Buburuze de mart-apr2013(11)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eu las in grija nasei sau a uneia din bunici cerceii ca am vazut ca fetita prietenei mele a primit cercei si ii cumparase si maica-sa si chiar de la cateva luni nu-i tot schimbam cerceii ca nu are rost. Mai mult de 250 ron nu as da pe ei ca sunt indicati la inceput cei mici de tot (bobite) nu cei cu tortita care se pot agata usor in haine.

22+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Buna dimineata fetelor. Apar si eu din cand in cand. Eu va citesc zi de zi dar de scris... mai putin ca nu prea am noutati. BB misca frumos, de dimineata pana in noapte ( zau ca nu stiu cand se odihneste). Mie mi-e bine deocamdata si sper sa pot merge la servici pana la inceput de martie. Suna frumos dar mai vedem ca la sarcina trecuta a trebuit sa ma opresc pe la 30 sapt pt ca eram cat o balena esuata si nu mai aveam putere de munca ( sau poate dorinta?).
Apropos de cercei, make sure puneti cercei foarte devreme. Aici nu sunt de acord cu ei pana dupa 2-3 ani. Emma a mers in Rom. cand avea 18-20 de luni si mama i-a pus atunci. Vreau sa va spun ce chin am tras timp de, tineti-va bine, 1an jumatate!!!! Nu accepta sa ii ating urechile, spalatul pe cap- un chin etc. Intr- un final am renuntat la ei. Acum e ok dar nu vrea sa auda de cercei. Uff. Daca era micuta-micuta sunt sigura ca se obisnuia cu ei si ar fi avut si ea acum. Asta e.
Va doresc o sapt extraordinara.

23 sapt astazi. am intrat in 6 luni Edward







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna burtici

Voi din a cata saptamana intrati in prenatal ?
Dr de famile mi-a zis ca la 32 de sapt dar eu as vrea de la 30 de sapt pt ca ma incadrez in cele 126 de zile pre si postnatal. Am inteles ca trebui minim 42 de zile postnatal.
Eu as vrea cu 1 ianuarie .
In rest noi suntem bine, f activi spre bucuria noastra.
Miercurea viitoare merg iar la eco pt morfologie pt a vedea cum mai stam cu ventriculii cerebrali desi la eco de sapt trecuta facut cu dr ginecolog totul este ok.
Dar vreau un eco mai amanuntit sa stam noi linistiti.
Sper sa fie totul bine

PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /1 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
27+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela87 spune:

Mara sanatate multa iti doresc! Stai linistita sigur o sa fie totul bine atata timp cat medicul ti-a recomandat tratamentul..tu bucura-te de sarcina si de baietelul tau. pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela87 spune:

26+ David Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Buna la toate burticile.
La noi se obisnuieste ca nasul sa cumpere cerceii la fetita asa incat nu ma stresez de bani ci de model,sper sa gasim ceva care sa ne placa.
Eu sunt tot in patut,ma lupt cu o infectie urinara care nu mai trece si cu niste dureri de spate groaznice.voi ati avut dureri de spate?ce ati luat ca mie mi se pare ca nu-mi trece cu nimic.


20+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

[quote]citat din mesajul lui mara-i

Fetele care aveti deja fetite acasa, vroiam sa va inteb cand ati facut voi gauri in urechi la fetite?Se fac in maternitate?

M-am uitat pe net la cercelusi dar nu am gasit nimic frumos...adica am gasit dar ce este cu adevarat frumos trece de 1000 lei si mi se pare cam mult.


eu nu i-am facut fetei gauri in urechi pana pe la 5 ani cand mi-a cerut ea.in Sua de ecxemplu nu ai voie sa-i faci gauri pana la 3 ani din cauza pericolului de infectie.
problema e tipul de cercel pe care il bagi in ureche, cel mai bun fiind cel clasic tip bobita - de cei din care aveam noi cand eram copii- care insa nu se prea mai gaseste. eu am sa-i fac Allei la comanda.

27 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

medicul de familie poate sa vrea multe. si eu trebuie sa duc munca de lamurire cu a mea dr. de exemplu la mine laservici se opreste activitatea incepand cu 24.12. eu zile de CO nu mai am . ce ar trebui sa fac ? vin de una singura la serv? si apoi concediu prenatal poti sa-ti iei incepand cu sapt 28 asa ca... lamureste-o ca nu are rost sa stai mai mult de sa zicem 50 de zile in post natal - incluzand si 8 zile de rezerva peste cele 42 obligatorii asta in caz ca bebe se decide sa vina mai tarziu.
eu asa am de gand sa fac .

27 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Arianna - sanatate multa! Dureri de spate am avut si io, dar vad ca m-au mai lasat!

Danina - ti-am trimis link si parola din nou...daca nu merege nu stiu cum sa te ajut altfel:(

Mara - fetitei i-am facut gaurile in maternitate; la Filantropia e 50, se fac in ultima zi de spitalizare si se vorbeste cu tantile alea pe acolo; nu am avut niciun fel de problema, infectii sau alte alea si nici nu am dat-o cu nik; mai tarziu sunt sigura ca-mi era mila sa ii fac ca vad acu cum face cand ii fac ceva ce nu-i place; Sanatate multa sa-ti treaca gatul; si io am luat augmentin in sarcina trecuta ptr streptococ;

In prenatal nu stiu cand voi intra; in sarcina trecuta mi-a spus doctorita de familie ca incepand cu saptamana 31 pot intra, dar am ales sa stau mai mult in postnatal; asa s-a nimerit; acum voi vedea.

Casandralin - ma bucur ca ai luat o decizie cu privire la nastere. Multa bafta! Apropo de controale si cat de des ma duc; cand ma cheama doctorul, dar neavand o sarcina cu probleme sau antecedente in sarcina trecuta, ma duc cam o data pe luna sau o luna jumate;

Io sunt bucuroasa ca m-au mai lasat durerile de mijloc, de oase, cred ca s-a pozitionat altfel bebe si pot sa ma misc si io cat de cat ok; In rest alerg intre casa, dus pitica, serviciu si alte trebi. Abia astept Craciunul sa mai sed si io la casa mea!

Pupici!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

raspunsul de mai sus era pt aruam . din viteza am uitat sa mai atsez si quote-ul.

27 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput