Olivia - inca 900 euro pt operatie - URGENT !

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Imi pare tare rau pt vestile mai putin bune, sper sa scape de infectie cat mai repede.
Nici nu mi pot inchipui suferinta ei si diseprarea parintilor :(


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Dorsilia, am sugerat Bucurestiul in conditiile in care ai spus ca ar fi preferat sa o trateze in tara. Sanatate multa! Probabil ca iGermania au conditii mai bune si mai multa experienta pe cazuri complicate si bineinteles alte dotari, asa ca probabil e o idee mai buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

da, ar fi preferat insa dr de aici i-a indemnat de la inceput spre Germania, exact din motivele mentionate de tine. Nici nu mai stii de cine sa asculti si cine-ti garanteaza ca daca faci un efort obtii 100 % ceea ce speri :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Dorsilia, trimit si eu la inceputul saptamanii viitoare o suma, sper ca nu e prea tarziu.
Cred ca Germania e o solutie mult mai buna decat Bucurestiul pentru un pui atat de incercat ... adica de acolo sperantele sa vina reparata sunt mai mari decat de la Bucuresti de unde cine stie ce mai poate lua ca bonus ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

pentru Olivia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=48118

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

As vrea sa trimit si eu o suma mica pentru Olivia. Nu aduna bani cineva din Germania, ca sa trimitem impreuna? (cheltuielile de trimitere bancara pt Romania sunt mai mari). Daca da, dati-mi va rog un pm cu iban. Paypal nu am din pacate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Mihaela, ce vesti mai ai despre Olivia ?
Cum se mai simte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Buna,

In primul rand multumesc si eu si parintii Oliviei care mi-au confirmat intrarea in cont azi banutilor din vanzarea telefonului de la Bazar, multumiri DC care gazduieste bazarul, cumoaratoarei cat si donatoarei, si tutueror celor ce mai sunt implicati

Acum despre mica Olivia: a facut 2 saptamani tratament pentru infectia urinara descoperita la uroculturile bilunare pe care le face si le va face pana in luna mai. Urina s-a sterilizat, insa urmeaza acum tratament profilactic de durata cu antibiotic, pana cand va ajunge la operatie.

In rest, invata inca sa mearga, pentru ca nu merge singurica, ci sustinuta de manute, e un copil energic si vesel.

Zilele urmatoare in weekend voi incarca niste fotografii cu ea, ca sa nu mai fie pentru nimeni doar un nume si o poveste inca trista.

va pup, noapte buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns batmanita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dorsilia

Buna,

In primul rand multumesc si eu si parintii Oliviei care mi-au confirmat intrarea in cont azi banutilor din vanzarea telefonului de la Bazar, multumiri DC care gazduieste bazarul, cumoaratoarei cat si donatoarei, si tutueror celor ce mai sunt implicati


ieri am facut plata pt telefon , m-am suparat putin cand mi-au spus
ca din banutii care i-am depus 10 lei vor fi comosionul bancii ,mi se pare o suma foarte mare.
si eu vreau sa multumesc donatoarei si .
sanatate oliviei !

Mergi la inceput