Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (74)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Buna fetelor, n-am mai postat demulticel ca suntem in focuri, cum va descurcati mamici de gemeni singurele cu ei, ca noi cu ajutor si suntem zombi oricum, am inceput de cateva ori sa scriu mesaje dar de fiecare data apare cate ceva.
Adriana, nastere usoara, abia astept sa citesc mesaj de la tine ca esti ok si la fel si fetele
Anne, la multi ani cu intarziere! Cu alaptatul ne descurcam cum putem dar mai bagam si lp dupa jumat de ora de lm, ca ei mai plang dupa masa si nu vrem asta. S-a observat si la cantar, primele 2 sapt au luat 230 si 260 grame, dar de cand am bagat lp, intr-o sapt au luat 400 si 430 grame. Suntem tare multumiti, si continuam asa. Pediatru a zis sa dam lp cu lingurita dar nu reusimdeloc, ei oricum sug bine si la san, noaptea nu prea le dau lp, adorm la san si gata. Cum a fost botezul? Si noi suntem in pregatiri pt 1 martie, abia reusesc sa ma mobilizez dar trebuie. Si eu vreau sa comand carutu azi, stiu ca tu aveai mikado, e ok?
Pup toate gemenistele si aveti grija de voi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

hellen esti o super scumpa . Am facut comanda dar am luat o varianta sport dar mai ieftina de la bertoni. Dar multumesc tare mult pt intentie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

diana, aveam Milkado si m-am impacat f bine cu el. Nu intra pe usa conventionala, dar am intrat in toate lift-urile de la supermarket, mall etc.

Anna, era sub scari intr-o cutie de lemn facuta special pt el. Deci au plecat cu tot cu dulapul ala imens si f greu (carutul avea cam 30 kg + hardughia. Cum l-or fi transportat oare? Sotul spune ca au primit pontul si o suspecteaza pe femeia de serviciu. Noi avem interfon iar el era situat la usa din spate... cand intrai prin fata, nici nu-l vedeai. Deci teoria lui poate sta in picioare. Dar de ce sa furi un carucior? In fine. Eu am trecut peste moment. Este f tare ca noi am avut marturii la botez prajituri in forma de carucior. ironia sortii nu? :)))

Diana, cum sa fiti zombi acum? La inceput e mai usor pt ca dorm mult. Aveti colici violenti? Eu fac si curatenie, stau si cu ei dar nu prea apuc sa fac de mancare in fiecare zi dar ma descurc cum pot cu furejatul :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna gemenistelor
Ady sunteti in rugaciunile mele intalnire placuta si refacere rapida

amalia tsakoniati
16+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Ziua buna fete dragi
Vroiam sa va spun ca am aminat cu o zi ziua cezarienei, o vom face miercuri 30 ianuarie
Stiti ceva de Dianaradoi? De vineri nu ne-a mai scris nimic...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

@diancic si anne, noi tot la inceput am fost zombi, pt ca mancau din 2 in 2 ore si nu simultan, asa ca nu mai ramnea timp de nimic, iar picii nu aveau colici, doar ca nu dormeau mult (chit ca au fost pe lm sau lp ) Nici acum nu dorm prea mult, dar macar se simte diferente si la un moment dat ajungi sa te mai obisnuiesti. Si inca ceva ... ei simt daca mama e agitata, cu cat mama sau cine e pe langa ei e mai agitat cu atat fac si ei mai rau - cel putin la noi asa a fost, cand m-am relaxat eu, s-au mai destins si ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Anne, pai cred ca dorm copiii dar ai mei nu prea dorm, alaptatul si hranitul cu lp dureaza cam 1-2 ore, apoi adormitul mai dureaza inca 30 min-1 ora, si dorm 1-2 ore si apoi iar de la inceput, daca nu le dau lp ar treb sa stau cu tzatza in gura non stop ca pauza dintre mese ar fi de 2-3 ore, asa cu lp e 3-4 ore. Mai nou s-au oparit amandoi de la pampers sau altele, stau si ma intreb daca nu o fi si asta motiv de disconfort si plansete. Azi am observat ca baiatul are pe tot corpul niste pete mici rosii nu foarte pronuntate, vedem dupa baita de diseara ce fel vor fi si maine, si daca nu trec sunam pediatru. Tzatza mai nou o apuca mai greu amandoi si se enerveaza ei ai eu, ca ma doare si pe mine si ei plang la tzatza si stau cu laptele stocat si treb sa ma mulg. Sper ca va fi mai bine in timp, deocamdata si eu si sotul suntem cu nervii intinsi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

diancic,
vezi ca la Philips au niste protectii pt mameloane, din silicon, le pui pe san si nu te mai doare cand sug ei si pot apuca si sanul mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetai spune:

dragelor,
ma alatur si eu grupului vostru, cu mare drag si bucurie:)
avem 16 saptamani, venim dupa un istoric trist- sarcina pierduta, diagnostice de infertilitate, tratamente, dosar de adoptie...
iata ca soarele iese si pe strada noastra.
gemeneii au dpn in iulie:)
cel mai fain e ca si sora mea are tot gemenei, acu au 8 luni, doi baieti minunati!
va pup si va urmaresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Anna, m-am gandit si eu la acele protectii, sa le folosesc macar atunci cand ii alaptez simultan, ca avem si momente cand se trezesc o data si nu scap fara sa dau tzatza, mai ales noaptea

Mergi la inceput