Buburuze de mart-apr2013(13)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Buna burtici
Nu am mai intrat demult pe aici......sper ca a-ti avut o vacanta placuta. Eu mai merg o saptamana la spital si apoi intru in prenatal. Am avut probleme mari cu stomacul, cred ca am si slabit, pana acum am doar 3 kg in plus, dar Rares a crescut de pe 20 dec pana pe 10 ian 600 gr.....a ajuns la 1350 gr.....sta numai in ficatul meu.
altfel m-am apucat de cumparaturi pentru bb.....mai e putin pana iese la lumina.

Roxy, mamica fericita de Diana (20.04.10) si cu Rares 26+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Buna burtici
Nu am mai intrat demult pe aici......sper ca a-ti avut o vacanta placuta. Eu mai merg o saptamana la spital si apoi intru in prenatal. Am avut probleme mari cu stomacul, cred ca am si slabit, pana acum am doar 3 kg in plus, dar Rares a crescut de pe 20 dec pana pe 10 ian 600 gr.....a ajuns la 1350 gr.....sta numai in ficatul meu.
altfel m-am apucat de cumparaturi pentru bb.....mai e putin pana iese la lumina.

Roxy, mamica fericita de Diana (20.04.10) si cu Rares 26+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

Buna seara, burticute!
Noi am ajuns acasa dintr-un club, da, a venit tata in vizita si am profitat de seara libera sa ne destrabalam in club si pt ca am baut 2 cafele si cola, acum nu am somn.
Dupa cum v-am spus, eu organizez din timp evenimentele si tot ce tine de copii, astfel ca acum caut o locatie draguta pt botez, la cort si cu multa verdeata, as fi vrut palatul stirbei, dar nu-mi prea convine distanta pana-n buftea ca doar nascuta m-am vazut. Si data am stabilit-o pt 2 iunie ca apoi sa plecam cu totii la mare.
Kg??? La naiba cu ele, am 17 in plus, dar din propria experienta stiu ca se duc in 2-3 luni, mai ales ca am decis sa alaptez maxim o luna.

Aura, mami lui Tudor 09.09.2010 si Ioana 28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

La Tudor am avut biberoane de la avent si pe la 5 luni am descoperit si ulterior am folosit difrax, sunt mult mai practice pt ca se desfac in mai multe bucati si astfel pot fi mult mai bine si usor spalate, iar culorile sunt foarte dragute[:D. Copilul meu inca mai foloseste biberon, chiar si suzeta cand se duce la somn


Aura, mami lui Tudor 09.09.2010 si Ioana 28 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Pity, n-as avea nici eu vreo problema cu kg, dar imi iau "ciufuleala" la fiecare vizita la ginecolog si la endocrinolog, care incep cu amenintarile - ca n-o sa pot naste natural, ca fac diabet, ca imi creste tensiunea etc. Doar cardioloaga a zis sa stau linistita ca nu-i asa rau cum mi se pare. Testul de toleranta la glucoza a iesit foarte bine, tensiunea de-abia acum e normala, ca inainte eram hipotensiva...

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Mi-am tot salvat linkurile cu lucrusoare pt bebe, biberoane si pompe si altele... deja sunt asa multe incat nu mai stiu ce sa aleg Si mai am si o cumnata care are copil de aproape 2 ani si imi spune si ea ce a folosit. Plus una bucata soacra care 38 de ani a fost asistent pediatru (si cu care ma si inteleg foarte bine) care imi face si ea lista cu ce imi trebuie. Si cu atatea ajutoare, sa vezi cum ma trezesc ca nu mi-am luat ce am nevoie

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Nicole, am citit si eu stirea aia si sunt plina de spume.
Cotizez la stat o gramada de bani si pe langa faptul ca imi impun plafon la indemnizatia pt ingrijirea copilului (desi la cotizatie nu imi pun plafon) acum nu vor nici sa imi mai deconteze banii pe care i-ar fi platit statul pentru mine daca nasteam la spital de stat.
Este o mare porcarie!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Si eu ma intreb cand schimba Medlife preturile. Aveam de gand sa merg inainte de sfarsitul lunii sa semnez contract pt nastere, si o sa vad atunci ce or sa zica de costuri. E frustrant intr-adevar sa cotizezi atatia ani si sa te trezesti ca nu beneficiezi de nimic...

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Fetelor am inteles ca decizia nu a fost inca luata, este doar o propunere, poate in final nu se va aplica asa aberatie desi la cate tampenii se decid in defavoarea noastra...


Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 30+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Eu am inceput sa ma documentez despre cezariene sau mai exact despre ce efecte negative apar dupa, gen alaptarea la cat timp dupa ...
Cu cat citesc mai multe cu atat ma apuca o frica mama mama
Sper ca placenta mea sa se mai ridice pana la urma...



Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 30+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput