Gala Cei Mai Iubiti la Desprecopii - 2012

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Eu le iubesc pe toate fetele implicate in actiuni manitare: inimoashele, Monnvas si colegele de odisee care au luptat cot la cot cu iulia impotriva cancerului, laura_s, gusta si sora ei si toti, absolut toti care ofera un ajutor in bani, haine sau alte lucrusoare. Va multumesc pentru tot ce faceti!!

Un loc special anul asta este cu sigurnta rezervat Monicai. Curajul, sfaturile ei, pofta si bucuria de viata din fiecare mesaj, ne-a adus impreuna si ne=a dat curaj sa mergem mai departe. Iti multumim Monica!

Si in acest an mi-au placut teribil mesajele neliei, ale vivianei, Rufus, ladyJ, buflea, ina.click, carmencat, optimismul si pofta de viata a lui kariguld.

Le admir pe mamele puternice si minunate care duc zilnic o lupta grea pentru copii lor minunati: dianaalex, Mihaela77O, Leditia, Chuny, AnaStroe.

O iubesc pe szivarvany pt tot ce face!!

Le iubesc si pe toate pietrencele mele dragi.

Si le multumesc, ca in fiecare an, adiminilor, care fac posibila existenta acestui loc unde mi-am gasit prieteni, unde rad, unde plang uneori, unde imi petrec o bucatica din timp aproape in fiecare zi.

Un an nou minunat sa avem cu totii!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Eu vreau sa le multumesc tuturor fetelor care mi-au raspuns chiar si la intrebarile uneori puerile pe care le-am pus.
Lui AB_AC, lui Laura 25, Aqai, Kariguld, Andacos, JuliaSM, Carmencat, Rrox3, pt logica si calmul care razbate din ceea ce iti transmite. Cred ca de la fiecare am invatat cate ceva important.
Lui Dana-vio, Inbox, Ch-Dana si IlincaM (cu care nu am fost mereu de acord si ne-am mai intepat dar tot mi-a placut).
Si tuturor Pinguinilor si Punchistilor unde mai trag si eu cu ochiul in special cand sunt suparata si necajita
Ufff va multumesc tuturor ce mai! Pt tot, mai ales pt rabdare! Si ma iertati si voi daca uneori mai sar gardul...
Sarbatori fericite tuturor!



O palma nu inseamna educatie!
O palma inseamna abuz si violenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Eu am o slabiciune pentru Viviana, Rufus si Aqai... Pentru ca par foarte echilibrati, pentru ca sunt foarte sinceri si reali, pentru ca nu sunt perfecti, pentru ca sunt si curiosi si modesti si mai ales pentru ca au un simt al umorului si a ironiei care e pe gustul meu.

Am sa-i mai amintesc pe toti cei care scriu la Pinguini, ca si pe cei care ii citesc pe pinguini ... Pentru ca scriu, respectiv citesc, "nimic despre nimic" si intretin acolo o atmosfera relaxanta, amuzanta si degajata care mereu te cheama inapoi.


Voi sunteti ca "Seinfeld"... un "show about nothing"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

LadyJ, pentru ca poate concluziona in citeva rinduri ceea ce s-a scris si s-a simtit pe zeci de pagini!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Nu reusesc sa imi amintesc bine usernames ci postari.
Le multumesc tutror celor care au avut umor, elocventa si logica in discutii. Carmencat, Ilinca_M, Laura25 ar fi doar cateva. Le multumesc pentru ca nu se vaicaresc, nu dau in patetisme, au argumente si scriu corect. Nu-mi vine sa cred ca am ajuns sa multumesc unor femei adulte si scolite ca se indura sa-si bage cratimele si virgulele unde e cazul, dar asta e. Bine barim ca am cui multumi.
Am descoperit un user asa cum descoperi un fruct exotic si bizar.Mai intai l-am respins si mi s-a barut bizar si inutil, mai apoi am revenit si am verificat prudent coaja tepoasa, iar l-am dat uitarii, iar l-am recitit si intr-un final am descoperit un miez mititel,zemos si acid: Capcaunul.
Ar mai fi si tanti moderatoarea cu suflet de aur si username inpronuntabil: svirzava..svyrzava..sirviza...sarmizevize...aceea, da. Imi place mult.
Desi si-a sculat in cap juma de forum si desi deseori nu suntem de acord in punctele noastre de vedere, intr-un univers paralel noua, eu o nominalizez si pe Xio. Pentru ca e desteapta, tanara , sufletista si capoasa.
Alinuk e o prezenta activa si practica pe forum. Face,drege,ajuta, se implica, e calda, e peste tot, are 65 de ore intr-o zi parca si o admir mult.
Mai sunteti dar memoria, lecitina, maica. Scuze.revin cand imi mai amintesc cum va mai cheama. Va multumesc la randul meu pentru aprecierile nemeritat de generoase.
Edit: CorinaDani , ale carei cunostinte ar trebui indexate, arhivate si pastrate. Stie ORICE despre ORICE!
De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

eleni are un stil frumos de a povesti. felicitari!!

marius imi place sa citesc opiniile lui marius, totdeauna au fost foarte corecte si strict la subiect. felicitari!!!

va urez un an cu mai multe realizari, cu subiecte placute, si sfaturi utile pentru toti cititori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Sunt sigura ca undeva in gala aceasta va avea locul ei special MONICA70 .

Szirvarvany stiu ca este CEA MAI de-aici...si de peste tot.

Histamina - pentru ca strans la rugaciune toate religiile/credintele... pentru MONI

Da' eu le iubesc si pe Alinuk, Buflea, Eleni, Ina.click la fel de mult cum le iubesc si le apreciez pe toate fetele care se zbat la Umanitare pentru atatia copilasi aflati in nevoie..
Pe Anda08 - o iubesc pentru ca in sfarsit am castigat si eu ceva ...

Si ca sa nu se supere baietii... imi plac postarile Capcaunului si ale lui Rufus .

Va doresc ca in anul 2013 sa aveti sanatate , bucurii, impliniri, rabdare, putere... si lista ramane deschisa!

Toate cele bune tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ca si in alti ani, mi-e imposibil sa nominalizez persoane. Pentru ca lista ar fi lunga si precis incompleta.
Pot insa spune ca sunt impresionat de cei implicati in actiunile umanitare, de toate felurile.
Si-mi mai plac pinguinii, cei care vorbesc despre tot si despre nimic.
Nu, nu i-am uitat pe Admini. De cand stiu cata munca sta in spatele acestui site, privesc totul cu alti ochi.
Si nici pe Moderatori nu i-am uitat, nu-i un secret acum pentru mine cat de delicata si dedicata este contributia lor.
Nu sunt nominalizari concrete...insa desigur ca cei "vizati" se recunosc. Anul acesta lor le multumesc pentru simplul fapt ca mi-au facut viata mai frumoasa.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Florin, Mirela (si nu in ultimul rand Andrei promotorul DC), pentru efortul tehnic si financiar depus atatia ani si pentru jignirile inghitite cu diplomatie.
Moderatorii - pentru altruism.
Un gand bun pentru toti ceilalti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

dragii mei, imi place mult aceasta traditie DC cu nominalizarea persoanelor de pe DC care ne-au marcat sau influentat ... ideea este ca da, DCul este un loc de intalnire si discutie mult deasupra altor platforme sociale egolatrice. Aici pe acest forum nu se posteaza doar poze si se dau like-uri, aici nu poti doar sa scoti din lista de prieteni pe cei care te irita sau gandesc diferit, nu! aici e altceva (more complicated). Aici e un stup cu alte reguli. Aici se intampla o forfota cu sens. Aici sunt niste reguli, aici sunt suflete, aici este un suflet in spatele fiecarui user si ... mai mult decat atat, aici apartii unei comunitati. La prima vedere aici e mai complicat ... dar comparandu-l cu robotismul FB, aici este viata ... si suflet. Si asta remarcam de fiecare data - grupurile care pleaca la FB, si se intorc apoi la DC ...

De la an la an iubesc DCul in pofida tuturor greutatilor care ne impiedica panza de la pupa. Suntem un site independent, vocal si foarte incomod. Nu e usor, sa stiti ! Nu apartinem de trusturi influente, nu acceptam compromisuri, suntem greu de atins/prins, greu de oprit si mereu trend-setter pentru media de limba romana (prietenii stiu de ce)

Cand ma gandesc la cei pe care I-am iubit in 2012 ... e ciudat pentru ca iata, mai sunt 2 zile din an dar stiu sigur ca ii voi putea iubi si dupa aceasta postare.

Anul acesta l-am citit cu nesat (hotarat mai mult ca in alti ani) pe Capcaun. I-am si cerut adresa la un moment dat ca sa ii trimit un premiu de la DC si m-a refuzat ... spunand ca vrea sa ramana liber in anonimat ... pffffff (cateva momente mi-a zburat mintea ca daca o fi Brad Pitt in anonimat / ok l-am citit cu multa placere si trebuie sa recunosc ca am descoperit momente - la anume topicuri DC - in care asteptam cu nerabdare o reactive din partea lui. Mai rar asa de mult realism, umor si deschidere ...cu aceeasi placere o citesc pe Eleni, o comoara de fata.

Apoi, mi-a placut tare mult Buflea, ale caror comentarii le citeam cu lacrimi de ras uneori!! Imi place si Ocebine pe care o urmaresc cand scrie pe forum - (desi ne-am tras de par in trecut), imi place Nelia si Ana Stroe (cu care m-am tras de par de asemeni) si corinadana. Sunt fete istete carora le-am spus ca asta e soarta fetelor destepte ... sa atraga rosiile la anume momente, face parte din riscurile meseriei.

Imi place si Mianna care ma tot calca pe bataturi si ma hartuieste la anume topicuri dar stiu ca e o fata desteapta si o pretuiesc si o citesc cu mare placere pe histamina, pentru ca e genul de mamica care face carari in zapada inalta.

Xio este o veche dragoste de a mea, acum ca a emigrat am descoperit=o mai putin inflacarata si mai rezonabila - abia astept sa devina graviduta, sa vedeti ca discutii furtunoase o sa faca pe DC - mai ales ca e medic ginecolog si are multe idei si razvratiri vizavi de cultura medicala ...

Am remarcat-o cu placere si pe ina.click - ascutita ca o lama de ras , imi place mereu LadyJ care gandeste atat de balantat, si am mult respect pentru corap - una din cele mai citite fete de pe DC. Cand o vad pe buli pe forum sunt mereu atenta la ce scrie pentru ca - in opinia mea - este o fata foarte desteapta, desi ma irita cu niste ani in urma, imi place si de Szirvarvany - atat de sufletista si bine intentionata.

Un loc aparte il are Alinuk, care este cu adevarat ambasadorul DCului. Plina de verva si initiativa, iti multumesc Alina

Un loc si o floare de lotus pentru fetele de umanitare - Ancadragoman m-a impresionat cu un topic disputat dar I-am inteles perfect frustrarea. Si eu am trait acum cativa ani acelasi sentiment cu ea !

Multumiri speciale pentru sefa de la concursuri: Anda08 - pentru ca tot ce face - o face cu corectitudine exemplara si cu multa daruire

Anul acesta am avut iar un tembuilding cu moderatorii DC (in frumoasa si inegalabila Bucovina) - moderatorii sunt ca o parte din familia noastra. M-am bucurat sa o cunosc pe Viviana, pe care ani de zile am citit-o cu drag si interes si am fost captivati de frumoasa ei familie - si atentie, anul asta l-am primit cu drag in familia moderatorilor pe Rufus - un adevarat gentleman, un adevarat prieten pe care te poti baza. Multumesc Rufus.
Multumesc si Laurei25 pentru suport - chiar daca am fost in barci diferite de simpatii la alegeri, am coabitat foarte bine
Anul asta l-am cunoscut si pe micul - dar frumosul - Tudor, cel mai nou membru al familiei frumoasei MElise, caruia ii multumesc pentru suportul foarte pretios la DC !!!
Roxanaz este o fata draga pe care o cunosc de multi ani, o fata super speciala cu o familie super frumoasa - am citit=o pe roxanaz cu multa placere si imi insenineaza dimineata cand o vad printre membrii logati pe DC :))

Dar cum sa nu termin cu Marius? Marius este acel om - prieten - de care ai nevoie - acel ardelean loial care - desi raspunde cu intarziere de 2 minute (lungi pentru o moldoveanca putin isterica) - iti aduce acea balanta de care ai nevoie.

Pentru 2013 avem planuri (tehnice) mari si ambitioase, sper ca Admin sa aiba neuronii necesari supli si ageri ... iar voi sa fiti tot aici alaturi de noi in aceasta Aventura a internetului romanesc ...

Sunt sigura ca nu am nominalizat pe toti acei iubiti de mine in 2012 (dar fiti vocali si cu siguranta intrati in topicul de - cei mai iubiti in 2013 ). Cred ca mi-ar fi trebuit mult mai mult timp si o memorie mai buna. Ceea ce stiu insa acum, aproape de finalul lui 2012 - este ca va multumesc tututor pentru fiecare clipa de sinceritate si va doresc un 2013 special, plin de dragoste!



Mergi la inceput