*Cozonacei iubiti de noiembrie-decembrie2008( 1 )*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

monicus felicitari!!!
sa fiti fericiti si sa va vedeti cu bine la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Felicitari!
O sa va descurcati, ca nu aveti de ales!
Mie sincer mi se pare ca acum 100 de ani am avut bebe mic, bebe 2 mic (deci cu inca un copil alaturi de noi). Voi acum (care aveti bebelusi mici, sau pe drum) aveti primii copilasi mari, va intelegeti cu ei, sunt mai independenti.. La noi, cu Andreea de 1 an si 4 luni cand s-a nascut Ana Maria, uneori simteam ca-mi prind urechile, si ma mai gandeam uneori ca poate era mai bine sa fi asteptat. Pe urma usor-usor lucrurile au intrat intr-un fagas normal, fetele au mai crescut si tot asa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multz'am mult mamici dragi eliza_cri si monicabo


Va multumesc frumos de sfaturi. Intr-adevar nevoia de invata din mers. Sper sa fie bine si sa ne descurcam. Avem copii mari si intelegatori.

Eli ce iti mai fac minunile? Mai povesteste despre voi.
Noapte buna!

Monica, mamica fericita de Ana (15.12.2008)
21+

Printesa dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Monicus, felicitari!!! Sarcina usoara si bebe sanatos!!!

Nu-ti face probleme, la cata dragoste ai tu de oferit sigur vei fi o mama super pentru cele doua printese! Iar Ana e domnisoara descurcareata, va fi ajutor de nadejde!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Monicus, felicitaaari!! Ti se potriveste asa bine sa fii mamica de 2 printese sarcina usoara in continuare! Cam cand in vara scoatem majoretele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

noi suntem bine in mare Doamne ajuta! ca tare multe raceli in perioada asta am avut.
ionu a scapat de inspectia finala de gradul I cu bine.
eu am avut si eu preinspectia de gradul II am scapat si eu cu bine.
Dimi vorbeste destul de bine; are totusi de recuperat sunetul "r" pe care il inlocuieste cu "l". tot am vrut sa il ia doamna logoped de la noi de la scoala care are in aria ei si gradinita lui Dimi, dar dumneaei nu vrea sa se deranjeze, ramane sa merg la alta persoana,insa asteptam caldura.
Zuzu o vorbareata si jumatate si mori de dragul ei cand o vezi cum incearca sa iti explice cate toate pe lumea asta.
copii la scoala ok, ne pregatim de saptamana "sa stii mai multe, sa fii mai bun!"- acum scoteam niste fise de lucru pentru fiecare activitate care o sa o desfasor atunci.
eu am slabit f.f. mult de zice ion ca merg cu mainile pe strada in loc de picioare.
si cam atat
incerc sa fac niste poze sa ne mai si vedeti.
va pupam

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumesc mami. . Sper sa fie bine si sa ne descurcam. Pai.. termenul ar fi sf lunii iulie. Sa fie bine. ana este atat de dulec ca deja isi imagineaza cum ii va schimba pampersul si cum va ajuta cu bebe. Este atat de dulce printesa ca ma topesc. Copii sunt in general atat de gingasi si dulci ca nu ai cum sa nu te topesti cand esti langa ei.

Mami te-am vazut acum trei saptamani la TV in cadrul unui reportaj. Esti o mamica tare, bravo. Ce iti mai fac minunile? Cum merge gradinita?



Citat:
citat din mesajul lui manumanu

Monicus, felicitaaari!! Ti se potriveste asa bine sa fii mamica de 2 printese sarcina usoara in continuare! Cam cand in vara scoatem majoretele?


Monica, mamica fericita de Ana (15.12.2008)
21+

Printesa dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumesc frumos draga mamica. Doamne ajuta sa fie bine.
Printeica ce iti mai face? Este o frumusete de fetita gingasa cu personalitate aparte. O pupam dulce.

Citat:
citat din mesajul lui aleinad.g

Monicus, felicitari!!! Sarcina usoara si bebe sanatos!!!

Nu-ti face probleme, la cata dragoste ai tu de oferit sigur vei fi o mama super pentru cele doua printese! Iar Ana e domnisoara descurcareata, va fi ajutor de nadejde!

Mami de Teodora (1.12.2008) si Bogdan (24.05.1995)


Monica, mamica fericita de Ana (15.12.2008)
21+

Printesa dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

eliza_cri ai copii minunati si atat de voiosi si calzi. Sa va traiasca si sa va bucurati de ei si sa va aduc amulte fff multe bucurii. Felicitari pentru reusitele profesionale si sa aveti parte de tot ce este bine. Sunt pose reusite pentru ca am vazut o familie fericita si implinita.

La cum se prezinta vremea nu este de mirare cu racelile. Sa nu mai aveti parte de ele. Sanatate multa si tu mamico ai mai multa grija de tine ca toti cei dragi depind de tine pentru ca te iubesc f mult. Asa ca trebuie sa te gandesti si la tine mai mult.

Pupici dulci pentru minuni si aveti grija de voi dragilor.




Monica, mamica fericita de Ana (15.12.2008)
21+

Printesa dulce

Mergi la inceput