buze crapate si rana in coltul gurii

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Se presupune si o lipsa de vit B; la baiatul meu s-a verificat teoria. Oricum buzele tb hidratate cu crema grasa sa nu crape mai tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Incearca si varianta cu vit E, mie asa-mi trece si herpesul.
intepi capsula( eu cu un chimpe de salcam intep) si il dai direct pe buze, am incercat varianta aceasta la fiimea si in doua zile nu a mai avut nimic. Poti folosi o zi capsula de vit E intepata.Dupa ce trece mergi numai pe hidratare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

deci pana acum avem A, B, D2, E. Cred ca si C, de ce nu. Pai in ritmul asta mai degraba fac cure cu multivitamine cand stiu ca vine sezonul.

totusi nu imi exploic cum de am avut asa ceva doar copil fiind, in fiecare iarna, ani de-a randul si apoi m-a lasat brusc. n-a mai aparut si n-am mai avut in veci asa ceva.

Ma gandesc sa nu fie ceva specific copilariei si sper din suflet sa nu faca copilul :/ era foarte incomod si dureros.



De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Asa a avut si fiica mea cea mare de la 2 la 5 ani in fiecare iarna si apoi i-a trecut... Noi am incercat diverse chestii, dar nimic nu a ajutat cu adevarat, adica sa-i treaca si sa nu-i mai apara. Venea primavara, ii trecea si ei rana din coltul gurii (nu era zabaluta, ca stiu cum arata aia, era rana-rana). Am facut si analize din ranile alea, nu avea nimic.

Buze uscate are si acum la 10 ani, asta din cauza ca nu se hidrateaza cum trebuie. Dar ranile n-au mai aparut din iarna cand avea 5 ani.

Mergi la inceput