Buburuze de mart-apr2013(12)!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Buna fetelor. Eu am stat si am lenevit de sarbatori. Mai am putin si ajung la zi cu Grey's Anatomy. Am inceput sa am colostru.

25+ Anna Karina
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna fetele,

Azi am fost si eu la eco si voinicul meu e bine a crescut mare are 1600 g.
E f miscacios ,deja are un program de "miscare" si eu ma topesc toata cand il simt.
Singura problema ar fi ca sarcina este f jos ,dar colul este lung si inchis,mi-a zis dr ca tot uterul este mai jos.
Eu am luat pana acum in jur de 9 kg ,dar mai mult am pus pe burtica eu aveam inainte de sarcina 53kg .
Cu varicela si eu am stat in carantina sa zic asa ca nepoteii mei au facut unul dupa altul .Eu nu stiu sigur daca am facut in copilarie si am preferat sa ma feresc.
Eu va urez de pe acum un An Nou fericit ,multa sanatate si cel mai important bebei sanatosi si frumosi.
LA MULTI ANI !



31+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Uau ! Felicitari Aruam pentru bebe maricel si miscacios!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
27 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Hello burtici!!!!!

Feliciari mamicilor pt vestile bune de la eco,pt bebei grasunei si miscaciosi
Emilia cica e de bine daca ai colostru deja,deci felicitari

Mai si voi aveti o stare de lene continua sau numai eu sunt mai puturoasa?

Maine trebuie sa bucataresc ceva de Rev. iar seara mergem la o petrecere....sa vad cat oi birui pe acolo

La noi e un soare superb pacat ca e frigut.

O duminica placuta alaturi de cei dragi

Cosmi 25+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Emilia apropo de Grey's,sunt fan inrait.Sunt la zi cu episoadele si nu mai am rabdare pana in ian cand baga noul episod

Cosmi 25+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Fetele, ma bucur sa aud ca sunteti bine
Aruam , delicitari pentru voinic maricel si miscator
Emilia ,bravo pentru colostru NOROCOAS-O

Va urez la toate LA MULTI ANI , sa fiti sanatoase, norocoase cu bebei la termen sanatosi si mancaciosi si nu in ultimul rand va doresc sa aveti alaturi de voi toate persoanele dragi voua.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 27+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

buna fetele, sunt de la odiseea mart arp 2012, sper ca sunteti bine toate mamicile si va doresc in continuare sarcina usoara.
doar pt emilia.m am un raspuns, eu am mai auzit de copii pusi la olita la 8 luni, la 6 luni nu am un exemplu concret. Fetita mea are imediat 9 luni si ma gandesc sa cumpar o olita si cand vad ca face o sa o pun pur si simplu sa vad ce se intampla nu o sa o tin cu orele si nici nu sa o fortez dar ar fi si mai sanatos pt ea, nu ar mai ajunge asa des kk in zona genitala. Acum fiecare parinte face cum crede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Buna!
Si la mine si-a facut aparitia colostrul. Imi da sperante ca voi avea laptic pt gemenasi. Tare imi doresc sa am laptic, suficient, pt amandoi. Noi suntem la munte, oxigenam buburuzele
Va pup

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Salutare si sa va aduca noul an bebei sanatosi si frumosi si multa sanatate si voie buna!

Si eu cred ca am colostru, adica de vreo 2 saptamani sau mai bine picura sanii, insa eu credeam ca trebuie sa fie galben sau albicios acel lichid, la mine e asa, ca o apa nu f limpede, nu-mi pare opac la culoare. La voi cum arata?

Intre timp, m-am pus pe cautat patuc si am gasit ceva ce-mi place:
http://www.bebebliss.ro/klups-patut-teddy-with-stars-saltea-cocos.html

Voi v-ati gandit la patuc? Sunt curioasa de la mamicile care au deja bebei, ce conteaza? Eu stiu doar din citite si auzite:)

Va pup!

26+ cu o buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Neata, burtici! Tinand cont ca urmeaza o zi agitata, vroiam sa va urez un an nou cat mai plin de lumina si caldura si, evident, sa ne intalnim la momentul potrivit cu buburuzi sanatosi si mancaciosi.

Va pupam, eu si Bebe Bocanila!

28+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput