Dovlecei de sept-oct 2009 **23**

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata gagici !

Eu ieri l-am avut pe sot acasa,asa ca nu am avut timp de net deloc,l-am pus sa repare scaunul de masa al lui Paul( e de lemn lacuit, la sezut si la spate avea un fel de plasa ca din paie , si cea de la sezut a cedat,ca a sarit cu picioarele pe el), mi-a eparat una-alta prin casa si a trebuit sa stau dupa el .

Acum mananc,si ma apuc de treaba.

Monik pup ... si pe toata lumea ,bineinteles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Ola...si eu cu treaba.Am intrat sa va salut si sa vad ce faceti.
Lali asa pune-l la treaba!
Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!
Ce faceti? Noi suntem bine, cu gradi eu pe la servici trebuie sa fac o situatie si sunt cam prinsa cu ea.
Vad ca iar este brambureala cu inscrierea in grupa pregatitoare. Vom vedea ce va fi.
Sper ca sunteti bine.
Lali nu mai bei cafeau cu noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Lali sunt cu un capuccino in fata. Vii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neata dupap ranz !

Laura azi am fost sa iau apa la copii,la gradinita,asa ca nu am fost pe acasa,ieri am fost sa imi duc masina de cusut la reparat , si uite asa am ratat cafeaua !

Cu inscrierea la gradinita, asa ma enerveaza ca fiecare ministru al invatamantului vine cu cate o idee,si se schimba totul in fiecare an. Nici nu te obisnuiesti bine cu ceva ca se schimba, ne tampesc pe zi ce trece !

Monica, Paul are un coleg care poarta scutec,si pe care il iau parintii acasa la pranz. Nu ii schimba scutecul decat la kk. Acum educatoarele incearca sa ii formeze deprinderea de a merge la baie inainte si dupa somn,in zilele in care sta pana la 4. Dar daca nu ajuta si parintii incercarea lor ramane atat,incercare. Dar cu mde inca poarta Rares? Nu se cere, nu il deranjeaza daca are scutecul plin? Slava Domnului, Paul a renuntat singur,iar Teodora (poate pentru ca il vede pe el ) cam refuza sa ii pun scutecul cand o schimb,si de cate ori merge el la baie vrea si ea,si se aseaza imbracata pe olita [D:].Cand se da el jos de pe wc se ridica si ea. Rar cere sa o si dezbrac,si atunci chiar face ceva.

Fac martisoare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!

Lali spor la treaba!Ne pui si poze?
Noi la gradi, astept sa vedem ce vom face cu clasa pregatitoare, dar mai mult ca sigur vom fi la scoala. Din ce am vazut eu cam toti parintii colegilor Ramonei vor sa-i dea la scoala.
Va urez o saptamana excelenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neata !
LAura o sa pun si poze,am us cateva pe facebook dar erau intunecate,az la pranz cand doarme domnisoara le pozez din nou, iar maine a doua serie . Am facut si crosetate si din fimo.

Va pupic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna fetele!

Azi sunt in culmea fericirii! De azi noapte la 12 sunt matusica pt a patra oara. Sora mea cea mica a nascut o fetita!

Asa ca azi sunt euforica!
va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

Pup fetele ce faceti ?
Noi suntem bine
Laura felicitari surioarei tale pentru bebe
Fetita sa creasca mare sanatoasa si frumoasa
Ii admir curajul surioarei tale
Eu n-am curaj nici pentru al doilea bebe desi visez
Sa am 3 prichindei
Recunosc ca sunt lasa
Ps fetele citindu-va mi-ati amintit ca scriu de ceva timp aici
Si spre rusinea mea nu mi a trecut prin cap sa va arat fotografii cu noi
Am cont pe fb si o sa adaug cateva fotografii pentru voi
Dar inainte de asta va rog sa mi spuneti cum sa procedez
Pun link aici sau va las id-ul meu de fb ?
(nu mai stiu cum sa pun link aici )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna!
In primul rand LA MULTI ANI IOANA!

Danuka cred ca m-am exprimat gresit. Sora mea a nascut al doilea copil. Noi suntem trei surori si acum toate trei avem cate doi copii. Cat priveste pozele da-ne PM cu id tau de pe facebook si ne gasim cu siguranta.

Noi suntem binisor pt ca Ramona imi cam tuseste. Va pup si va doresc o zi frumoasa!

Mergi la inceput