Buburuze de mart-apr2013(14)!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Ramona imi pare rau ca o femeie insarcinata trebuie sa treaca prin asa ceva, prin atata stres si tot felul de ganduri.
Daca vrei sa vb cu noi in momentele mai grele suntem aici sa te ascultam sau sa te sfatuim cum credem noi. Capul sus ,daca ai luat decizia sa pastrezi copilasul, cu siguranta vei fi o mamica buna si cine stie pana la urma ce va rezerva viata.

Emilia frumoase ganduri ai asternut tu aici.Cat despre temeri eu zic sa stai linistita bebelina iti va da putere sa treci peste momentele mai greute si sigur vei fi o mamica fericita asa cum vom fi toate

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 30+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Ti-am trimis acum pe PM parola. Imi pare rau de situatia cu ex-ul tau. Dar nu esti singura. Mai stiu cazuri, o buna prietena a ramas prin inseminare si dupa ce a ramas tatal cu care avusese o relatie foarte lunga efectiv a disparut din peisaj, o colega de-a mea urmeaza peste cateva luni sa boteze o fetita fara tata din motive similare... uite aici un blog al unei mamici in aceeasi situatie http://easiea.blogspot.ro/search/label/Despre%20Tati
Sper ca te va incuraja sa o citesti.

28+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Ramonika foarte bine ai facut. Sa vezi cata bucurie iti aduce un copil chiar daca este greu. Tot respectul pentru taria ta.
Cat despre tata, trebuie sa-l accepti in viata copilului tau, asa va fi cel mai bine pentru copilas. Faza cu numele faci cum crezi tu, dar trebuie sa se implice si el chiar daca uneori nu o sa vrei asta.
Multa liniste sufleteasca iti doresc!
Ei nu e general valabil cu nivelul de energie. Eu la prima sarcina, am fost duracell pana in ultima zi.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
30 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Arriana pe tine in ce fel te doare burtica?
Pe mine ma injunghie undeva de la fundul uterului spre vagin daca intelegi. Eu am un stres sa nu se deschida si mai mult colul

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 30+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Ramonika o sa-i para rau ex-ului pentru ca ti-a zis ca nu il intereseaza de copil.Ai sa vezi.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
30 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Arianna scuze mereu iti scriu gresit numele.Dau un miel la Paste

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 30+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Si eu am durerea asta Mara.
Emilia lasa-le sa vorbeasca . Si cumnata mea a zis la botezul lui Miriam ca ea are fata si baiat si nu ii mai trebuie copii.Ei si nu stiu cum s-a intamplat acolo cu metodele contraceptive ca asa a aparut si Vasilica, un baietel frumusel foc de 4 luni acuma.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
30 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

hmm,eu zic ca as mai face dar ma gandesc ca desi acum imi permit ,ce ma fac peste vreo 10 ani daca situatia nu va mai fi aceiasi...sa imbraci 3 nu 2 sa iy ti in scoala in conditii bune nu de mila de sila...mi-ar pare rau sa-mi chinui copii. Noi suntem 3 frati si nu am avut chiar de toate in copilarie si nu as vrea sa faca copii mei naveta la sc iarna doar intr-o pereche de pantaloni si 2 bluze, nu imi este rusine sa recunosc.in fata parintilor nostrii ca desi nu aveam multe ca alti copii au facut tot posibilul sa avem educatie sa nu ne lipseasca nimic esential.
Stiu ca nu prea sunt la subiect dar din prisma acestor lucruri consider ca 2 copii sunt suficienti.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 30+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Felicitas inseamna ca nu de la col sunt junchiurile mele.Eu eram fixata sa cred ca da
Apropo de diferenta dintre sarcini, eu nu imi amintesc la Robert sa fi avut atatea dureri junchiuri.


Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 30+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Arianna, in ceea ce priveste detergentii, nu vorbim de expunerea la bacterii, pe care vreau eu sa o evit prin detergenti bio ci expunerea pielii bebelusilor la o multime de substante chimice. Nu vreau sa le administrez zilnic doze de fosfati ca nu cred ca se calesc la chimicale. Dermatologii spun ca dimpotriva, expunerea pielii sensibile a bebelusilor la substante chimice poate determina alergii. Detergentii bio nu sunt sterilizatori, dar contin ingrediente naturale si sunt hipoalergenice. Ma rog, idea e ca nu mi-a propus sa ii calesc la chimicale. Asta e adevarat.
Ramonika, toata admiratia pentru faptul ca nu te-ai lasat convinsa de familie si de ex sa renunti la copil si ca ai avut curaj sa faci acest pas si fara suportul lor.


Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

26+ cu si

Mergi la inceput