Lorena are nevoie urgent de transplant!Avem paypal

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Multumim Roxana!
Am pus-o pe micuta Lorena la poza mea de profil. Fiind noua pe forum, inca nu am dreptul sa pun mai multe poze dar o sa adaug de indata ce voi putea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

am pus pe prima pagina contuld e paypal.

si prima confirmare strumphitza - 25 eur.

multumim!

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Va multumim inca o data! Deocamdata tot asteptam raspunsul de la Ministerul Sanatatii care din pacate intarzie sa apara. Lorena primeste sange tot la 2 zile si i se administreaza medicamente care o ajuta sa urineze pentru a evita imbolnavirea rinichilor.
Imi amintesc joi cand am fost sa o vad si au trebuit sa ii schimbe branula. O auzeam cum plange din celalalt capat al holului spitalului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Bijuteria de la bazar, pentru Lorena a ajuns in sfarsit la catod Multumim pentru donatie!

blog
proud
"Distinctia intre trecut, prezent si viitor este numai o iluzie ce persista cu incapatanare" Albert Einstein



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Avem vesti bune!

Mai devreme ma sunat Ciprian, tatal Lorenei si mi-a spus ca le-au aprobat in sfarsit dosarul de la asigurari cu suma de 106000 de euro din care 100000 de euro este transplantul si operatia Simonei (mama Lorenei care este donatorul) plus 6000 de euro tratamentul. Din ce mi-a spus Ciprian cauta acum unde sa se cazeze mai ieftin prin intermediul unei biserici si vor mai avea nevoie in principal de banii pentru un lapte special pe care o sa-l bea Lorena dupa operatie care costa 45 euro/cutie si vor avea nevoie de aproximativ 10 astfel de cutii.
Vor merge in Germania din ce am inteles in maxim o saptamana !
Lorena este tot la Cluj

Sunt foarte bucuroasa ca o parte din greu a trecut, cel cu banii cei multi, de acum, cu ajutorul lui Dumnezeu Lorena va fi bine.Eu sunt optimista.

O astept pe Andrea sa vina cu mai multe detalii, sa ne tina la curent cu plecarea Lorenei.

Doamne ajuta!

blog
proud
"Distinctia intre trecut, prezent si viitor este numai o iluzie ce persista cu incapatanare" Albert Einstein



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Fetelor, avem o veste buna : azi s-a primit raspunsul de la Ministerul Sanatatii si cazul a fost acceptat.
Se pare ca vor merge in Germania, iar statul va acoperi suma de 106.000euro. Oferta de 125.000euro trimisa de cei din Germania este pentru o perioada de 3 luni si nu cuprinde costuri legate de transport, spitalizare si medicamentatie pe parcursul unui an, perioada pe care trebuie sa o petreaca tot in Germania.
Asadar, costurile sunt mult mai mari insa ne luptam si speram cu totii ca micuta Lorena va avea aceasta sansa la viata.
Maine vom trimite raspunsul la clinica din Germania si asteptam sa aflam data programarii.
Intreaga familie va multumeste ca sunteti alaturi de ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Ana, se pare ca am scris in acelasi timp.
Incerc sa atasez la poze oferta primita din Germania si tradusa in limba romana pentru a fi mai transparent cazul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ma bucur mult ca s-a aprobat dosarul,Dumnezeu este mare si o sa aiba grija de ea.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Din pacate nu reusesc sa adaug oferta pentru ca nu o am decat in format .pdf si nu o accepta. Oare ma puteti ajuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Andrea, da, sigur am scris in acelas timp dupa care eu am inchis laptopul. Sunt sigura ca diferenta pana la 125000 de euro o vom aduna cumva pana pleaca Lorena.Este bine ca cea mai mare parte din exista deja pentru Lorena.

O sa incerc mai pe seara sa vad cum pot pune pe net pdf-ul de care spui, dar sunt convinsa ca torul este in regula!

Nu stii daca Ciprian a primit vreun raspuns de la cei cu teledonul?Este cel mai usor mod de a dona si cred ca am putea aduna mai repede si prin aceasta varianta.



blog
proud
"Distinctia intre trecut, prezent si viitor este numai o iluzie ce persista cu incapatanare" Albert Einstein



Mergi la inceput