Buburuze de mart-apr2013(13)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Neata burtici!
Noi am avut o noapte cam agitata cu dureri mari de ligamente si articulatii de la niv bazinului, drept urmare am dormit cam mult. Acum am luat micul dejun si bem lapte cu cacao. A#537;tept cu nerabdare sa mergem deseara la ginecolog sa vedem ce mai face bebe.
In privinta hainutelor de bebe mie îmi plac cele de la Auchan ( firma se numeste Tex si o mare parte sunt facute din bumbac organic) si cele de la C&A si H&M. Preturile sunt similare insa cred ca perioada asta de reduceri va face o mic#259; diferenta.

30+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Buna Delia,
Felicitari pentru bebe,eu nasc la President,am fost acolo am vazut cum este si mi-a placut.Sper ca si serviciile sa fie pe masura :)
Sarcina usoara

25+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Multumesc, iti doresc o nastere usoara. Eu am auzit de bine de clinica si de aia ma bate gandul.
Abia astept sa merg la screeningul de trim I, sa ma asigur ca Bubu e bine.
Fetelor, voi cum ati stat cu greturile? Pe mine ma deranjeaza constant, cat e ziua de lunga. Imi este foarte greu sa ma alimentez. As bea toata ziua freshuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna fetele! Multumim de cafea Casandralin. Imediat imi fac si eu un capucino.
Ce urat partea cu, caruciorul. Eventual carucior mai marisor, nu sport de la DHS, sunt ieftine si merg off-road super si iarna la fel. Oricum de data asta vreau sa-mi iau Manduca, pentru bebel ca sa ies mai usor la o cumparatura rapida pe aici prin cartier, sa ma duc dupa Miriam la cresa. Sper sa gasesc una second, ca una noua la 450 Ron, cam greu este de luat.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
29 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Astept de la careva in continuare mesaj cu parola si user-ul de pe picasa. Vreau sa pun pozici si sa vad si eu celelalte burticute.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
29 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delia_Rodica

buna burtici

Sunt noua pe aici, chiar proaspata. Am 10 saptamani de sarcina si intentionez sa nasc normal, daca ma lasa si strumful.
Arianna05 vroiam sa te intreb la ce clinica nasti? Ca si pe mine ma bate gandul si cred ca o sa merg la President.


mama in devenire


Buna Delia. Felicitari pentru sarcina. Odiseea din care faci tu parte este cea de iulie-august 2013 deci te sfatuiesc sa te inscrii aici: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=176463&whichpage=1



27+ Anna
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaNae spune:

Citat:
citat din mesajul lui VeveMara

IoanaNae, inseamna ca vom naste probabil in aceeasi perioada cu aceeasi dr. Tu vrei sa nasti normal?

29+ cu Bebe Bocanila


Foarte tare! Ce-ar fi sa ne intalnim pe acolo?
Eu as vrea sa nasc antural. Sa vedem si ce spune d-na doctor, dar sper sa functioneze si sa nu ma chinui prea tare sau prea mult, pentru ca nu as vrea nici epidurala. Sper sa nu fac acum pe viteaza si acolo sa musc din barele patului
Am auzit ca s-ar tine niste cursuri pentru pregatirea nasterii la Filantropia. Ma interesez luni, cand merg la control. Mi-ar place sa merg si cu sotul dupa mine.

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Multumesc Emilia, am zburat de aici, va doresc la toate nasteri usoare si copii sanatosi

viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Citat:
citat din mesajul lui IoanaNae

Citat:
citat din mesajul lui VeveMara

IoanaNae, inseamna ca vom naste probabil in aceeasi perioada cu aceeasi dr. Tu vrei sa nasti normal?

29+ cu Bebe Bocanila


Foarte tare! Ce-ar fi sa ne intalnim pe acolo?
Eu as vrea sa nasc antural. Sa vedem si ce spune d-na doctor, dar sper sa functioneze si sa nu ma chinui prea tare sau prea mult, pentru ca nu as vrea nici epidurala. Sper sa nu fac acum pe viteaza si acolo sa musc din barele patului
Am auzit ca s-ar tine niste cursuri pentru pregatirea nasterii la Filantropia. Ma interesez luni, cand merg la control. Mi-ar place sa merg si cu sotul dupa mine.

30+



Stiu ca exista cursurile de puericultura cred ca vreo 4 intalniri pt un curs complet insa au niste date prestabilite de desfasurare, sper sa mai fie inca pana in martie. Ar fi întradevar amuzant sa ne intalnim atunci. Dac#259; aflu ceva te tin la curent.

30+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Multumesc pentru mesaje! Am pus cateva pozici cu familia mea si am admirat celelalte burtici. Si mi-am dat seama ca avem o odisee cu burtici care mai de care.
Eva mi-au placut in special pozicile tale, si te felicit pe tine si sotul tau ca v-ati facut timp pentru o sedinta foto. Timpul trece si clipele acestea magice nu se mai intorc si se merita sa le imortalizezi.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
29 saptamani+

Mergi la inceput