M-am hotarat.........adoptie(86)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

frumos spus denisa, copilul adoptat este atat de bogat! are 8 bunici si 4 parinti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Buna dimineata,
un ceai ferbinte si o zi buna.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelita spune:

Aveti vreo sugestie pentru mine cum as putea afla daca exista in tara asta vreun copilas negrisor, adoptabil sau care sa aibe nevoie de plasament la o familie? (nu-mi explicati pls diferentele ca le visez :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

manuelita sa inteleg ca te grabesti ?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

daca te referi la plasament de urgenta , red ca cel mai bine este sa devii prietena cu asitentele de la spital . mergi cu un buchet de flori , stai pe hol si vezi care este mai draguta din ele . iti dau ce informatie vrei . eu am facut asta deja . asteptam pe cineva si am spus ca merita sa intreb . am primit multe detalii despre copiii parasiti in spital .

apoi , daca vrei sa stii ce copii mai negri sunt disponibili in sistem , cred ca te poate ajuta cineva care lucreaza in sistemul de protectie , dar nu stiu in ce fel te poate ajuta . nu cred ca procesul de "adoptie " poate fi stimulat sau miscat cumva .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Manu la o fundatie care se ocupa de imigranti ai incercat? Ei stiu mai bine situatia copiilor si cred ca pot sa-ti ofere mai multe informatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Neata, felelor!
O cafeluta virtuala din partea mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Are cineva legea adoptiilor in format electronic si mi-o poate trimite si mie? Sau un link unde poate fi gasita pe internet?

multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Sunnydays,gaseti pe pag ORA toate legile.In partea de jos e si 273, si 274 republicate . Dc nu, cauti pe marele google.
http://www.adoptiiromania.ro/#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentina30

Sunnydays,gaseti pe pag ORA toate legile.In partea de jos e si 273, si 274 republicate . Dc nu, cauti pe marele google.
http://www.adoptiiromania.ro/#

Daca lupti, poti sa pierzi. Daca nu lupti, ai pierut deja!



Merci, am gasit aici!

Mergi la inceput