*Cozonacei iubiti de noiembrie-decembrie2008( 1 )*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui malinas
noi suntem cu varicela. Asta este ziua a treia. Se pare ca i s-a suprainfectat unua dintre bubite si nu stiu sa fac :(. In rest are o stare f buna, e vesel, mananca, are chef de joaca. Nu a facut febra si are bube putine. Statul in casa insa ne omoara :(.


Sanatate cozonacelului!
Pe bubite noi am dat cu violet de gentiana si apoi cu pudra mentolata/mixtura mentolata. Arata ca un dalmatian, dar violetul are rolul de a le usca si de a evita suprainfectarea.
Apoi, spre sfarsit i-am dat cu crema cu oxid de zinc si crema reparatoare sa amelioram unele semne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicus

Buna seara, venim cu vesti noi si frumoase. Noi crestem frumos si chiar f bine, dar am venit cu o surpriza frumoasa. Vom avea un fratior si nu surioara cum am spus. Deci schimbam culoarea. Acum sunt in cautare de nume.. dupa e stabilisem cateva pentru fata... asa ca lucram la asta acum Suntem bine si ne "jucam" pe toate partile la mami. Este tare jucaus si nu are stare deloc. Ceea ce pe mine ma incanta extrem de mult. Va urez o seara frumoas.


Monicus, se pare ca se echilibreaza balanta in casa. Felicitari, sa ai parte de sarcina usoara in continuare si un bebe voinic si sanatos (indiferent de culoarea caruciorului )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumesc frumos. Se echilibreaza frumos... trebuie sa ma obisnuiesc sa nu mai privesc numai roz si rosu.

Citat:
citat din mesajul lui aleinad.g


Monicus, se pare ca se echilibreaza balanta in casa. Felicitari, sa ai parte de sarcina usoara in continuare si un bebe voinic si sanatos (indiferent de culoarea caruciorului )!



Monica, mamica fericita de Ana (15.12.2008)
23+

Fratior dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumesc frumos pentru gandurile frumoase. Doamne ajuta!

Sanatate multa cozonacelului si sa treceti cu bine peste aceasta perioada. Bine ca are dispozitie, ceea ce conteaza la starea lui. Numai bine va dorim.


Citat:
citat din mesajul lui malinas

monicus,felicitari pt sarcina. Sa dea DD sa ai parte de o sarcina usoara si in continurea si de un bebe sanatos.

noi suntem cu varicela. Asta este ziua a treia. Se pare ca i s-a suprainfectat unua dintre bubite si nu stiu sa fac :(. In rest are o stare f buna, e vesel, mananca, are chef de joaca. Nu a facut febra si are bube putine. Statul in casa insa ne omoara :(.


Monica, mamica fericita de Ana (15.12.2008)
23+

Fratior dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

aleinad, monicus, multumim de urari. Aseara a avut un nou val de eruptie, asa ca s-a umplut de bubite. De unde spuneam ca are putine, acum cred ca are suficiente :d. Dar in continuare nu are febra si e bine dispus.

Pupici si o saptamana cat mai buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Cum va mai simtiti? Sunteti bine?


Citat:
citat din mesajul lui malinas

aleinad, monicus, multumim de urari. Aseara a avut un nou val de eruptie, asa ca s-a umplut de bubite. De unde spuneam ca are putine, acum cred ca are suficiente :d. Dar in continuare nu are febra si e bine dispus.

Pupici si o saptamana cat mai buna

_
David (10 noiembrie 2008) de Alina.
Poze cu comoara mea

Povestea povestilor


Monica, mamica fericita de Ana (15.12.2008)
23+

Fratior dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Wow, Monicus, ce surpriza frumoasa! Sigur Ana o sa se bucure sa aiba un fratior, iar tati... trebuie sa fie topit




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumim mamica draga manumanu. Este minunat ca vom avea si mai multa culoare in casa.
Te topesti dupa ei.




Monica, mamica fericita de Ana (15.12.2008)
24+

Fratior dulce

Mergi la inceput