Dovlecei de sept-oct 2009 **23**

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

Neata Lali ! Aici in Yokohama nu a nins inca
Lali iti tin companie , dar din autobuz
Eu am plecat la plimbare si sunt singura
Sotul este plecat la ai lui si l a luat si pe Leo cu el deci imi fac de cap
Domnisorul Leo sigur are nevoie de un pic de educatie data de taticul lui
Insa cei doi nu se vad decat o data pe saptamana duminica
Asta pentru ca tati pleaca la 5 dim si vine la 10 seara ( cand Leo doarme)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Neata fetele!
Lali hai la . Picii mei se duc la gradi. Inca nu am vb cu mama sa vad cum au reactionat. Dar Mihai a facut niste ochi mari cand a vazut aseara ghiozdanelele.
Lali m-am jucat. Ieri am fost la derdelus, si ca o mama responsabila m-am dat cu copii pe derdelus. Numai cu Mihai ca Ramona s-a dat singura. Lui Mihai ii place sa-l tragi cu sania. Oricum a fost frumos. POate in week-endul urmator repetam figura daca mai vine zapada.
O saptamana excelenta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neata !

Acum imi beau si eu cafeaua, l-am dus pe PAul la gradinita si fetei deja ii e somn.

Eee,LAura,al meu de o saptamana ma bazaie ca el vrea la gradinita,ca plange ursuletul sin "mitol" adica "dormitor" dupa el,ca ii e frig singur acolo, si ca "domisoala Ebeca vea pup mami! Doi pup vea ! " . Cu toata astea azi a smiorcait putin la vestiar ca el nu mai vrea la gradinita,vrea in parc cu Teodora. S-a linistit cand i-a auzit vocea Rebecai, educatoarea care este saptamana asta dimineata . E mai tinerica si are alte metode de educatie decat cealalta,care e mai dura. Stricte sunt amandoua cu anumite notiuni,dar una e mai "rece" cealalta e mai "calda" si mai apropiata de copii.


Fi-mea imi apasa cu degetul pe fatza si pe nas apoi " mee bibi bibi tiiiit!" adica "merge baba prin salon,si apasa pe buton" ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Deci Ramona a plans ca ea nu vrea la grdi. Dar s-a dus.
Mihai a scancit un pic si l-au luat fetele in primire. So... mai vedem maine.
SUper tare Teodora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

Neatza fetele !
Ieri am admirat primii fulgi de nea din orasul nostru.
Am iesit afara Si am facut o mica plimbare prin zapada
Leo a inceput sa se smiorcaie ca este frig , ca zapada este rece
Ca are mainile reci samd si ca vrea in brate.
Doar erau in culmea fericirii ca vad in sfarsit zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

buna!

La noi prima zi de gradi a decurs bine, ezitant la inceput ca Ramona nu prea vroia. Frumos la sfarsit ca a prezentat lectia si a fost aplaudata de toti colegii.

Mihai nu a avut treaba. Sa vedem azi.

Lali te astept.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neata !
Scriu de pe telefon ca adorm maimutica ,asa ca va rog sa scuzati greselile si daca vreun cuvant nu se potriveste ghiciti care era ala corect !

Laura a plāns azi Paul ca vrea acasa ,dar doar pentru ca nu m-am lasat sa ia cu el l anume jucarie . M-a luat educatoarea la dragalit si i-a trecut.

Danuka la noi parca e toamna ! E ceata ,daca ninge tine zapada fix o zi.... Eu va pup , a adormit asa ca ma apuc dd facut mancare ! Pupiiiici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Lali de ieri vroiam sa-ti zic: ce-mi place poza de la avatarul tau.

Mihai la noi nu are nicio grija:sar fetele pe el si-l pupa...asa ca nu am treaba cu el. Ramona se alinta ca nu vrea sa faca fise, dar trebuie sa le faca nu?

Spor la treaba! Atunci venim la masa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Buna dimineata!

Am baut cafeaua am trecut pe ceai acum. Ce fac fetele?
Piticii sunt la gradi. SUnt bine. Asteptam week-end-ul cu ninsoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuka30 spune:

Buna fetele !
Astazi pentru prima oara pe anul acesta am fost in vizita la una din prietenele mele cu care am sarbatorit Craciunul .
De data asta fiindu-mi invatatura de minte ce am patit data trecuta
Am fost mult Mai atenta .Am luat cu Noi toate jucariile preferate
Si am reusit destul de Bine sa fac
Trei lucruri in acelasi timp :- baut ceai, jucat cu Leo si vorbit cu prietena mea
Si desigur am stat Mai Putin timp la ea decat stam de obicei
Au venit si copiii acasa si ca de obicei eu I am urmarit numai ca de data asta in timp ce Leo se juca eu II repetam non stop cuvintele magice
"Leo fara lovituri da ? "
Apoi am iesit in parc cu toti trei si m am jucat cu ei
Incredibil dar adevarat Leo nu a batut pe nimeni
Cred ca partial am rezolvat problema , acum Mai avem nevoie de un patruped sa I Tina de urat don'sorului si gata

Mergi la inceput