Lorena are nevoie urgent de transplant!Avem paypal

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Lorena este mult mai linistita, ceea ce este un lucru foarte important. Maine i se va face o endoscopie si vor incerca sa-i trateze varicele de pe esofag. I s-a pus si muzica ca sa poata dormi mai bine si speram ca de acum incolo va avea si un somn mai linistit.
Medicii sunt multumiti de cum reactioneaza la tratament, iar noi suntem increzatori ca Lorena va lupta in continuare. Transplantul va putea fi efectuat doar in momentul in care nu mai exista risc de hemoragie interna si starea medicala va fi mult mai stabila.

@simonapro - e confirmata tranzactia pentru cei 30 lei si iti multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Sanatate multa micutei ! ma rog pt ea.

Am trimis acum 50 Euro prin paypal.

Ma gandesc ca parintii ar putea sa explice la spital situatia si sa plateasca cazarea si ce mai trebuie mai tarziu. De obicei stiu ca sunt intelegatori.

Toate cele bune !

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Iti multumim Marcia03 pt ajutorul acordat. Medicii din Germania au spus ca pot plati in zilele imediat urmatoare internarii. Speram ca se vor strange banutii cat mai repede.

Familia va organiza in data de 17 ianuarie un concert umanitar in Dej la care vor fi invitati interpreti de muzica populara. Incasarile vor merge apoi in contul spitalului.
Asteptam cat mai multa lume si va voi scrie cand e pregatita lista de interpreti, ora si locatia exacta. Poate e cineva din Dej care ar dori sa se bucure de acest mic spectacol si in acelasi timp sa ajute un ingeras in lupta pentru viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Andrea ce vesti mai ai despre Lorena?

Am vazut si campania de pe Facebook, am distribuit si eu fotografia.

Foarte buna initiativa cu acest concert! Sper sa aveti cati mai multi participanti si sa se stranga cat mai multi banuti!

Doamne Ajuta sa fie bine! Imi este gandul la voi.



blog
proud
"Distinctia intre trecut, prezent si viitor este numai o iluzie ce persista cu incapatanare" Albert Einstein



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marcia03

Sanatate multa micutei ! ma rog pt ea.

Am trimis acum 50 Euro prin paypal.


confirm. multumim din suflet!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Cu placere.

Numai bine micutei Lorena !

cu drag
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Noutati despre Lorena : in urma endoscopiei s-a constatat ca micutei i s-a oprit hemoragia. Este o veste foarte buna, medicii vor continua analizele in urmatoarele saptamani pentru a pregati mai apoi transplantul.
Ne rugam la Dumnezeu sa nu apara complicatii si va multumim ca sunteti alaturi de noi si ca ne sprijiniti!

In ceea ce priveste spectacolul de muzica populara, inca cautam un interpret mai cunoscut, pentru a fi cap de afis. Pana acum am primit doar refuzuri dar speram sa avem o confirmare cat mai repede.

@Roxanaz, multumim inca o data ca ne ajuti cu contul de paypal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Au reusit parintii sa se conecteze in seara asta la internet si au pus poze pe facebook cu Lorena. Le puteti vedea pe pagina "S-o ajutam pe Lorena".
Mama ei va fi donatorul si au inceput sa ii faca tot felul de analize si verificari, pana si la dinti.
Mi s-a spus ca de cand e in Germania, Lorena e mult mai linistita si doarme ca un ingeras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Andrea, acum am vazut pozele pe facebook cu Lorena si parintii ei. Of ca mi se rupe sufletul cand ma uit la ea. Este atat de gingasa si in acelas timp curajoasa si vesela. Este foarte puternica micuta si o sa reziste! Sunt cu gandul si sufletul alaturi de voi, de Ciprian si Simona. Ma bucur ca au ajuns cu bine acolo, se vede din poze ca Lorena este linistita si Ciprian optimist. Doamne Ajuta sa decurga totul bine si analizele Simonei sa fie in favoarea micutei Lorena.

Multumesc din suflet tuturor celor care ne-au ajutat!



O sa incerc sa incarc pe adresa mea de google picassa cateva poze de pe facebook daca ma descurc sa le iau de acolo, si le fac publice aici.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Asa cum am promis, am revenit cu fotografii din clinica unde este acum Lorena.

Andrea, te rog sa ne scri aici daca apar noutati. Eu am intrat azi pe facebook si nu am vazut sa scrie Simona ceva acolo. Multumesc.

Albumul cu fotografiile il gasiti - aici

Mergi la inceput