Buburuze de mart-apr2013(11)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

eu sunt in CM cu amigdala dreapta plina de infectie si tratament cu antibiotic...tare mi-e frica de antibiotice,am luat si cu Robert dar eram in 34s...

de Robert Andrei(18.05.2009) si 24+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Mara, multa sanatate iti doresc. Ce antibiotic ei? Sunt unele care nu trec de placenta, auzisem parca de Augmentin....

22+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Amoxacilina iau,scrie pe prospect ca se potate lua in sarcina...dar sa aveti grija de voi sa nu aveti nevoie

de Robert Andrei(18.05.2009) si 24+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Fetele care aveti deja fetite acasa, vroiam sa va inteb cand ati facut voi gauri in urechi la fetite?Se fac in maternitate?

M-am uitat pe net la cercelusi dar nu am gasit nimic frumos...adica am gasit dar ce este cu adevarat frumos trece de 1000 lei si mi se pare cam mult.


de Robert Andrei(18.05.2009) si 24+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Mara_i lui Diana i-am facut cand avea 5 luni si a fost o trauma pt ea, o sapt dupa mi-a tresarit de la pistolul ala, iar Rebeccai i-am facut din maternitate si nu imi pare rau. A fost f bine si am avut si printzesa cu cercei la iesirea din maternitate.



Danina 25+ cu

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

mara-i, acum ca si eu stiu ca astept fetite ma gandesc la treaba cu cercelusii...1000lei? multisor.

Eu stiu ca se fac in maternitate. la Regina Maria costa 50lei, in celelalte spitale nu stiu. Nasica mea i-a facut fetitei gauri cand inca era in maternitate si stiu ca au cautat cercei speciali.

Abia astept sa fac si eu bradut, sper cat mai curand :)

22+ cu o buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

sarumana fetele ,deci daca se fac in maternitate asa voi face si eu mai ales daca este mai putin traumatizant.

de Robert Andrei(18.05.2009) si 24+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

mara-i, multa sanatate! tare imi pare rau ca esti bolnavioara... Eu am primit un fluturas la Baby Expo de la cerceifetite.ro, vezi daca nu gasesti ceva sa iti placa, pt ca sunt preturi accesibile. Si eu vreau sa pun cerceii fetitei din maternitate.
Cri, subscriu si eu la ce zice Eva, repeta beta HCG la 48h si vezi daca evolueaza frumos. Si stai linistita, nu te stressa
Pup

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

da tusferi si eu tot la pliantul de la Baby Expo...cerceifetite.ro ma gandeam...cautam acum prin plasa cu pliante de la targ


23+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Femibion 2, Tardyferon folic, Cetebe, Magne B6, No Spa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

mara-i si eu am luat antibiotic Augmentin 10 zile prin sapt. 18, ca mi-a iesit la culturi col streptococus agalitiae grup B...acum am repetat culturile ...sper ca a disparut
pup toate fetele...sa aveti o seara frumoasa

23+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Femibion 2, Tardyferon folic, Cetebe, Magne B6, No Spa

Mergi la inceput