentru parinti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Lia,
ce mai face micuta Olivia ???


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Dorsilia,
te rog frumos sa intri sa mai scrii despre micuta Olivia.
Sunt multe mamici care chiar daca nu scriu pe aici, intreaba de ea si vor sa stie daca te mai ocupi de acest caz pentru ca vor sa doneze hainute pentru bazar.
Asa cum scrie in regulament, trebuie din cand in cand un up-date


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena Olivia

Urgent: Pentru ochisorii IONELEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

buna

Imi cer scuze pentru absenta, (motive proprii de sanatate, din nefericire).

Din pacate de curand, Olivia a facut o noua infectie urinara cu E.Coli, chiar in perioada tratamentului profilactic cu Epitrim, si acum ia tratament cu antibiotic (o pulbere de ciprofloxacina preparata in farmacie). Probele de urina duse la 2 laboratoare medicale din oras au confirmat infectia (1500 leucocite in urina si prezenta nitritilor la sumar, la urocultura infectie certa cu E. Coli)

acum este in tratament si urmeaza uroculturile de cotrol...

multumesc pentru intrebari si ajutor
lia

Mergi la inceput