*Cozonacei iubiti de noiembrie-decembrie2008( 1 )*

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

hello!
ce faceti?

noi (cristi) e acasa cu viroza...fara febra dar cu o tuse tare sacaitoare..bineinteles si Cata la fel. Imi pare asa rau ca rateaza pregatirile de 8 martie de la gradi...si nici eu nu am putere sa mai fac cu el seara...
Copii au stare buna, ies afara, dar nu in colectivitate. Tare-mi e ca ii fac bine si dupa ce reincepe gradi o luam de la capat...ca doar de acolo a luat...

La voi toate bune?

va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Sanatate multa! Acum e plin sezon de gripe si viroze.. bine ca nu au febra copilasii. Noi suntem ok, au avut si ele un guturai si o usoara tuse (luate de la gradi, evident). Plus ca am racit si eu (cred ca mai tare ca ele, curge nasul si ma doare capul, mai ales in partea de jos + ceafa). Nu sunt deci intr-o forma maxima, si nici nu pot sta acasa pt asta, asa ca probabil de aia trece mai greu..

Oricum tin minte, ca de cand cu gradinita, mareu in perioada asta de inceput de martie am fost cu raceli, viroze (anii trecuti chiar a fost ceva mai rau)

Tu ce mai faci, te-ai reacomodat, ti-e un pic mai usor acum cu serviciu + casa si copii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Monica , sanatate multa tie si fetelor
Noi anul trecut am scapat in perioada asta, pt ca a fost mult mai frig decat acum. Anul trecut am tras doar toamna.
Da, eu m-am acomodat, e loc si de mai bine dar sunt multumita. Ce ma deranjeaza inca sunt picioarele umflate care ma dor seara, dar probabil ma voi obisnui si cu asta
La serv imi place ce fac si trece repede ziua.

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

La multi ani, mamici!

Nici Edi nu a ratat viroza....si se pare ca ma ia si pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

La multi ani ! dragelor de ziua noastra



nici noi nu am ratat viroza, eu sunt deja de o saptamana in medical cu injectii si toate cele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

La multi ani, mamici dragi!

Noi am "scapat" de viroza inainte de 1 martie... din weekendul acela a inceput, cu febra, tuse... dar a trecut destul de repede la ei, de 1 martie deja erau la gradi. La mine a fost mai rau, 2 zile am zacut efectiv.

Ieri au avut o mini-serbare la gradi, cu mamicile invitate.. au cantat 2 cantecele, unul in germana si unul in romana, au spus o poezie in germana si apoi ne-au dat "cadourile" facute de ei pe parccursul saptamanii... apoi am pictat impreuna inimioare din ipsos cu magnet pt frigider. A fost tare draguta toata actiunea. Eu am fost tare mandra ca am avut cate 2 din toate cele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

hello!

noi suntem pe trecute cu raceala. Luni vrem sa mergem la dr sa vedem daca de marti putem merge la gradi.

sanatate multa si La multi ani !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Am avut o petrecere de 8 Martie atat de frumoasa ca m-a emotionat f mult. Atat de frumosi sunt cu totii ca nu ai cum sa nu te emotionezi.
Am fost profund entuziasmata c ami-au dat lacrmile de fericire.
Poze si filmulete de la miniserbarea dedicata mamicilor.
https://plus.google.com/photos/112629141304264352122/albums/5853285344831118033?authkey=CMe1qvvOuqK2jAE
Sanatate multa puisorilor si sa primit vesti bune maduzta_bra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Monicus, frumoase pozele de la serbare! Foarte frumoasa Ana! Si ce par lung aveti!!! Cum va descurcati cu intretinerea lui (spalat, uscat, periat)? L-ati cam lasat sa creasca de cand s-a nascut (ma rog cu aranjamentele de rigoare) sau l=ati mai si taiat (mai consistent) din cand in cand?? Intreb, pentru ca Ana Maria mea, si sa fi vrut sa-i lasa parul asa lung, sa nu-l fi taiat niciodata in 4 ani, nu lar fi avut atata!! Chiar nici Andreea, fetita mai mare, de 5 ani jumatate... De aceea ma minunez eu

Madutza, gynie, eliza, sanatate multa!

Si fetele au facut felicitari la gradi, pe care le-au dat mamicilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumim frumos pentru aprecieri. Pai... facem baitza la cap de doua ori pe saptamana, obligatoriu sa avem balsam si sampon Dalin folosim. Cu uscatul nu imi fac probleme, pentru ca niciodata nu l-am usacat cu feonul. Dupa baitza il lasam pe spate o ora si apoi il strang un pic in coada in momentul in care mananca. Ei ii place si intr-adevar nu am tuns-o niciodata. O sa vina momentul sa o tund un pic la varfuri. Dar nu este greu, dimineata ii fac codite, de fapt o intreb pe ea cum doreste sa ii prind parul.
Nu este ceva peste masura, adica nu este greu de intretinut, doar ca la periat folosim peria. Vara il prindem in coc, bucuria mare ca nu transpira la ceafa deloc, nu am probleme cu asa ceva.
Pai, Monicabo si acum este un inceput sa le la fetelor parul sa creasca. Mie imi place mult fetitele cu parul lung.

Citat:
citat din mesajul lui monicabo

Monicus, frumoase pozele de la serbare! Foarte frumoasa Ana! Si ce par lung aveti!!! Cum va descurcati cu intretinerea lui (spalat, uscat, periat)? L-ati cam lasat sa creasca de cand s-a nascut (ma rog cu aranjamentele de rigoare) sau l=ati mai si taiat (mai consistent) din cand in cand?? Intreb, pentru ca Ana Maria mea, si sa fi vrut sa-i lasa parul asa lung, sa nu-l fi taiat niciodata in 4 ani, nu lar fi avut atata!! Chiar nici Andreea, fetita mai mare, de 5 ani jumatate... De aceea ma minunez eu

Madutza, gynie, eliza, sanatate multa!

Si fetele au facut felicitari la gradi, pe care le-au dat mamicilor!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)


Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput