Scandal in handbal

Scandal in handbal | Autor: monicabo

Link direct la acest mesaj

N-am stiut ce titlu sa pun subiectului.
S-a iscat un scandal cu o fosta handbalista din Romania, handbalista de top, a jucat la echipa nationala. Daca sunteti fani handbal, sigur o stiti, este vorba de Alina Dobrin, care este in proces de divort cu sotul ei, care o acuza de infidelitate, de intretinere de relatii sexuale, dar nu cu un barbat, ci cu o femeie, o colega de club! Alina Dobrin e la final de cariera si inca mai joaca la o echipa din Bucuresti...
Eu am fost o mare fana handbal, urmaream toate competitiile din anii '90 si prima jumatate a anilor 2000, le stiam pe fete de la televizor, pe unele le-am vazut "live" (inclusiv pe Alina Dobrin) si la sala, in Bucuresti, cand a fost organizat la noi un campionat european. Asa ca recunosc, m-a cam surprins scandalul asta din spatele divortului ei. Acu, nu stiu daca e adevarat ca e lesbi sau nu, e mai putin important, dar m-a lasat masca toata povestea... Mai ales ca la mijloc este si un copil, sotul o acuza si de anumite chestii grave vis a vis de copil, daca ar fi adevarate ar fi cu adevarat grav... Colegele si cei din lumea handbalului, care o si cunosc demult, sustin contrariul, si ca sotul de fapt inventeaza mizeriile astea, ca sa ii pateze imaginea, a dorit neaparat scandal, caci nu accepta despartirea.. Sotul s-a mutat de acasa la parintii lui, si a luat si copilul, astfel ca sportiva nu prea mai are acces la el...

In fine, nu stiu ce a adevarat si ce nu, dar m-a cam socat povestea... Probabil o sa ma intrebati de ce am pus subiectul, ca ce vreau sa la voi.. Nimic doar eventuale comentarii daca aveti, si pur si simplu am simtit nevoia sa-mi exprim gandurile. Plus ca e sectine a forumului dedicata barferlor, scandalurilor, mondenitatilor etc...

oarece linkuri:
http://www.click.ro/sport/alte_sporturi/robert_pacuraru-_alina_dumitru_divort-lesbianism_handbal_romanesc_0_1538246181.html#

http://adevarul.ro/news/sport/alina-dobrin-intalnire-sotul-tribunal-1_50eda34056a0a6567e5d261f/index.html

http://www.cancan.ro/actualitate/cu-ea-se-iubea-alina-dobrin-cele-doua-handbaliste-lesbiene-au-fost-astazi-la-judecatoria-sectorului-6.html

si altele, la o simpla cautare pe google cu textul "Alina Dobrin" .. e plin netul de stiri despre ea...

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

si daca s-a indragostit de o femeie, care e problema? pe bune acuma :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Si daca il insela cu un barbat era mai ok? Pana la urma care e problema?

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Ex ul se foloseste de scandalul starnit tot de el ca sa poata avea custodia minorului.
..Josnic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

si daca s-a indragostit de o femeie, care e problema? pe bune acuma :)


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Cum mi-am alaptat copiii

Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Nu asta e o problema ca s-a indragostit de o femeie, ci faptul ca a inselat! Trecand peste asta, ca atatia oameni isi inseala partenerii, eu am ramas socata de acuzele ce i se aduc fetei, de tot scandalul creat de ex-sot. Puteau divorta discret si civilizat, fara tam-tam, chiar fiind vorba de adulter.
Iar faptul ca e "lesbi" sau nu... daca e, este si asta e, insa daca nu, i-a afectat pe nedrept imaginea (stiindu-se ca in Romania, oamenii cu alte orientari sexuale nu sunt foarte bine priviti)

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Aruncatul asta cu lesbi in sus, lesbi in jos nu se cam cheama discriminare? Daca nu se sesizeaza nimeni ar putea face ea o petitie in sensul asta.
Ce e primul cuplu in care unul din parteneri isi gaseste pe altcineva? Asa, l-a inselat. Si??? Divorteaza. Ok.
Daca l-a inselat nu inseamna ca nu e mama buna, indiferent daca a facut-o cu o femeie sau un barbat.



Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmencat

Aruncatul asta cu lesbi in sus, lesbi in jos nu se cam cheama discriminare? Daca nu se sesizeaza nimeni ar putea face ea o petitie in sensul asta.


Daca spui pe nume lucrurilor / starilor de fapt inseamna ca discriminezi?
Daca X (femeie) are relatii sexuale cu Y (tot femeie) si eu vobesc despre ele numindu-le "lesbiene", ar trebuie sa se "sesizeze" careva sa-mi dea cu petitia in cap?


Astea-s roadele corectitudinii politice pe care am ajuns s-o transpiram si prin porii pielii, altminteri am putea fi acuzati ca discriminam....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Nu, una e starea de fapt si alta e sa se faca din tantar armasar si sa fie considerata de moralitate dubioasa pentru ca e lesbi. Daca stirea suna altfel nu era discriminare. Dar la noi inca se arata cu degetu' uaaaaaaaaaau aia e lesbiiiiiiii, huuuuuuuuo ala e gay!
Nu ca as avea vreo simpatie deosebita, dar chiar consider ca e treaba fiecaruia cu cine doarme si nu numai.

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Poftim titlu: "Scandal incredibil în handbalul românesc! Alina Dobrin este acuzata de lesbianism de sotul ei!"
Daca se spunea ca sotul alinei dobrin divorteaza pentru ca a fost inselat. Punct. Era altceva. Are vreo importanta ca l-a inselat cu o femeie si nu un barbat? Era mai bine, mai usor, maii de trecut cu vederea daca il insela cu un barbat?

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Edit pentru diacritice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Oricum, bine ca exista un alt subiect de dezbatut, ca nu au avut prea mult succes cu moartea lui Sergiu Nicolaescu.

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Cand Petre Roman a parasit-o pe Mioara Roman, toate ziarele au scris pentru cine a facut acest gest. La fel si in cazul Romanitei Iovan si, in general, al tuturor oamenilor astora de se perinda (cu sau fara rost) pe la tv.
Asa au procedat si in cazul de fata. Diferenta este data de alegerea handbalistei, care opteaza pentru o relatie atipica in cadrul societatii romanesti contemporane, de unde interesul sporit pentru scandalul creat.
Ca nu e treaba nimanui ce face Xuleasca in dormitor, si asta e adevarat, insa cand esti "persoana publica", trebuie sa te obisnuiesti sa fii pe masa de disectie a ziarelor de scandal. Ca deh... lumea vrea circ.

Mergi la inceput