programul SAP

programul SAP | Autor: tinatache

Link direct la acest mesaj

am auzit de f multe ori de SAP, cand te uiti la site-urile de joburi numai peste el dai dar... nu stiu cu ce se mananca, oare cum sau unde as putea sa invat si eu (atata stiu ca e din dom economic, si ca economist fiind ai mai multe sanse sa-ti gasesti de lucru daca il stii). Orice informatie e binevenita, chiar daca nu se refera la locatii din Germania, caut eu mai departe. Multumesc frumooooossss!!!!

Cristina, mamica cu burtoaie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Violeta spune:

Eu stiu ca SAP folosesc in general marile companii, colosii economici. Eu am multi prieteni absloventi de automatica care au ajuns sa lucreze la SAP Romania, dupa niste cursuri costisitoare in domeniu... Intra pe site-ul lor si te lamuresti oarecum...
www.sap.com/romania/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellys spune:

In Ro, de regula companiile multinationale lucreaza cu SAP. Este o aplicatie complexa, cu mai multe module: office, contabilitate, logistica, resurse umane, sisteme de proiect. Asta cam ce pot vedea eu pe autorizatiile pe care le am. Fiecare utilizator are un nr. limitat de autorizatii, strict pe ceea ce face ( cel putin in compania nostra).

Daca vrei sa inveti, incearca la reprezentanta SAP de acolo.Poate ei organizeaza cursuri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellaalba spune:

Cateva informatii poti gasi pe www.radix.ro una din firmele care implementeaza la marile companii aceste program.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuletu spune:

E o imensa baza de date si tocmai din cauza asta un utilizator nu are acces decat la o parte din ea. Teoretic, este destul de usor de utilizat: introduci date, introduci date, introduci date si apoi le accesezi creand rapoarte, tabele folosindu-le doar pe cele de care ai nevoie la un moment dat. Asta inseamna ca timpul alocat cautarii lor si asezarii lor intr-o forma sau alta este mult diminuat. Nu este greu de lucrat cu el, noi am facut doar cateva cursuri de baza, invatand apoi sa lucram fiecare in modulul alocat fiecarui departament. Cred ca ar fi suficiente niste cursuri de baza ca sa fii familiarizata, urmand apoi sa inveti la fata locului chestii de detaliu. Ca sa fii programator de SAP... asta e cu totul si cu totul alta poveste, am inteles ca este foarte greu.

www.sara.haihui.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Multumesc mult, m-am uitat putin pe site-ul lor si am gasit reprez. de aici din Muenchen. cred ca ams a sun ca au o multime de cursuri, f costisitoare intr-adevar, din care nu stiu ce as alege daca m-as hotari sa merg la unul. Sper sa ma lamureasca ei...
Inca o data, thx!

PS: si eu tot la utilizator ma gandeam, programarea ... e departe...

Cristina, mamica cu burtoaie

Mergi la inceput