Bobocei de septembrie-octombrie 2012(8)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Ehehe, noi suntem o familie de petrecareti, ultimii 4 ani am fost la o cabana in apropierea orasului, f faina, rustica unde avem toate conditiile si ne simtim tare bine, avem o gasca de vreo 15 adulti si cativa copii care se distreaza si ei. Anul trecut D a dansat pana tarziu, noi eram terminati dar el inca mai voia... anul asta mergem la nasii nostri la 2 blocuri distanta, copiii in dormitor iar noi in sufragerie, fara petrecere, doar asa mai vorbim, mai bem ceva... si n-am unde sa-l culc pe C ca l-as lua cu mine. Dar o sa-i las si laptic de-al meu dar daca e nevoie vin repede, el va sta cu mama.
Oricum sunt cam stresata cand plec, nush de ce, probabil ca sta cu mama care nu prea a stat cu copii, la D eram mai relaxata si plecam mai des, el statea cu soacra mea fara probleme.

De Craciun nu prea am iesit ca au fost copiii bolnavi si parca as iesi putin, sunt satula de stat in casa.

A incercat cineva sa iasa cu carutul afara? Zapada e batatorita, in unele locuri gheata, oare ar merge? Ma gandesc sa incerc, incet incet, macar sa nu-l car in brate. M-a rupt sa-l duc in port-bebe, abia am reusit sa fac un tur de bloc si gata, am obosit, plus ca nici nu-i place deloc, se foieste si nu doarme deloc.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Oana cu cat depui mai tarziu cu atat iei banii mai tarziu. Mie imi pare rau ca nu am depus mai repede ca asa stau vreo 3 luni fara bani. Chiar daca iei din urma, conteaza sa-i primesti cat mai repede, noroc ca am luat de la serv. o prima ca am mai acoperit din cheltuieli, mai ales acum de sarbatori.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Fetelor, ce ma fac eu cu piticu' ca suge degetul mare mai tot timpul, a inceput mai des. Pana acum nu a vrut suzy dar de azi i-am dat-o, o scuipa, mai insist dar nu as vrea sa suga degetul. Uneori noaptea si-l baga prin somn si nu se mai trezeste sa pape, se ia cu el si adoarme. SI azi la fel a facut, l-am urmarit, s-a trezit si a bagat degetul, a supt putin si a mai dormit vreo ora. Stiu de la D ca erau copii care f greu au scapat, prietena cea mai buna a lui D suge si acum la 6 ani la somn...

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Asa ne jucam cu jucaria.
Cred ca o sa mearga deja cu uratul cu fra-su

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Cat de dulce esteeee!!

Am intrebat-o pe mama mea si mi-a zis ca mie mi-a dat cu chinina pe deget sa nu il mai bag in gura. Eu una as vrea sa se linisteasca singurel decat sa ma ciugule de san. Suzeta nici atat nu ia, doar degetul meu



Pinga cu Pingu mic Luca

-= Love life, live love =-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patricbebe spune:

Va urez cu intarziere Craciun fericit si va doresc tuturor sa creasca mari boboceii si sanatosi si voi sa fiti fericite si multumite alaturi de ei.
Sa ne dea Dumnezeu un an nou dupa placul inimii noastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Salutare fete dragi

mirabelace dulce e Calin cu jucaria in manuta,puteti linistiti sa-l trimiteti si pe el la urat
De iesit afara,noi iesim cu wrap-ul si putem sa ne plimbam si 2-3 ore ca el doarme si pe mine nu ma doare spatele.
oliviaf.funny chestia cu mombie,am ras de numa cu sotiorul

Sa va zic cate ceva si despre noi
Tot la fel de bine doarme noapte,papa in somn mai bine decat in timpul zilei.Mai nou,de vreo cateva zile plange iar la san,ia sanul,suge si cand vine laptele il lasa si incepe sa planga.
cred ca vine prea tare si nu-i place.
Azi am incercat sa-i dau sa pape stand in picioare si a mers,a papat si a adormit.am procedat in felul urmator:stand pe canapea l-am pus la san,el stand pe burtica shashalind si apoi m-am ridicat si am pus un picior pe scaun.a fost cam greutz,dar macar a papat,ca altfel nu stiu cum sa-l hranesc
O sa incerc sa-l pun mai des in wrap,ca daca-i place sa pape stand pe verticala atunci ar trebui sa functioneze,numai ca plange pana ma infasez.

De revelion si noi stam acasuca,o sa ne uitam probabil la filme

Na,va -am
sa aveti o dupa-masa placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Buna dimineta!
Am vazut niste bobocei aici tare frumosi...sa va traiasca! Eu poze am doar pe camera si sunt f mari si nu stiu sa le redimensionez si nici nu am timp...
Ieri fata a dormit si pe zi ceva timp legat asa ca am reusit sa fac si eu mancare si un pic de curatenie.
In schimb baiatul numai vrea neam sa doarma la pranz...sotul se incapataneaza ca "trebuie"...urasc cuvantul asta. Daca numai vrea sa doarma ce sa-i fac? Il leg de calorifer sa stea in pat?! Ete na!
L-am lasat in pace si l-am culcat la 20 fericit.
Partea rea e ca de pe la 18 nu te mai intelegi cu el...adica exact atunci cand spal fata ... si trage de toate cele.
De la 20 daca dormeau toti m-am apucat iar de smotru... sotu zice ca isi mai ia concediu cand fac copiii 20 de ani. lasa sa vada si el cum e! ca pana acum isi lua co doar cand aveam ceva treaba, era fragmentat si nu prea avea el timp sa vada cum e...
zice ca asta nu e co! e abuz si sclavagism
Azi vreau sa fac niste dulciuri...daca am timp, daca nu probabil o sa cumpar ceva maine nu-i bai.
Vroiam sa va intreb si eu... a copt la aia mica locul unde a facut vaccinul. bcg. si numai stiu cu ce trebuia sa-i dau...cu alcool? sper ca da ca aseara cu asta i-am dat. Inca incerc sa stau calma dar am inima cat un purice cu vaccinul asta.
S-a trezit baiatul
O zi minunata fetelor!

O palma nu inseamna educatie!
O palma inseamna abuz si violenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata,

Ela, Mayei i-a copt vaccinul de cateva ori, incepand de la o luna. Nu am dat-o cu nimic. Spalam doar locul la baita seara si atat. Cojitele au cazut singure fara sa-mi dau seama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Neataaa, nu stiu cum fac de nu ma mobilizez sa scriu Ce-i drept, ieri a fost o zi cam plangacioasa, acum doarme brotacul, deci profit

Apropo, in sfarsit isi tine si Matei calumea capul, si cand sta pe burta se poate intoarce singur pe o parte Am ajuns si la progresul de a-l pune in pat adormit, mai tine inca ochii deschisi, dar si-i inchide si adoarme singur. Noaptea tot asa cand eram obosita iar el nu voia sa inchida ochii, desi era adormit mi s-a intamplat sa-l pun in patul lui asa treaz, iar eu sa ma pun in pat si sa constat ca am adormit amandoi, ceea ce e super. Hai ca poate usor usor nu mai tre sa-l adorm pe umar. Cand am fost la buc a adormit in masina cu suzeta, iar seara mi-a adormit pe canapea in sufragerie cu suzeta. Parca simt ca crestem si noi

Si noi facem revelionul acasica, desi pana acum tot plecam, ba pe la restaurant, ba printr-un bar ceva... Fata de revelionul trecut facut intr-un club de fite (de obicei nu mergem in astfel de cluburi, dar impreuna cu gasca de prieteni am zis sa vedem domne cum e) clar o sa fie o schimbare :))) Dar eu ma bucur ca o sa stam comod, sa papam o fripturica, sa bem un pahar de vin (dap, o sa-mi pun si eu doua degete cu apa minerala, sper sa nu fie bai)

Apropo, intrebare mai offtopic asa, daca stam acasa ne mai gatim sau ramanem imbracate de casa? Eu nu stiu cum sa ma imbrac, desi manichiura si pedichiura mi le voi face. Eu nu merg niciodata la salon pt ele sau pt epilat, doar ca sa ma tund.

Mombie, supeer tare descrierea, very true

Olivia, eu nu stiu cum rezisti de atatea nopti sa o culci pe Maya in patutul ei, ca se trezeste foarte des, la fel ca Matei. Eu de 2 nopti incoace il iau cu mine in pat in a doua parte a noptii, ori dupa primul somn, ori dupa al doilea. Nu mai rezist. Cum zici si tu, uit cand am pus copilul in pat cu mine, dimineata nu mai tin minte de cate ori s-a trezit, desi mereu contorizam. Asa imi pica si mie ochii in gura cand stau in sezut pe pat sa-i dau sa pape si dupa tre sa-l pun in patut. In clipele alea parca Matei are 100 de kile. Trebuie sa ma mobilizez la noapte sa ne intoarcem si noi la noptile dormite exclusiv in patul lui.

Ela si la noi a copt vaccinul si nu i-am dat cu nimic, doar spalat la baie, iar cojile cadeau cum zice si Olivia, fara sa ne dam seama. Deci sotul si-a dat seama ca statul acasa nu-i tocmai o relaxare totala. A indraznit si sotul meu sa zica ca lui i-ar placea sa stea numai acasa ca mine, dar l-am facut sa realizeze ca nu frec menta, desi recunosc ca acum e mai usor, decand am implinit si noi 3 luni. Cred ca tine si de obisnuinta, ca in sfarsit sunt 100% calma si sigura pe mine, cu mici exceptii desigur. Acum si gatesc, ieri dimi am facut ciorba de perisoare Dar pana sa ajung sa fac dulciuri cred ca va mai trece apa pe garla :))

Paula, si noi am trecut prin chinul asta cu papatul din picioare, ai rabdarica, o sa vezi ca o sa treaca Acum Matei papa cam 12 min dupa care scapa sanul si imi zambeste, pesemne ca s-a saturat, iar daca apropii de el sanul tine gura inchisa. Dar tot mananca sub 2h, aici cred ca tre sa mai am rabdare, asta e.

Mirabela,
ce dragut e Calin, cum se joaca cu jucaria, noi n-am ajuns inca la performanta asta, acum al meu apuca doar sanul si se joaca cu el :)) De jucarii nu e inca interesat De suptul degetului nu stiu ce sa-ti zic, stiu doar ca pediatrul nostru ne-a zis ca dupa 3 luni poate nici sa nu se mai trezeasca noaptea sa pape, papa ziua si recupereaza. Desigur, la noi nu-i cazul, dar mi-a zis asta cand i-am explicat cat de des se trezeste Matei noaptea. Iar ea a zis ca eh, acum ar fi trebuit deja sa inceapa sa renunte la cele doua clasice treziri pe noapte si sa doarma mai legat. Poate la un an sa ajungem noi la etapa asta. :)) Asa ca daca C papa bine ziua si vrea sa dorma noaptea mai mult, poate nu-i o pb, zic si eu

Hai ca trimit ce am scris si mai revin

Mergi la inceput