dieta pinguinilor Oshawa

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

de acord sa nu facem topic de diete....da` putem sa ne facem sac sac,da?

Mai cu inotul...eu pe Eva am dat-o din vara,dar dupa prima sedinta ,la a doua instructoarea a tipat la ea(cam tare edrept) si nu a mai vrut deloc.Urla numai cand vede cladirea cu bazinul.Asa ca.....





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui adi2003

Eu am dat 11 kg jos in 4 luni.
De fapt au fost perioade in care am mai pus un kilogram, dar l-am dat jos si inca cateva.
Asa ca per total sunt cu 11 kg mai usoara ca acu 4 luni.

Fara o dieta anume. Fara efort fizic anume. Dar cat mai putine dulciuri/sucuri deloc. Paine tot mai putina. Si mancare in cantitate redusa.
Anul asta am reusit sa duc cateva zile fara gram de paine. Candva imi ziceam ca nu pot fara farama de paine...dar am reusit.

Imi propun inca 5 kg sa le elimin in urmatoarea perioada si apoi sa ma mentin. Dar deja am ajuns sa nu-mi mai fie foame, deci cred ca se poate si mai mult.

Urmatorul pas e sa imi schimb garderoba, caci chiar trebuie!



neata pinguinelor

dna adi, treci matale la catedra si prezinta lectia. da asa pe puncte sa intelegem si noi.

pana aici am citit, va urez o zi minunata.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ioana, am stat in Moeciu de sus, pe valea Bangaleasca.
Daca vrei iti trimit pe PM detaliile.

Vreau sa ma scutur de 10 kg. Sac! Asta pentru ca unii, niste prieteni, au venit cu propunerea sa mergem in Hawaii si daca ajungem acolo trebuie sa fac loc pentru Pina Colada. Nu cred ca ajungem ca e cam mult, da'speranra moare ultima.

Eu merg pe dieta Dukan. Sunt o mancatoare de proteine. Organismul meu nu prea suporta verziturile, papilele mele gustative au ceva impotriva fructelor, iar stomacul se revolta la vederea cerealelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ziua buna doamnelor si domnilor!
si un an nou minunat va doresc, plin de noroc.

si eu in trend, musai sa slabesc anul asta. puteti crede ca e singurul lucru ce mi l-am dorit???

deci... spor tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Cateodata instructorul merge cu spatele ca sa-i vada ...


De patinaj cu spatele am azuit/ vazut/ facut, dar skiat cu spatele nu credeam sa existe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Viviana, inseamna ca am retinut gresit.
Da-mi totusi pe PM.

Buflea, are 2a8l. Am pus-o pe patine ca se entuziasmase ca am vedea pe mine facand foflinguri. O mai las o iarna desi mi-ar parea rau sa il mosteneasca pe Balaur, care e anti-talent la stat in 2 pe ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

„Ma simt foarte bine în dimineata asta. Am sa-i ingrop pe toti. Am un singur regret, ca nu i-am îngropat de tanar”,
Radu Beligan in Egositul

O comedie amara, un fel de haz de necaz rafinat si cinic in care se vorbeste despre realitati simple. Despre egoism, despre faptul ca nu exista bunatate in stare pura. Ca generozitatea e relativa, ca oamenii actioneaza prin prisma propriilor interese.. .din dorinta de apreciere sociala, de a fi impacat sau iertat ...sau pur si simplu dintr-o nevoie de liniste.


Asadar Radu Beligan inca joaca! La aproape 95 de ani omul asta, e pe scena. Uimitor.
Tot merg de cativa ani si-l revad in aceeasi piesa, si parca de fiecare data o percep diferit. Ceea ce e ramane ca laitmotiv insa consider ca e emotia.
As spune ca aceasta piesa vorbeste despre emotii.

Dupa un periplu intre tristeti, amuzament si amaraciune, maestrul Radu Beligan demonstreaza la final ca sunt momente in viata mai presus de egoism sau de bunatate. Emotia pe care o transmite celorlalti ..aproape fara cuvinte. Sala insasi, aplauzele, oamenii ...oameni veniti sa il vada traindu-si viata pe scena.
Radu Beligan e un actor care se bucura de fiecare spectacol si il joaca ca si cum ar fi ultimul, isi ia puterea din energia pe care o sala întreaga aplaudand, poate lacrimand, i-o ofera.

Am avut un sentiment de tristete la final, la gestul de ramas bun al maestrului...
http://www.youtube.com/watch?v=Iu0ToYBvlc4




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Calatoria lui Mos Craciun
...................................................
[b]Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

stiti voi cum e cu aia de nu scriu cu zilele, da??

bufleo, pai da mama, de aia iti dadui solutia "Aceea". ca e si cu anestezic. de aia e asa buna . i-a trecut guturaiul domnului Buf? cunoaaastem problema bolilor lor. cand e El bolnav, e mai bolnav decat am fost noi vreodata la un loc bolnavi. is rea, stiu
frate ce mi-au placut pozele voastre de la ski. mirificos in statiunea aia!

sa nu uit, ca tot zic: Ruf, tu glumesti cu oshawa aia, da????

Ioana, v-ati intors???? io zic ca ati prins avionu', nu?

Michelle, absolut nasoala faza cu dezaxatul ala de la sacramentpo :((
(probabil ca va dati seama ca citesc capitolul trecut...[D:])

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Roxana l-am prins la mustata, ca nu era la 11 ci la zece!!

Si eu am un Balaur si atunci cand e bolnav parca se termina lumea. Zicea cineva ca este man-flu, o specie noua de raceala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

da, da, Bird are mare dreptate!!!

Mergi la inceput