Gala Cei Mai Iubiti la Desprecopii - 2012

Gala Cei Mai Iubiti la Desprecopii - 2012 | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Asadar am trecut cu bine peste sfarsitul lumii si avem toate motivele sa ne continuam traditiile. Traditia la DC este sa ii amintim pe cei mai iubiti la Desprecopii, la sfarsit de fiecare an.

Va asteptam nominalizarile si motivatiile de rigoare pentru lista GALA CEI MAI IUBITI LA DESPRECOPII 2012.

gala 2011 - gala 2010 - gala 2009 - gala 2008





Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Pentru ca stau degeaba, necooperand nici cu sarmalele, nici cu cozonacul, zic sa deschid gura.
Acum as incepe intreband daca merg si auto-nominalizarile, nu de alta dar eu sunt in perioada in care mi-e cel mai drag de mine...
Revenind la topic, eu o sa ii numesc pe cei ale caror mesaje au insemnat pentru mine valoare adaugata: adinaiulia(mereu obiectiva si coerenta in interventii) si capcaunul (ale carui ironii ma distreaza fantastic, dar care au si semnificatia realitatilor pe care le comunica).
Restul imi sunt mai mult sau mai putin prieteni, mai mult sau mai putin dragi, dar nu ma bag sa enumar pentru ca nu vreau sa risc sa ratez pe cineva din neatentie. Cu cei 2 numiti mai sus nu am nici un interes in comun, deci sunt maxim de obiectiva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


szivarvany. Ea e dintre cele care mi-ar fi placut sa-mi fie prietena reala.

pentru toate fetele care scriu la clubul cartilor (se recunosc ele )

Hannen (chiar daca are gura mare).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

eu cred ca anul asta a fost anul Monicai.
pentru curajul, optimismul si demnitatea pe care le-a aratat.
pentru vorbele bune si rabdarea pe care le-a gasit pentru fiecare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Szivarvany

Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Carmencat, pentru empatia care razbate din mesajele ei si care ii vine din experienta unei vieti in care s-a lovit de multe probleme si dificultati. Insa aceasta experienta de viata nu a inrait-o, ci a deschis-o spre suferinta in general. Si spre iubire in acelasi timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Eu am o slabiciune pentru Viviana, Rufus si Aqai... Pentru ca par foarte echilibrati, pentru ca sunt foarte sinceri si reali, pentru ca nu sunt perfecti, pentru ca sunt si curiosi si modesti si mai ales pentru ca au un simt al umorului si a ironiei care e pe gustul meu.

Am sa-i mai amintesc pe toti cei care scriu la Pinguini, ca si pe cei care ii citesc pe pinguini ... Pentru ca scriu, respectiv citesc, "nimic despre nimic" si intretin acolo o atmosfera relaxanta, amuzanta si degajata care mereu te cheama inapoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

nelia



Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

In topul meu la momentul actual este inna.click fiindca are de toate: umor de-ala de trebuie sa fug sa-mi schimb underwearu', pardon de imagine, talent la scris, suflet, sensibilitate, ambitie. Felicitari pentru initierea si sustinerea campaniei "jos Bereanda"!!
O citesc cu placere si pe carmencat, scrie atat de "adevarat" si de emotionant si despre copii, si despre animale...o consider "de-a mea"
Si imi place in continuare nelia si rabdarea/informarea/claritatea ei, toate infinite!
Bine, indragesc multe "nickname-uri" de pe forum si ma bucur ca acum am optiunea sa le dau cate un "aprob!" din umbra;))
Asa...dar in primul rand le indragesc pe TUFETELE mele de la odiseea ghioceilor de martie-aprilie 2009, cea mai tare, prolifica, unita odisee! Iar anul acesta ghiocica cea mai iubita si pentru care ne-am rugat toate a fost draga noastra Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

preferatii mei (in ordine aleatoare) sunt:

- buflea, pentru ca... de fapt habar n-am de ce, dar nu poti sa nu-ti placa de ea
- capcaunul pentru ca-i concis si sarcastic (imi plac de mor sarcasticii) si orice forum ar trebui sa aibe asa un capcaun
- ina_click pentru ca scrie bine, cu nerv si din suflet (si reuseste sa nu fie patetica)
- Ilinca_M pentru ca de multe ori spune exact ce-as fi vrut sa spun si eu, doar ca mai bine.
- andacos, pentru ca-i un fel de oglinda a mea (ne-am certat din prima si pe urma am descoperit ca de fapt ma aseman tare mult cu ea).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

ina.click, pentru: "Sa nu mai gandesti la plural cand e vorba de facut. E o distribuire a responsabilitatii. Constienta sau nu, tot aia e. Nu mai spune "ce sa facem, ce sa dregem", spune "ce sa fac, ce sa dreg". Nu te mai baza pe oamenii din jur. Daca vei fi un exemplu bun, se vor lua dupa tine. Sau nu. Dar 98% din oamenii din jur fac fix ce faci tu, se uita in jur si intreaba "cand facem, cand dregem?" Nu e o critica, e un sfat doar."

Mergi la inceput