Asta-i ministru ?!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Din infinitul putz al gandirii corlatzene a mai tasnit o perla:
Daca ne amana iar pe Schengen, Romania nu mai e interesata.


corect, sa si-l tina pentru ei....

ps. membria asta era free de orice taxa?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Tocmai asta imi citea sheriful azi...eu tot mai sper, in secret, ca Romania nu va intra in Schengen. Asa ministru la asa guvern la asa tara. Cineva i-a votat pe retardatii astia!

Uneori am senzatia ca suntem la Candid Camera pentru ca imi e greu sa cred ca cineva poate si atat de naiv, cu atat mai mult un ministru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

www.evz.ro/detalii/stiri/romanii-si-schengenul-vaca-si-chilotii-1026420.html" target="_blank">Romanii #537;i Schengenul – vaca #537;i chilotii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Strategia lui Corlatean este tipica pentru politicienii nostrii de formatie militara. Ei adopta masuri de forta, amenintari, ca sa faca adversarul sa cedeze.
"Amenintarea" lui Corlatean si Ponta sunt in acelasi registru cu a lui Baconski cand a ameninta cu blocarea aderarii Serbiei, sau cu retinerea bulbilor de lalele la granita ca sa "infranga rezistenta Olandei".

Cu asemenea masuri si declaratii nu fac decat sa irite partenerii europeni si reactia este pe masura.
www.hotnews.ro/stiri-esential-14339263-germania-face-dreptul-sau-veto-pentru-respinge-aderarea-romaniei-bulgariei-schengen.htm" target="_blank">Germania va face uz de dreptul sau de veto pentru a respinge aderarea Romaniei si Bulgariei la Schengen

Nu s-a schimbat nimic in politica romaneasca de dupa alegeri.
S-au schimbat doar politicienii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
"Amenintarea" lui Corlatean si Ponta sunt in acelasi registru cu a lui Baconski cand a ameninta cu blocarea aderarii Serbiei, sau cu retinerea bulbilor de lalele la granita ca sa "infranga rezistenta Olandei".

Degeaba incerci sa dregi busuiocul. In timp ce razboiul lalelelor sau vetoul au fost mutari in registrul diplomatic, gafa lui Corlatean (caci nu e vorba de vreo actiune diplomatica) e o PROSTIE CRASA de-a dreptul. O reactie de mahala de genul Ia mai duceti-va in p... cu Schengenul vostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus


Nu s-a schimbat nimic in politica romaneasca de dupa alegeri.
S-au schimbat doar politicienii.

Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Da-mi voie sa parafrazez:

Nu s-a schimbat nimic in bine in politica romaneasca de dupa alegeri.
S-au schimbat doar politicienii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
"Amenintarea" lui Corlatean si Ponta sunt in acelasi registru cu a lui Baconski cand a ameninta cu blocarea aderarii Serbiei, sau cu retinerea bulbilor de lalele la granita ca sa "infranga rezistenta Olandei".

Degeaba incerci sa dregi busuiocul. In timp ce razboiul lalelelor sau vetoul au fost mutari in registrul diplomatic, gafa lui Corlatean (caci nu e vorba de vreo actiune diplomatica) e o PROSTIE CRASA de-a dreptul. O reactie de mahala de genul Ia mai duceti-va in p... cu Schengenul vostru.

Capcaunul "daca taceai filozof ramaneai"!
O declaratie infantila, "ca ne luam jucariile si plecam", este mai putin grava decata o actiune economica de santaj politic, in care au fost implicate institutii ale statului.
Cu actiunea respectiva s-a demonstrat ca in Romania institutiile statului actioneaza la comanda politica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Cu diferenta ca actiunile de atunci au fost punctuale, la adresa tarilor care aveau obiectii, iar acum ne-am suparat pe toti in grup. Ca daca unii ne erau favorabili sa se mai gandeasca odata. Pune-te in situatia unuia care ne sustinea, cam cat de tare l-am lasat cu ochii-n soare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Si cireasa de pe tort, Germania o sa voteze impotriva daca insistam prea mult cu o data pentru aderare!
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-14339263-germania-face-dreptul-sau-veto-pentru-respinge-aderarea-romaniei-bulgariei-schengen.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Politicienii nostrii se intrec sa arate care-i mai lipsit de tact si mai prost?

www.mediafax.ro/politic/stroe-ministrul-de-interne-al-germaniei-a-pierdut-ocazia-sa-taca-a-depasit-limita-legitimei-aparari-10630714" target="_blank">Stroe: Ministrul de Interne al Germaniei a pierdut ocazia sa taca, a depasit limita legitimei aparari

Daca analizam declaratile lui Antonescu din vara cu cele ale lui R Stroe, ajungem la concluzia ca asa sunt consiliati, si asta spune mult despre calitatea oamenilor din jurul lor.


Mergi la inceput