Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (74)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Gata ! La 10:45 se nascu Antonia si Bianca. Cu urlete si trambite, 2950 si 2400, frumoase si cu par mult. Antonia o si musca de deget pe doctorita Eu sunt bine, amortita, totul a decurs perfect


Am aflat vestea si am zis sa o impartasesc cu voi

ADRYANA SA ITI TRAIASCA COMORILE AI REUSIT!!

amalia tsakoniati
17+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

bravo Ady. Abia astept sa ne povessteti cum a fost intalnirea cu fetele. Sa te recuperezi repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy2 spune:

Adrianaady,sa iti traiasca micutele si sa va aduca numai bucurii
Iti doresc refacere grabnica si te asteptam sa ne povestesti.


fetelor,de azi-noapte de cand am citit despre Diana imi vine sa plang incontinuu,nu ma lua somnul deloc gandindu-ma la ea.
Nu exista durere mai mare pe lumea asta,i-ai asteptat atat,i-ai simtit zi de zi in burtica cum se miscau si dintr-o data se termina totul,trebuie sa fie groaznic.Dianei ii trebuie multa forta si rugaciune ca sa depaseasca acest moment,dar rana va ramane in suflet totdeauna.
Cu siguranta Dumnezeu ii va darui alti copii.
DE CE LASA DUMNEZEU SA SE INTAMPLE ASA CEVA,EU ASTA NU POT SA INTELEG?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaradoi spune:

sa stiti ca va citesc. voi sunteti totusi prietenele mele, ati fost alaturi de mine pe tot parcursul sarcinii...va multumesc pentru sustinere...

felicitari, ady! ma bucur din suflet pt tine si pt micute! asta e cea mai buna veste pe ziua de azi.

fetitele mele aveau 1600 si 1700g. nici macar nu erau mici. aratau ca niste papusi...le-ar fi chemat antonia si maria (ady, am vazut ca ai ales acelasi nume pentru micuta ta) si vor trai toata viata in sufletul meu. acum stiu ca ele ma ocrotesc din ceruri, ca sunt niste ingerasi si nu-mi pare rau deloc ca am trecut prin atatea greutati, internari, perfuzii si greutati toata sarcina asta. eu tot consider ca am reusit ceva. am trimis in cer doi ingerasi in plus.

imi pare rau ca va intristez, insa nu stiu cine m-ar intelege mai bine ca voi. si nici nu prea sa vb cu toata lumea despre asta.

va pup cu drag si voi ramane alaturi de voi cum pot.

31 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

dianaradoi esti o femeie puternica si ce frumos ai spus despre micute DD si le a dorit langa El si tu ai acceptat voia LUI sunt sigura ca DD iti va pregati ceva frumos pt ca meriti

amalia tsakoniati
17+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Ady, felicitari! sa fie sanatoase si sa va faca fericiti!


Diana draga mea, sunt convinsa ca esti o persoana f puternica. E bine sa vorbesti despre ce ti s-a intamplat, e un prim pas spre vindecare. Eu am pierdut o sarcina de doar 10 sapt ( e drept f greu obtinuta, caci nu puteam concepe natural) si am simtit ca imi pierd si mintile. M-a ajutat atunci mult sotul, insa in primul rand m-a ajutat sa vorbesc despre ce simteam.

Nu lasa de asemenea intrebari neraspunse, eu atunci am facut tot posibilul si am aflat de ce s-a oprit sarcina in evolutie. Daca exista posibilitatea de a afla ce s-a intamplat, cred ca te-ar ajuta f mult...
Daca ai nevoie iti pot recomanda un medic gineco sufletist, care sa te ajute sa iti recapeti increderea ca urmatoarea sarcina va fi un succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

felicitari adriana, sa-ti traisca frumoasele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Adriana, felicitari!!! Sa fie sanatoase fetitele si sa aiba parte de noroc si bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

SI eu am pierdut o sarcina de 6 saptamani si 2 ani am avut cosmaruri. Dar nici nu am vorbit pe tema asta. Am tinut toul in mine pt ca am considerat ca daca sarcina a fost micuta, durerea este la fel de mica. Pe baiatul meu mare il cheama tudor valentin pt ca primul copil pe care l-am visat ca l-am nascut viu il chema asa. Dar 2 ani de zile numai avorturi am visat. Ma trezeam plangand si eu refuzam sa vorbesc. Daca ai in preajma ta persoane cu care te simti bine vorbind, atunci te sfatuiesc si eu sa vorbesti. Aici poti vorbi cu noi, poate chiar mai usor pt ca te exprimi in scris si oricand vei gasi o vorba buna si o imbratisare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Antonia si Bianca bun venit pe lume! Sa aveti o viata minunata, plina de sanatate, bucurii, iubire si realizari frumoase. Felicitari parintilor, reface rapida si acomodare usoara la viata in 4!




Mergi la inceput