"Romania trebuie dezmembrata"

"Romania trebuie dezmembrata" | Autor: Elle_seb

Link direct la acest mesaj

Am citit si m-am crucit.
http://www.ziare.com/articole/andrei+safonov+dezmembrare+romania

http://www.rtv.net/declaratie-socanta-a-unui-fost-deputat-din-r-moldova-distrugerea-romaniei-este-o-cauza-nobila_61615.html

"Un fost deputat in parlamentul Republicii Moldova, Andrei Safonov, in prezent analist politic, sustine ca este momentul potrivit pentru dezmembrarea Romaniei.

Intr-un comentariu pe site-ul nr2.ru, acesta spune ca intalnirea ministrilor de Externe a Ucrainei si Rusiei, din 13 - 14 ianuarie, la Cernauti, nu este intamplatoare, relateaza Adevarul Moldova.

"Pe langa reglementarea transnistreana nu este exclus ca Moscova si Kievul vor discuta si despre coordonarea eforturilor de lupta contra expansionismului romanesc", a spus Safonov.

Potrivit spuselor sale, a trecut timpul pasilor marunti in "eforturile contra urmasilor lui Ion Antonescu", avand in vedere ca Romania are "o diplomatie foarte profesionista si aliati puternici in persoana UE, SUA si NATO".

Fostul deputat crede ca singura metoda de a scapa de "pericolul romanesc", este "incetarea existentei statului roman si disparitia sa de pe harta politica a lumii".

El este de parere ca, din cauza Romaniei, sufera Rusia, Ucraina, Serbia, Ungaria, Bulgaria si Republica Moldova. Analistul propune si un plan pentru destramarea Romaniei: Moldova sa se uneasca cu Republica Moldova, Ucraina sa-si extinda teritoriile unde locuiesc ucrainieni, Rusia sa preia zonele in care locuiesc minoritati ruse, iar Ungaria sa preia "pamanturile istorice", respectiv Transilvania. Valahia ar putea deveni monarhie, dar nu sub conducerea regelui Mihai I.

Safonov este unul din fondatorii miscarii pro-imperiale Edinstvo, cunoscuta sub numele Interfront, care se opunea proclamarii independentei Republicii Moldova. El a fost deputat intre 1990 - 1994.

In prezent, este presedintele Asociatiei analistilor politici independenti din Transnistria."

______________________________________________________________

Aduceti-i va rog niste apa, sa se mai duca efectele alcoolului....





_________________________
Tratament Anti-Cancer - 24 Brevete Medicale Internationale
________________________

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Parca e un scenariu de cosmar.....v-am zis eu ca rusii sunt ca un cancer al lumii dupa opinia mea,imi dau un sentiment ingrozitor de insecuritate....Comunismul de la ei se trage,modelul lor a distrus aproape Romania,Cernobalul tot de la ei a distrus .....si mai sunt...
Asta pare un fel de Vadim Tudor al rusilor...la Tiraspol?...ptiu..ptiu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anemona11 spune:

Rusii sunt dusmanii Romaniei. Sper ca politicienii nostrii stiu asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

" Aduceti-i va rog niste apa, sa se mai duca efectele alcoolului...."

Asta voiam si eu sa zic.





allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anemona11

Rusii sunt dusmanii Romaniei. Sper ca politicienii nostrii stiu asta.


In ce sens?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Saracu'... a avut un cosmar ceva...

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui Anemona11

Rusii sunt dusmanii Romaniei. Sper ca politicienii nostrii stiu asta.


In ce sens?


Spre est...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

In prezent, este presedintele Asociatiei analistilor politici independenti din Transnistria.

adica e un fel de Bogdan Chireac al Transnistriei ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

In prezent, este presedintele Asociatiei analistilor politici independenti din Transnistria.

adica e un fel de Bogdan Chireac al Transnistriei ....




haha, chiar voiam sa spun, cine stie ce vadim al rusilor o mai fi si asta.

Mergi la inceput