scoala gen.nr.16 timisoara 2013

scoala gen.nr.16 timisoara 2013 | Autor: bb_yasmi

Link direct la acest mesaj

buburuza mea o sa inceapa clasa 0 din toamna. as vrea sa o inscriu la scoala gen. nr 16 deoarece am auzit DOAR de bine de aceasta scoala, care are si un renume de foarte mult timp. stiti cumva sa imi recomandati vreo invatatoare?
multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

buna, si fetita mea va intra in clasa zero anul acesta, chiar, am auzit ca inscrierile se vor face doar in martie intr-o singura tura, e adevarat?

am o cunostinta de aici de pe forum, care are fetita cred la acea scoala, in clasa a II-a, poate iti recomanda ea o invatatoare. E vorba de Mirela, ii poti trimite eventual un PM. Daca ma insel si nu are fetita la acea scoala, imi cer scuze

lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta mihaela spune:

Si Bogdan va merge la toamna in clasa 0.Noi ne-am gandit la gen.24.E aproape de noi si am fost la ziua portilor deschise si mi-a placut scoala.Acum am emotii la alegerea invatatoarei.Sper sa nimerim la fel de bine ca la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

dorsilia pai atunci exista sanse sa ne cunoastem :) nu stiu cum este cu inscrierile, eu sper sa o rezolv cumva. nu apartinem de 16. fetita ta cati ani , luni o sa aibe la inceperea scolii??
codruta deja a fost Ziua Portilor deschise??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta mihaela spune:

La gen.24 au fost in decembrie.Dar cred ca depinde de fiecare scoala.Dna.dir spunea ca se doreste eliminarea criteriului cu domiciliul parintilor, dar trebuie sa asteptam sa apara metodologia.Bogdan va avea 6 ani si 7 luni in septembrie.

Mergi la inceput