M-am hotarat.........adoptie(86)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari_mohi spune:

Imi pare rau ca a aparut asa mesajul,l-am luat cu copy- paste de pe Net..intr-un cuvant D-ul Panait a fost schimbat si poate acum se va dori o schimbare in lege,vor recunoaste ca nu este chiar atat de buna precum spun si nu vor mai tergiversa lucrurile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iridessa spune:

Deci ati mers pana la urma, l-ati vazut pe micut, Dacris!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_mohi spune:

Ce bucurie Dacris ,ce minune , atepti de mult timp copilasul tau si sper
ca acest baietel sa fie. Imi doresc vesti bune si de la celelalte mamici aspirante sper din sulflet ca asteptarea noastra sa nu mai fie prea lunga sa ajungem toate cat de curand sa ne aducem copilasii doriti acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dacris77

denisa, gps-ul barzei ii s-a terminat bateria si am asteptat un pic sa se incarce si a venit. l-am vazut pe baietel. se afla in apropierea orasului meu si am ajuns repede la apt maternalei unde locuieste cu multi membri ai familiei ei. el este foarte frumos, delicat si bland. are pielea alba ca laptele, parul saten-blondut, ochii caprui. merge de-a busilea, era obosit caci nu a dormit asteptandu-ne. noi cu teama in san sa nu aiba urmarile bolii mamei sale, ne-am uitat indelung la el si parea in regula, reactiona la tot ce e in jurul lui. am inceput sa ne jucam cu el. i-am daruit o jucarie care zornaia puternic si era interesat. mai avea o minge pe care o mutam cand la unul cand la altul si se ducea dupa ea. l-am luat des in brate si accepta fara retineri, erau momente cand ma privea indelung, ganditor si in liniste, chiar daca erau atatia oameni in jur ce pareau invizibili. maternala si familia acesteia il iubesc sincer pe copil. sotul meu a ramas inmarmurit de cum ma privea baietelul. mi-a placut de el, ramane sa ne convingem amandoi de sanatatea lui, sentimentele mele sunt in bulversare. si acum la cateva ore dupa intalnire, imi miroase a pielea lui proaspata.

Draguta este greu sa dai sfaturi, pot sa-ti spun ca si mie cei de la protectie mi-a spus ca mama este "dusa cu pluta" "ca nu este sanataoasa la cap", dar eu stiam de ce se comporta asa, fiindca fugea de lege,sa nu fie trasa la raspundere pentru ceea ce facuse,o facea pe nebuna, daca eu nu o cunosteam pe ea (mama) si tatal nustiu ce as fi facut.
Iar tatal este un om foarte echilibrat si cu mult bun simt, el nu a fost vinovat pentru nimic din ceea ce sa intamplat.

Iti doresc o noapte linistita si roagate la Maica Domnului sa-ti indrume pasi si sa-ti lumineze drumul.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

dacris trebuie sa fi fost o intalnire emotionanta . saten cu ochii caprui , tare frumos . si eu ma trezesc cateodata gandindu-ma cum mi-ar placea sa fie copilul nostru . nu stiu , cred ca nu conteaza daca blond sau brunet , nu-mi pasa . il vom iubi si nu va avea probleme de adaptare . si va invata de mic ca nu conteaza ce gandesc oamenii , nu o fac prea des . spune o fata draga mie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

dacris, nici nu stiu ce sa iti spun
Sunt sigura ca veti lua decizia cea mai buna pentru voi si pentru copilas.
Iti trimitem o imbratisare uriasa si un pupic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelita spune:

Am cautat si eu stirea cu schimbarea lui Bogdan Panait dra in afara de site-ul de unde s-a copiat stirea pe forum nu gasesc nici un alt articol. Ori nu a interesat pe nici un ziar suficient de tare schimbarea ori nu e reala? ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

da, gabriela, am avut mari emotii. ramane sa intrebam medicii si sa cantarim consecintele si sentimentele. Multumesc, carmencat ptr imbratisare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Buna, fetelor! va pup pe toate.
Dacris, ma bucur mult ca ati reusit sa vedeti copilul. Sa ajute Dzeu sa fie bine si dc e sa fie al vostru asa va fi si va fi bine. Trebuie sa ganditi pozitiv.
Qoai, e grea decizia pe care trebuie sa o luati, dar numai voi stiti ce e mai bine pentru voi.
Oricum, eu cred k Dzeu alege anumite persoane sa fie parinti de copii orfani.Nu oricine poate fi parintele unui copil abandonat. Si nu cred k iti trebuie curaj, eu cred k iti trebuie incredere in tine, in puterea ta ca om si credinta in Dzeu ca El stie mai bine ce e bine pt noi...
Sandy, deci voi ati hotarat pe doua cai, deci doi copii...ma bucur dein suflet.
Dar cum e treaba cu mama surogat in alta tara?
Am citit si eu cateva lucruri despre mama surogat..si pe noi ne bate gandul, dar am inteles k e f scump si nu e inca legal, k e doar roiect depus.
Dar copilul ar fi al vostru biologic....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Da Valentina am ales 2 cai cea cu mama surogat in afara tarii (in Ukraina sau Grecia sau SUA) unde e legal, iar actele de adoptie le vom depune si daca va fi sa putem ajuta 1-2 sufletele o vom face cu drag. Mi-as dori o casa plina de copii
Ti-am citit povestea in timp real si ti-am inteles bine suferinta dar te-am si admirat pentru puterea de acre ai dat dovada

Iridessa am venit cu drag in clubul vostru si mersi de urari; Sunteti un club de toata stima

Fetelor eu nu imi fac multe iluzii cu schimbarea sefilor ca oricum nu le pasa de copii abandonati ci doar fac schimbari politice. As crede ca le pasa daca ar pune intr-o functie din asta pe cineva care a adoptat! Atunci as fi sigura ca lucrurile vor lua o intorsatura cu adevarat pozitiva atat pentru copii cat si pt familiile care doresc sa adopte.
Asa ca sunt pregatita de lupta dreapta

Va pup

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput