*Cozonacei iubiti de noiembrie-decembrie2008( 1 )*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Madutza, sa stii ca si Arianna are o fatza super plictisita dupa 20 de min de stat pe schiuri. Dar dc o intreb zice ca vrea sa mearga. Duminica am fost si cu fetitza prietenilor ca am zis ca o sa fie mai distractiv dc nu e ea singura. Dar tot s-a plictisit si nici macar nu vroia sa-l asculte pe instructor. Dar macar e capabila acum sa meaga cu baby schiul si sa coboare singura, fara sa cada si sa se opreasca cd ii zice instructorul.
Incercam sa mai mergem si sapt asta, ca mai are nevoie de vreo 2 lectii si apoi pe partie cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

BraveGirl, multumesc de incurajari Mai incercam cu patine, nu ne dam batuti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Madutza, da, intr-adevar in AFI e cam scump inchiriatul de patine+intrarile, si poti "lua teapa" daca copilul/ copiii vor sa iasa repede, iti cam pare rau de bani. Asa am riscat si eu prima data cu Andreea (anul trecut numai cu ea am intrat), am zis fie ce-o fi. Ne-am chinuit la inceput cu echilibrul, am tot tinut-o, dar nu s-a vrut afara, pe urma si celei mici i-a placut...

Mai incercati si voi, mergeti si in Cismigiu, acolo clar e mai ieftin. E frumos amenajat?
Pe vremuri, mai mergeam si eu la pationoar in aer liber, pe unde mai amenajau astia, cu copiii nu m-am riscat din cauza frigului, dar mai ales am inceput eu sa nu mai rezist la frig, incep sa ma simt rau, nu mai imi simt maini, picioare E clar, am imbatranit ; Nici mai demult nu imi placea frigul, dar nu eram chiar asa...

Brave, felicitari pentru schiat! Noi n-am experimentat inca. Ca sporturi de iarna am practicat doar patinaj, sanius, si aruncat cu bulgari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!

ce mai faceti?
Noi nu stiu cand mai ajungem pe patinoar..vroiam duminica sa mergem in Cismigiu dar se anunta ploaie/ninsoare deci pica din schema.

Eu mai am o sapt de concediu si apoi gataaaa, la munca cu mine Week-end-ul viitor facem petrecerea Catalinei de 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Madutza, bafta la serviciu! Lunea viitoare incepi, nu?

Noi n-am mai facut nimic deosebit weekendul asta, decat casa, si putin afi mall, pe la locul de joaca.. cam atat
Abia astept sa vina primavara, ca pe frig nici nu mai imi vine sa ies din casa, mi s-a acrit si de locurile astea de joaca, ca tot pe astea le cam baleem: Mall, Ikea...
Asa pe vreme buna, mai iesi, stai mai mult pe afara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Perioada asta cand nu este zapada nu prea ai ce face... de spatii de joaca parca nu mai au acelas fler... asa ca astepam sa treaca mai repede sfarsitul iernii.. ca sa intram in primavara.. cand totul prinde culoare....

Cam tot asa ne invartim si noi mami de 2 printese.... tot pe la acelasi locuri....

Citat:
citat din mesajul lui monicabo

Madutza, bafta la serviciu! Lunea viitoare incepi, nu?

Noi n-am mai facut nimic deosebit weekendul asta, decat casa, si putin afi mall, pe la locul de joaca.. cam atat
Abia astept sa vina primavara, ca pe frig nici nu mai imi vine sa ies din casa, mi s-a acrit si de locurile astea de joaca, ca tot pe astea le cam baleem: Mall, Ikea...
Asa pe vreme buna, mai iesi, stai mai mult pe afara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!!!

Am avut petrecerea Catalinei ieri, am am strans prin casa si in rest ne-am cam plictisit. Eu maine la munca ma simt de parca nu as fi lucrat niciodata...dupa 4.5 ani de cic

Daca am timp maine seara revin cu impresii

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Felicitari pt petrecere, te=am citit dincolo
Te asteteptam cu impresii de la serviciu, colegi, atmosfera, reacomodare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

BraveGirl, unde mergeti voi la ski cu Arianna?

Caut si eu un monitor de schi bun in Azuga. Noi am fost in primavara lui 2012 cu David la schi si a fost super bine. Anul acesta am fost o singura data, cu acelasi monitor si a fost dezastru total. David nu a vrut sa-l asculte, monitorul s-a enervat si a zis ca nu poate sa lucreze cu el, asa ca am ratat o zi de schi. Asa ca sunt in cautarea unui monitor rabdator pt David. Noi am vrea sa mergem sambata aceasta, pe 23 februarie, sa mai facem o incercare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Sa va fie de bine petrecerea. Sa fie santaoasa mezina si sa va aduca multe bucurii. Am vazut poze pe FB, este o fetita f cuminte si frumoasa ca mami. Ai doi copii minunati mamica madutza_bra. Asteptam impresii dupa primele zile de munca... cum te-ai acomodat cu alt "stil" de viata.

Sa ai parte de zile usoare.

Mergi la inceput