Piatra Neamt , Perla Moldovei (97)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Acum cica nu mai e ca pe vremea noastra. Ii duce in grup de 4-5 la cabinetul medical, ii consulta medicul intai, apoi ii vaccineaza, acolo, nu in fata clasei. Tot e un pic mai multa intimitate si nu apuci sa te sperii prea tare cand ii vezi pe cei dinaintea ta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminiq spune:

LA MULTI ANI!2013
Felicitari, Aurora si bun venit pe lume micutului!
O veste super am aflat acum 5 minute de pe FB...FELICITARI CARMEN!
Sa iti traiasca printesele!
Multa sanatate la toti bebelusii si la mamici !
Ma bucur mult pentru Pisellino, sa fie cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminiq spune:

Cosmi al meu a facut ROR si la un an si trei luni, si in clasa 1 fara nici o reactie.Nici macar un pic de rosu sau umflaturi la manuta, nimic !Sunt 28 de copii in clasa si eu sincer nu stiu sa fi facut careva reactie la ROR!
Normal ca emotii au fost cu carul dar au trecut...
Acum in clasa a-II-a , sem 1, a facut vaccinul care era pt clasa a treia si tot asa nu a facut nici o reactie!
Parerea mea e ca trebuie facute toate vaccinurile astea obligatorii!Dar na...asta e parerea mea!
Au atatea contraindicatii vaccinurile astea ca e si normal sa te gandesti de 10 ori daca e bine sau nu de facut la copilul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'neata, la amiaza!

Eu dau doar o cafea si astept doamnele ce se sarbatoresc astazi sa vina cu tratatia





La multi ani Cristina (ellinia) si Mihaela (cosminiq)!!! Sa fiti sanatoase si iubite si rasfatate si sa aveti parte doar de bucurii! Sarbatorire frumoasa!!




Maine merg cu Cristina sa donam sange. Mai vine cineva?


Ieri au facut kinderii vaccinul si a fost foarte ok. au zis ca a durut f, putin intepatura cand a bagat acul, dar in rest nimic. Citez "n-a fost nici o branza!"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

La multi ani fetelor sarbatorite! sa fiti sanatoase si la punga groase !
Laura, ce bine ca a trecut usor si povestea cu vaccinul. deci au facut rapelul la ROR acum?

eu am fost ieri la control, nu nasc saptamana asta decat daca se decide bebelina spontan. merg si lunea viitoare, si poate vineri de ziua lui taxu, pe 1 februarie, la aproape 40 s ne vedem.

Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007) si in curand de Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Multumim pentru urari!

Cristina, ai grija pe ultima suta de metri si nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaR spune:

La multi ani, Ellinia! La multi ani , Cosminiq! Sa fiti sanatoase si sa va dea Dumnezeu tot ce stie El ca aveti nevoie!

Cristina, deci astepti si tu sa se faca 40 de saptamani? Vorbeam cu Vali acasa si ii spuneam ca tu ai sa nasti acusica, iar eu... va trebui sa mai astept pana are chef bebe sa iasa. Acum insa...sa vedem cum o fi, ca e mult si pana maine.

Laura, azi cu cine ne bem ceaiul?

Sa aveti o zi frumoasa!

Magda, mamica fericita de fetite: Ana Maria si Teodora si

http://magdahobbyarts.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'Neata

We did it!! we did it!! am donat sange!! yes, yes ... Cristina, hai sa pui poze!!


Azi bem ceiucul cu nene asta:




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Hellooooooo!
Remember me? UUff, de cand n-am ami intrat aici s-au intamplat atat de multeeeeeee lucruri frumoaseeeeee!
Felicitari Aurora pentru bebeee! Sa fie sanatos, sa va bucurati de el!
Si Carmen a nascut!! Bravo, bravo! Cred ca cea mai bucuroasa e Stefi! Sa fiti cu totii sanatosi, sa va bucurati unii de altii!
Magda, wow! Cat de aproape esti de linia de finish! Ai sa vezi ce bine o sa fie, tinem pumnii!!!
Pisselino, felicitari pentru sarcina, sa fie o sarcina frumoasa si usoara!

sunflower1979, wow si tu tot acum trebuie sa nasti? Incredibil! Doamne ajuta sa fie bine! O sa vezi ca o sa fie mai usor decat prima data! Si ziua mea e tot pe 1 februarie :).

E vremea vaccinurilor, hehe...eu tin minte ca incepea automat sa ma doara burta de emotii cand intra asistenta aia mica si incruntata in clasa. Doamne ca n-o puteam suferi, avea o fata de parca ura toti copiii...

Aaa, ieri a fost ziua Cristinei si Mihaelei? LA MUUULTI ANI!!! Multa sanatate si fericire cat incape!!!

Cristina, ce operatie ai avut, mami?!

Laura, ma bucur ca ti-ai pastrat obisnuinta de a ne face mai placuta cafeaua de dimineata :D, e muuult mai gustoasa!

Uite ce fain e sa nu citesti o perioada, vin vestile noi si frumoase cu carul, hehe!
Despre noi, nu prea multe..ne-am intors in Piatra, David e la gradi, aduce acasa cat de des poate carcalaci lui sora-sa care e mereu cu mucii pana-n barba. Eu mai am de stat acasa cu ea vreo 2-3 luni si dupa aia trebuie sa ma apuc de munci si mi se cam rupe inimioara s-o las cu altcineva :(, dar din pacate facturile nu se platesc singure, mama lor. Daca stiti ceva despre o bona buna, tinerica, energica, vesela, sa-mi spuneti si mie. O inscriu oricum si la cresa, parca ati zis ceva despre niste crese particulare acum cateva pagini, trebuie sa recitesc. Am in vedere si cresa asta din Darmanesti, langa dispensar, cica ar fi buna.
Cam atat de la noi, ma bucur ca v-am citit!




Iulia, mamica fericita de David Andrei (04.07.2009) si 34+ cu
www.youtube.com/watch?v=o2K9w09EPiU" target="_blank"> Botezul lui David
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

A, vroiam sa va mai zic ceva: vine la sfarsitul lui febrarie Monica Reu in Piatra Neamt sa sustina Curs de Comunicare Nonviolenta pentru parinti. Monica aparea in fiecare luni dimineata(nu stiu daca tot atunci e emisiunea, nu apuc sa ma uit la tv) la emisiunea Totul despre mame, cu sfaturi pentru parinti. E tipa asta RECLAMA ILEGALA -/video/raspundem-telespectatorilor/comunicare-nonviolenta , am luat un interviu la intamplare.

Aici vedeti despre curs: www.nonviolenta.org/cursuri/educatie-empatica" target="_blank">http://www.nonviolenta.org/cursuri/educatie-empatica , nu stiu daca apar ca reclama ilegala linkurile astea.
Cica ar mai fi vreo 5 locuri, eu si husbantu meu mergem, sper sa ne fie de folos. Nu prea s-a facut publicitate, asa ca v-am spus, poate ati fi vrut sa stiti.
Va pupacesc!

Iulia, mamica fericita de David Andrei (04.07.2009) si 34+ cu
www.youtube.com/watch?v=o2K9w09EPiU" target="_blank"> Botezul lui David
Poze

Mergi la inceput