Buburuze de mart-apr2013(13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna dimineata ,

Casandra stai linistita o sa fie bine totul.
Emilia felicitari pt bebelina grasuta si sanatoasa.
Eu momentan nu sunt pe Clexane ,dar s-ar putea sa ma treaca de la 34 de saptamani .Stiu ca clexanele se intrerupe cu 24 de ore inainte de orice interventie chirurgicala, dar cred ca se poate face si rahianestezie sau epidurala daca e intrerupt la timp.
Eu daca nu nasc natural as dori cezariana cu rahianestezie bineinteles daca si dr ginecolog si hematolog o sa fie de acord.




31+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Bine v-am regasit in noul an.

Sper sa nu v-o iau inainte de tot , am cazut pe scari de dimineata si m-am dus asa vreo 6 scari in fund de ma doare si creierul din cap, nu mai zic de fund, sunt vanata de numa.
Am luat imediat nospa si am stat linistita pana acum, deocamdata sunt bine, sper sa fie si bb bine. L-a dr ajung abia sapt. viitoare, insa am emotii pana atunci.

Acum este mai greu si cu mersul si cu presiunea in pubis, dar mergem usor, usor la cumparaturi pt printzesa..







Danina 31 sapt cu

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Ah Danina, bine ca esti bine! Si mai bine ca ai stat cuminte.
Mi-a povestit mama soacra, ca ea cand era insarcinata a cazut bine pe gheata si i-a si curs sange pe loc, dar cand a mers la medic totul era ok. Sotul meu s-a nascut chiar voinic, la 3,6 kg si a fost bine.

Nu-ti fa griji ca nu ajuta, stai senina, ai grija de tine, menajeaza-te si-o sa fie bine!

Am fost azi sa o vad pe bebelina la controlul de rutina si e bine, cica s-a asezat deja cu capul in jos, are 843 sau 873 grame, placenta e ok, totul ca la carte. Mai mergem la 30 saptamani pt analize si dupa 32 saptamani la morfologia de trim 3. Doamne, multumesc! sper toti bebeii sa va fie sanatosi

27+ cu o buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaNae spune:

La Multi Ani, burtici!
Sa aveti un an frumos si copilasi sanatosi!

Nu am mai intrat aici de anul trecut din diverse motive. Am avut ceva aventuri cu sarcina, cat pe ce sa o pierd in luna a patra, dar a dat Dumnezeu si am trecut si de acest hop. Am fost spitalizata, de atunci fac tratament si trebuie sa stau la pat. Bebele este bine, e baietel, maricel si tare activ. Sper sa fie totul bine pana la final si sa reusesc sa nasc natural. Dupa 10 ianuarie merg la control si vad cum ne prezentam si eu si bebe.

Sper ca sunteti bine, sanatoase si voioase!

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krystynaTM spune:

Buna seara fetelor,vin si eu cu vesti bune,astazi am fost si noi la eco sa vedem bebelina,e foarte bine,are 780 gr,este foarte activa draga de ea,tot timpul s-a miscat si si-a dus manuta la gurita,nu mai pot de dragul ei.Aveti grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krystynaTM spune:

Cristina 24+ Natalia-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

vai Danina ce sperietura! ai mare grija de acum incolo si monitorizeaza orice scurgere- eu una sunt in scary mode de vreo saptamana. tinem pumnii sa nu se intample nimic

31 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Myhaela86 spune:

Hello Burtici!
Va urez si eu un An Nou Fericit,multa sanatate si cel mai important sa ne aduca 2013 bebei sanatosi si frumosi.
Va citesc de mult timp,dar nu am scris inca nimic.
Ma numesc Mihaela si sunt graviduta in 26 de saptamani (DPN 10.04.2013). Voi fi mamica de fetita, pe care o va chema Daria Gabriela.
Eu am luat in greutate 7 kg(am avut 53 de kg cand am ramas insarcinata).La ultimul control, in 13.12.2012 doctorul mi-a prescris MagneB6 si Calciu, cate o pastila pe zi.Pana la 23 de sapt am baut doar acid folic.
Noi o sa mergem la eco de abia in 18 ianuarie, mai avem de facut niste analize pana atunci.

Sa aveti un we frumos si sarcini usoare in continuare.
Pupici la burticute!

26+ Daria Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Myhaela86 spune:



Miha 26+ Daria Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

Buna fetelor si La multi ani!

Eu sunt noua pe aici, am aproape 24 saptamani si DPN e 29.04.2013. Voi avea un baietel pe nume Demian :)
Nu am citit decat ultimele 2 pagini dar sper sa am rabdare si timp sa citesc si retro ce ati scris pe aici.

Sarcina usoara in continuare

23+

Mergi la inceput