Buburuze de mart-apr2013(14)!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Din cate am inteles era deschisa spre un cabinet, nu chiar publicului larg, dar tot este inadmisibil. Fata asta zicea ca s-a bucurat ca mamica respectiva a nascut usor si destul de repede si s-a bucurat mult pentru ea, a fost chiar emotionata. Exista niste limite, asa e, si ar trebui sa fim ferme pe pozitie atunci cand avem o convingere, asa cum este cea cu vaccinurile sau cand ne deranjeaza ceva, chiar daca drii nu sunt de acord...

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

26+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata mamici! Azi la noi este zi de ecograf, mergem sa vedem ce face buburuza caratista.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
30 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Neata, fetelor!

M-am mai obisnuit si eu cu noua stare de spirit, adic#259; inactivitatea asa ca am moralul un pic mai ridicat. Abia asteptam sa mergem luni la eco. Bebe Bocanila e nastrusnic in continuare dar eu tot nu prea reusesc sa-mi dau seama in ce pozitie sta exact. Adica stiu de mult ca e cu caputul in jos ( de la 16 sapt ) si mi se pare ca are manutele si piciorusele pe partea dr dar sincer nu pot face diferenta de miscari, adica din ce da ( poate oi fi eu mai nesimtitoare?! ). La voi cum e?

30+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Neata fetele.
VeveMara esti tareNici eu nu imi dau seama mereu cum sta ,la fel stiu ca este cu capusorul in jos si cateodata simt cu mana pe ce parte are spatucul dar nici vorba sa-mi dau seama daca misca din manute ,genunchi sau labuta piciorului.

Felicitas te asteptam cu vesti bune de la eco

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 30+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Eu de astazi am intat i prenatal

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 30+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Tusferi si eu am fost martora la o nastere. Dupa ce am nascut am fost dusa intr-un mic salon cu 3 paturi iar salonul acesta avea usa comuna cu sala de nasteri si eu am stat exact in patul din dreptul usii si cum nu au inchis-o , am vazut cu a nascut urmatoarea mamica dupa mine.A fost oarecum emotionant dar intradevar nu trebuia sa fim puse in acesta situatie niciuna dintre noi. De exemplu cineva poate a vazut cum am nascut eu... habar nu am.

La noi in Ploiesti nu are acces nici un membru al familiei in salon de travaliu, nastere sau postnastere. Mie mi-ar fi placut sa fie si tati alaturi de mine macar in timpul travaliului daca nu al nasterii dar conditiile sunt bunicele, moasele si asistentele de la neonatologie sau lauze la fel. Eu nu am dat la robert decat 100 de lei la fiecare moasa(2) pentru ca s-au purtat f frumos iar dr nimic pentru ca nu a fost de fata.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 30+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

si eu mi-as dori sa stiu cum sta si din ce da. Deocamdata ma prind aproximativ de pozitie cu dopplerul - se aud bataile de inima intr-o anumita parte. In rest, stiu si eu ca e cu capul in jos si cam atat.
Eu mai vin la birou vreo 2 saptamani si apoi am niste zile de concediu, asa ca in prenatal intru pe 5 februarie

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza burtici!!!

Ne-am trezit si noi putin mai devreme

Veve curaj sunt sigura ca totul va fi bine,are DD grija de voiNu-mi prea dau seama nici eu cu ce ma boxeaza piciul,atat pot sa zic ca se mai impinge cateodata si simt ceva mai mare si tare care banuiesc au ca ar fi caputzul sau funduletulAL meu nu era intors ultima dataLuni avem si noi programare la eco si vedem atunci ce a mai muncit buburuzu

felicitas te asteptam cu vesti bune de la eco

Mara-i felicitari pt prenatalDe la inceputul lui februarie intru si eu.

Liza acus ma bag pe picassa sa "fac cunostiinta" cu tineAr trebui sa-mi mai fac si eu ceva poze ca am cam ramas in urma cu ele.

Tusferi si restul gastii va trimit multii pupici si va dorewsc o zi frumoasa!!!!!



Cosmi 27+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Ramasem in urma cu pozele de pe picassa.Liza,Felicitas,Anka80 sunteto tare dragute iar de burtici nici nu mai zic
Felicitas Miriam e o scupete de copilSa-ti creasca mare si santoasa!

Cosmi 27+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Salva Domnului! Ma simt ceva mai bine stiind ca nu sunt chiar mama denaturata :)
In privinta biberoanelor eu sincer nu as lua deocamdata, si nici pompa pt ca sper ca voi putea alapta si dealtfel acum se gasesc in toate farmaciile oricand ai nevoie. Singurul lucru care stiu clar ca imi va folosi - protectiile de silicon pt mameloane ( cele de la Avent sunt super), deoarece am mameloane ombilicate. Asa ca ma voi prezenta cu ele la momentul X.

Inainte de a afla povestea cu colul ne cam hotarasem pt cezariana tinand cont ca sotul meu la 1,95 m nu e tocmai micut si eu sunt destul de ingusta in solduri, vroiam procedura cea mai sigura pt bebe ( traumatizata fiind de povesti cu copiii cu sechele neurologice datorate hipoxiei la nastere). Dupa ce am descoperit problema si mai ales ca se poate intampla mai repede am convenit cu dr ca vedem la fata locului, nu inlatur ideea de nastere naturala tinand cont ca s-ar putea sa fie chiar facila. Ceea ce ma sperie acum e neprevazutul. Sunt obsedata sa nu cumva sa ma prinda momentul nepregatita: fara sa apuc sa pregatesc lucrurile pt bebe, sa fiu neepilata sau cu bagajul nefacut. Asa ca acum mai am un motiv sa fac nopti albe :)

30+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput