Piatra Neamt , Perla Moldovei (97)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaR spune:

Buna dimineata!
Lora, Ellinia, oramona si uliasi, va multumesc tuturor pentru urari!
V-as spune multe, insa nici nu stiu cu ce sa incep. (Nu sunt prea buna la povestit )
Totul a decurs repede, mult mai repede decat as fi crezut ca o sa fie. Si pe cat a fost totul de rapid, pe atat a fost de intens. Totul a inceput acasa,vineri pe la ora 21.45 si sambata la prima ora, 1.30 , a venit pe lume cel mai frumos baietel. (Rog, mamele de baieti sa nu se supere pe mine )La nastere a avut 3370 g si 52 cm.
Fetele l-au primit extrem de bine. Nu-mi faceam probleme in privinta Anei, caci ea considera ca a primit un cadou in avans (pe 13 e ziua ei). Eram insa, foarte curioasa sa vad ce reactie va avea Teo. S-a dovedit a fi foarte grijulie, atenta si totodata foarte curioasa.
Deci per total e bine!
Gheorghita, caci Gheorghe a vrut tatal lui sa-i puna numele, e cuminte. Mananca putin si des, de dormit, doarme cam la fel. Cu timpul poate vom reusi sa ne facem un program mai bun, dar deocamdata e bun ce ii convine lui.
Eu, sunt binisor, ma refac mai greu (deh, varsta...), dar o sa fie si mai bine.

M-am intalnit in maternitate cu Cristina. Arata foarte bine! Nici nu ai fi zis ca a fost operata.

Gata, trebuie sa inchid ca "ma striga" Gheorghita. Deja a dormit prea mult.

Sa aveti o zi frumoasa!

Magda, mamica fericita de fetite: Ana Maria si Teodora si

http://magdahobbyarts.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

Salut, dragele mele si multumesc din suflet pentru felicitari.
Laura, multumesc ca ai transmis mesajul meu, fetelor.
uite cum s-a intamplatt sa nasc aproape odata cu Magda.
si eu te felicit pe tine, draga mamica, sa fiti sanatosi si norocosi cu totii si sa va bucurati de familia extinsa.

Fetita mea e invers decat Gheorghita . e mancacioasa de ma termina (bine ca a venit lapte mult) si daca e satula doarme si 3-4 ore. nu-i mereu asa, dar e o scumpete cuminte.

mai greu e cu Denis; desi l-am asigurat si-i arat dragostea mea permanent, sunt mai ingaditoare cu el si incerc sa nu schimb nimic din ce a fost pana acum, cred ca isi manifesta o usoara gelozie prin obraznicii si tare ne mai pune nervii la incercare. sper sa treaca repede perioada asta si sa intram intr-un ritm si un echilibru incat sa ne fie bine la toti.

eu sunt bine, dar timpul e asa de impartit ca nu mai apuc ssi sa intru pe net.
am cateva poze pe FB - Cristina Cibotariu- nu mai reusesc sa pun si in alta parte.

va pup!

Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007) si in curand de Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'Neata!

Magda si Cristina va imbratisez cu drag si va doresc adaptare rapida, crestere usoara si o viata minunata impreuna cu noile voastre comori . Eu sunt curioasa ce zic taticii . Cred ca sotul Magdei e fericit ca in sfarsit are cu cine sa se uite al meciuri si sa plece la pescuit. Iar sotul Cristinei e mega-fericit, ca orice tatic de fetita, care e convins ca cea mica ii seamana si el va fi cel mai important barbat din viata fiicei sale.

Pfai, ce pofta de bebe mic si pufos mi s-a facut iar!
Cristina, am vazut pozele pe FB, e superba cea mica si voi toti sunteti o familie tare frumoasa.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

Salut si LMA de Valentin's Day pentru cine sarbatoreste. eu nu!

noi suntem in continuare bine, Ioana mananca si doarme de mai mare dragul, Denis e un pic racit si ma chinui sa-l tin putin la distanta de ea, dar nu vreau sa insist prea mult. il rog sa-si mai puna un servetel la gura cand se baga in sufletul ei, oricum nu sta prea mult in preajma ei, isi vede de desenele lui, pana la 5 e la gradinita...

sper sa ramanem sanatosi cu totii, caci circula o multime de viroze urate si la fel va doresc si voua!

zi frumoasa sa aveti!

Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007) si in curand de Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata! Si poftiti la o cafea, dar fara poza.

Magda, Cristina, ma bucur ca povestiti de bebei, e asa frumos!!! :) Si-i deschideti si Laurei apetitul..

S-o parasc, acum, ca trebuie sa dea de baut, ca de duminica va fi iarasi nasa de fetita mica.:)

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Salutari!


Am emotii, recunosc. Maine voi deveni nana Mirunei, o bolfisica de 3 luni si nasa de cununie a parintilor ei (e 2 in 1 asa...).






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Pai sa traiasca nasa mare, atunci! Si n-ai zis nimic, nimic!
Cum a fost? Cum ai petrecut? Vrem poze, nu scapi asa usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Oooo, sa va fie de bine si sa va traiasca finuta ( si finii ). Bravo voua, o tineti numai intr-un cununat si botezat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Si asteptam cafeaua de l;a noul espressor al nasei mari, da? Musai servita pe tava!

A fost tare frumos duminica si noi, cel putin, alaturi de prieteni, ne-am simtit foarte bine. Are o bolfoasa de finuta draguta si cuminte foc! Asteia mai mari nu's ce i-a facut nas-sa sau nas-su de-i asa rebela!

O zi bunaaa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna dimineata!

Incerc sa ma repun in miscare la munca dupa 4 zile de we si concediu.

O cafea:
www.visualphotos.com/photo/2x3932938/man_at_laptop_drinking_espresso_42-19128289.jpg" border="0">


Multumesc mult pentru urari!

Duminica a fost frumos si emotionant pentru mine. Au ales finii foarte inspirat biserica Sf. Gheorghe si au avut parte de 2 slujbe foarte frumoase (zic eu, care nu le am deloc cu biserica). Finutza mea mica e cuminte cum nu am mai vazut asa copil. A dormit pana am bagat-o in apa, apoi a scancit anemic putin si a dormitat in continuare. A protestat doar cand am chinuit-o sa o imbrac. Finii sunt prietenii nostri de multi ani (el e prieten cu Sebi din liceu, a fost cavaler de onoare la nunta noastra) si ne-a facut placere sa le fim alaturi in acele momente care stiu ca erau importante pentru ei.




Mergi la inceput