Buburuze de mart-apr2013(14)!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Mara eu am zis ca si daca iese cu puta, eu in casa tot lucrurile lui Miriam i le dau, dar ce o sa aiba Doamne iarta-ma. Nu am de gand sa cheltuiesc prea mult pentru haine.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
30 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Felicitas , asta am spus si eu ca nu are rost sa cumpar o gramada de lucruri cand cele care le am sunt aproape noi si frumoase si oricum o parte mare din ele se potrivesc perfect si la fetita si ce nu merge oricum prin casa

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 30+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Yupi,ce activitate pe aici

Eu mai rar ca am laptopul la reparat iar tableta nu am putut sa o folosesc azi ca nu mi-a mers netul

Ramonika tot respectul meu pt tineeu zic ca ai facut cea ma buna legere si DD o sa aiba grija de voi.

Eu fier nu iau inca asa ca nu stiu ce sa va zic

Piscotel si pe mine ma mai trezeste sotul ca sforai.de fapt de ceva vreme nu mi-a ma zis nimic,oare m-am lecuit?

E'milia tare frumos ai scris si ma regasesc in cuvintele tale,

Veve ai fost tare cu linsul fierului de calcat
Legat de cat copii vrem eu as mai vrea unul,insa tinand cont de cat de greu l-am obtinut si pe buburuz ma multumesc si cu el.sanatos sa fie si daca mai vrea DD o sa aiba si o/un surioara/fratior.


Arianna o sa ma uit si eu la botosei.cred ca sunt tare dragalasi
Gabi cu neuroni si eu stau prost asa ca doar ata am retinut din ce ati scris

Va pupacesc pe toate si va doresc o seara faina

Cosmi 27+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Ciau fetele! Mai apar si eu pe aici. V-am tot citit, ca ati avut spor.
Pe scurt (tot ce a retinut neuronul...)
Ramo, felicitari pentru decizia luata!
Arianna: ai rabdare, talent, gust, tot ce trebuie, ai facut niste chestii superbe!

Eu merg maine ultima zi la lucru (apoi concediu de odihna, apoi prenatal din 7 februarie), si la ce nervi am avut saptamana asta, plus oboseala si stres... mi-am reconfirmat ca am luat cea mai buna decizie.

La mine, loviturile si intepaturile sunt la ordinea zilei. Bebelina asta a mea e cam sportiva, sta cu capul in jos, cu fundul fix pe rinichiul drept si cu umarul scos uneori langa buric, in dreapta. Cateodata se impinge cam tare si ma ustura pielea. Picioarele sunt in stanga si de aia simt lovituri dese si multe acolo. Eu nu mi-am dat seama singura de toate astea, ci m-a zis o prietena doctorita care a avut chef sa vada cum sta bebe si sa imi arate cum sa ma joc cu ea :)


26+ Bebe Tereza

Love is all around...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Arianna, frumoase lucrusoare stii sa faci Botoseii alb cu rosu mi-au placut cel mai tare si mie.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Buna fetelor. Multumesc pt aprecierile legate de mesajul de zilele trecute.
Am fost azi (am 28 sapt si 2 zile) la eco morfofetala de trimestrul III. Am fost devreme pentru ca eu oricum fac eco o data la 2-3 saptamani ca sa masor rezistentele pe artere.
Suzeta mica statea ca un covrigel. Are caputul in col (acopera colul) si fata inspre operatia de apendicita. Inspre splina are spatele si funduletul si deasupra buricului piciorusele care ajung pana la ficatul meu. Are 1.321 grame +/- 193 grame, varsta ecografica 29 saptamani, stomac, rinichi, inimioara coloana, diafragm, cerebel, vezica toate ok.
Rezistentele pe arterele uterine sunt ok, nu pun probleme, medicul insa mi-a zis sa am grija cu rezistenta pe ombilicala care este 0.69 dar trebuie monitorizata o data la 2 (maxim 3) saptamani.
Placenta e gradl 1, 24 mm grosime, flux intraplacentar rezent. Punga maxima de lichid 4.1 cm.
Circumferinta craniana e 273 mm (29 sapt si 6 zile) si cerebelul 35,4 mm (29 sapt si 3 zile), inima bate cu 130 batai pe minut, femurul e 53,8 mm (28 sapt si 4 zile) si humerusul 48,7 mm (28 sapt si 5 zile). Si este cu siguranta fetita.

Ramonika, esti foarte frumusica .
Fetelor, aveti dreptate ca nu e prea important ce poarta bebe prin casa si e normal sa reutilizam lucrurile de la primul bebe la al doilea pentru ca copilasii cresc asa mult asa repede incat o hainuta care a fost purtata de bebe de 2-3 ori e ca noua practic. Pe de alta parte eu prefer sa cumpar pentru bebelina multe body-uri, salopete, pantalonasi si bluzite in culori neutre (galben, portocaliu, verde, mov, kaki, gri, rosu, crem, bej, lila) ca sa le pot folosi si daca bebele urmator va fi baietel atat pe afara cat si prin casa. Ce am luat in culori strict de fetita sunt rochite pe care le va folosi numai ea ca baiatului n-o sa le dau sigur
Adica vor avea destule lucruri pe care le vor folosi amandoi si ceva lucruri individuale dar mai putine. Sper sa ma ajute Dumnezeu ca urmatorul bebe sa fie baietel sa am pereche .


28+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Neata, buburuze!

In privinta hainutelor mostenite, am fost la sora mea sa îmi aleg din hainutele copiilor ei ceea ce mi-ar trebui. Nu am rezistat si am pus in bagajel toate culorile inclusiv body-uri roz, cel mai tare fiind unul pe care scrie "Sunt printesa mamei!". Astfel incat, fara sa observ, nepotica cea mare care are 3 ani si jum mi-a indesat vreo trei rochite cu bulinute si nebunii roz printre lucruri. I-am reamintit ca eu am un bebe baietel in burtica la care ea impenetrabila mi-a spus ca ce, daca il imbrac cu roz, nu poate purta si bulinute ( ce daca sunt rochite) ?! A fost mortala.

31+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neata!

La o cafeluta,ceiut,laptic vine cineva?

Emilia felicitari pt vestile bune,tot asa in continuare

Eu mi-am luat micul dejun si acum ne-am bagat din nou sub paturica

Pupici tuturor!!!!

O zi frumoasa

Cosmi 27+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Arianna, f frumoasi botoseii roz cu verde, mai ca mi-ar veni si mie sa-i incalt!

31+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Veve ce nepotica haioasa aisa poarte bebe sanatos hainutele

Cosmi 28+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput