Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

Bioparox

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Raspunde  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

Carmenbr
Carmenbr
membru matur

Donator desprecopii.com

USA

1699 Mesaje
15 Prieten(i)

Trimis la - 06/12/2012 :  22:18:26 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Carmenbr un Mesaj Privat  Reply with Quote

Bioparox

Baiatul meu e predispus la sinuzite, la el toate racelile se finalizeaza cu sinuzite si implicit antibiotic. Intamplator am citit de bioparox ca fiind un spray nazal care ajuta tare mult la sinuzite. Ce stiti de el, e eficient, are efect? Se da doar pe baza de reteta sau e la liber? L-ati folosit la copiii vostri?
Multumesc de sfaturi!

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

Ajutati-o pe Diana!

Povestea nasterii!

(0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
coraly
coraly
membru matur

Romania, cluj-napocaCLUJ
1883 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 06/12/2012 :  23:14:32 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite coraly un Mesaj Privat  Reply with Quote
Este eficient. Ultima data l-am folosit acum o luna la o sinuzita acuta urata. L-am folosit 10 zile, dar s-a vazut efectul dupa prima zi. Bineinteles, asociat cu Olynth, nurofen gripa/paracetamol sinus, ceaiuri calde si inhalatii. M-am incapatanat sa nu iau antibiotic oral desi am fost sfatuita. Trebuie consumate multe lichide pentru a ajuta la fluidizarea mucozitatilor. Eu mi-am facut si masaj de drenare a sinusurilor, am gasit niste filmulete pe youtube.

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

Alaptatul - Help Line
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
ali
ali
membru junior

Romania,
1221 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 07/12/2012 :  09:10:08 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ali un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ati incercat Maxitrol? E o solutie oftamologica si are antibiotic(neomicina) si dexametazona.Se pun cate 2-3 picaturi intr-o nara. E foarte buna solutia.

ali
Mama fericita de Andrei (20.06.2008)
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
anya
anya
membru de baza

Donator desprecopii.comDonator  Sange
 Romania, bucuresti
5168 Mesaje
5 Prieten(i)
Trimis la: - 07/12/2012 :  09:26:19 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anya un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pentru copii e mai bine de asociat fluimucil (sau ACC) pt fluidificat secretii + sinupret (e din plante) + picaturi oftalmice cu gentamicina in nas (Garasone sau altceva) + sumetrolim sirop(de fapt biseptol - care nu e chiar un antibiotic). Pentru copiii mari sau adulti se poate merge pe biseptol pastile si evident dozaj mai mare si la celelalte.
Am folosit si bioparox, dar mai mult pt partea "gat" . Mi s-a parut f inecacios.

Anya

membru veteran roxanaz
Rainbow in the dark

Romania, constantaCONSTANTA
18695 Mesaje
12 Prieten(i)
Trimis la: - 07/12/2012 :  09:42:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxanaz un Mesaj Privat  Reply with Quote
este foarte bun datorita modului de administrare. previne re-infectarea nas-gat, care oricum se produce natural. deci este foarte eficient.
nu e numai spray nazal - are doua capete de administrare si se pulverizeaza si in nas si in gat (cate 2 pufuri in fiecare nara si 2 in gura) la 4-6 ore.
Didididi
Didididi
membru junior

Romania, Bucuresti
803 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 09/12/2012 :  22:46:06 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Didididi un Mesaj Privat  Reply with Quote
Noi l am folosit la copil, pt gat, dar tot la antibiotic am ajuns. Nu mi s-a parut asa eficient; poate l am folosit pre tarziu.

Baby1320
membru incepator

Romania, Bucuresti
358 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 09/12/2012 :  23:30:32 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Este infiorator la gust :((. Nu stiu cum il accepta un copil :(

anya
anya
membru de baza

Donator desprecopii.comDonator  Sange
 Romania, bucuresti
5168 Mesaje
5 Prieten(i)
Trimis la: - 10/12/2012 :  09:36:20 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anya un Mesaj Privat  Reply with Quote
De acord, mie mi s-a parut groaznic. Totusi copilului meu nu. Ciudat.

Anya

antoemma
membru incepator

Romania
371 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 15/12/2012 :  16:42:14 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite antoemma un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu l-am folosit atat pentru mine cat si pentru copii. Are un gust groaznic si nu mi s-a parut deosebit de eficient. Dar l-am luat in continuare pentru ca mi se pare mai usor de administrat totusi decat sa mananc bomboane pentru gat care si ele au gust rau.

Copii gasesc totul in nimic, oamenii gasesc nimic in tot. (Giacomo Leopardi)

Mami de 2004 si 2010
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com