electroforeza proteinelor serice

electroforeza proteinelor serice | Autor: eleralu

Link direct la acest mesaj

Buna seara,am 29 de ani si am facut electroforeza proteinelor serice si nu stiu sa interpretez analizele,va rog sa ma ajutati caci dr meu este in concediu: Albumina 47,9,Albumine\Globuline 0,92,Alfa1 3,8,Alfa2 13,5,Beta1+Beta2 15,3 , Gama 19,5,Proteine totale6,60 si TGO 12 si TGP 15,sper sa ma puteti ajuta,va multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

nu t eputem ajuta,atata timp cat tu ai pus doar rezultatele si nu si intervalul d ereferinta,al valorilor normale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleralu spune:

Buna ziua,sper ca acum sa ma puteti ajuta Albumina 47,9(55%-66%),Albumine\Globuline 0,92(1-1,5),Alfa1 3,8(2%-5,5%),Alfa2 13,5(5%-13%),Beta1+Beta2 15,3(8%-14%) , Gama 19,5(13%-21%),Proteine totale 6,60(6,6-8,7), TGO 12(1-40) si TGP 15(1-40)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

electroforeza proteinelor serice se evalueaza doar de medic in contextul clinic al pacientului! faptul ca sunt in afara limitelor sau nu nu indica nimic relevant, ca analiza singulara.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

vezi ca pe site-ul sfatulmedicului sau cel al laboratoarelor synevo exista interpretor de analize. alegi sexul, analiza/denumirea, introduci valorile de pe buletinul de analize (atentie la unitatile de masura, sa fie corect alese, la fel cu cele de pe buletinul de analize).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

mama are aceleasi rezultate f bune,dar,asa cum spunea si roxana,nu spune nimic asta. mama are virus hepatic C si electroforeza proteinelor serice e perfecta.

Mergi la inceput