caut prof/profa inot la bazin eroilor

caut prof/profa inot la bazin eroilor | Autor: Andries

Link direct la acest mesaj

Buna dragilor,

Am nevoie de un prof/profa de inot de la Bazin Eroilor Fac de Medicina, daca se poate sa-mi dati numarul de telefon si numele. Vreau sa iau cateva lectii particulare pentru copilul meu si am nevoie de cineva care sa intre cu el in bazin de cateva ori, altfel pustiul sta agatat de marginea bazinului si nu mai misca nimic de acolo. Nici n-am pretentia sa-l inveta sa inoate, macar sa ajunga sa se balaceasca cu colacul.

multumesc anticipat!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

(Andreea, adica vrei sa zici ca la cursurile de icnepator nu intra antrenorii in bazin ? Ca pe asta n am mai auzit o :( Sper sa gasiti un antrenor dedicat si cu rabdare )



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anka74 spune:

Uite, asta a fost si socul meu cand l-am dus pe pici la inot.
Ca pustii erau agatati de marginea bazinului iar instructorii stateau pe margine...de-mi venea sa le fac vant in apa langa copii!
Apoi am realizat ca (pe langa faptul ca in timp ce-i invata pe aia incepatori sa inoate mai aruncau un ochi si dupa cei ce faceau bazine pe culoarele centrale - cei avansati) ei ii supervizeaza mult mai bine din afara bazinului si ca, daca se intampla ceva, in 3 secunde sunt fix in apa, dupa copil. Apoi, cand lucrurile avansau, au intrat si in apa sa corecteze anumite chestii, sa incurajeze vreun fricos...Apoi am facut otita si nu ne-am mai dus...mai vorbim la vara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Nu e chiar asa.
Ii blindeaza cu diverse accesorii (colac, pluta) si ii pun in apa, dar daca pustiul sta agatat de marginea bazinului trebuie sa intre in apa cu ei.

Eu am gasit la Berry, dra e prea departe de mine, de aceea am nevoie de un numar de telefon, sa pot sa ii iau ore in particular.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Aquateam are cursuri acolo. Eu am baiatul la Miramar, dar stiu ca au ore si la Fac de Medicina. Ia numarul de pe net, si mergi acolo. Vorbeste direct cu antrenorii si alege unul pe gustul copilului.
Stiu ca au ore particulare - 1 la 1 cu instructorul in apa, ore de initiere la grupa- cu un instructor in apa si unul pe margine (asta cand copilului nu ii mai e frica de apa), grupe de avansati - cu instructorul pe margine si grupe de performanta (aia care baga bazine ca pe culoarele din mijloc ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_ce spune:

Ana a invatat sa inoate la medicina.Am luat legatura cu d-nul Gabi Pitigoi de la Aquateam ,care ne-a recomandat un antrenor tanar si foarte calm ,Dorin se numeste.ANA a fost foarte incantata si a invatat sa inoate cam in 4-5 sedinte.

Mergi la inceput