Buburuze de mart-apr2013(11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Cosminush, multumesc pt urari.
Va tin la curent luni seara cum a decurs totul.

Elena, mie imi place Anastasia Maria...daca-i printesa lui tati pai sa fie si cu numele, nu?

Off mai fetelor, sotiorii astia ai nostrii oare stiu atunci cand se busumfla de lesina ca sexul copilului ei il determina?
Sau poate stiu saracutii si din cauza asta se "supara". Se simt vinovati
Sincer pentru mine nu conteaza ce ar putea fi copii.
La inceputuri, cand ni s-a spus ca s-ar putea sa fie doua fetite si sotul parca se ingalbenise un pic......nu mult dar in sufletului lui licarea speranta ca poate este un putzos pe acolo. L-am lamurit in doua secunde cu faptul ca ati oameni si nu sunt putini si-ar da 10 ani din viata sa aiba un copilas asa ca sa fim recunoscatori pt ce avem.

Pity si eu ma apropii de 10 kg luate pana acum......parca vad ca ma cearta dr.
Chiar nu mananc ca sparta sau pentru 3 nici macar pt doi. Sunt sedentara ce-i drept dar din motive medicale nu de lene.

Cred ca o sa incep sa-mi fac in picior Clexane.

Deci: daca aleg sa stau acasa 2 ani o sa iau maxim 1200 ron/an plus 600 ron indemnizatia pt al 2-ea copil plus alocatia 200x2. Ar veni un total lunar de 2200 ron timp de 2 ani. Eu asa am calculat. Corectati-ma daca gresesc.

Eva, mamica vesela de gemenasi. Tare mi-e drag de tine, tot timpul tonica, fresh. Esti o adiere prospata de primavara la inceput de iarna. Abia astept sa-ti vad burtica plina de mesaje vesele. Eu inca nu am reusit sa descarc poze. Nu dati cu rosii
M-ai topit toata cand ai scris ca mai avem 100 de zile......m-au luat toate emotiile.

Pup burticile vesele si wk placut

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Gata fetele, sa inceapa weekend-ul!
Dupa o zi nebuna-nebuna, acum pot sa zic ca abia astept agitatia de acasa. Nu stiu ce faceti voi zilele astea, dar la mine maine vor fi pregatiri mari pentru 1 Decembrie.
Abia astept! Aveam nevoie de o zi de bucatareala.

La multi ani celor care poarta numele de Andrei sau Andreea, inclusiv buburuzelor din burtici care vor purta numele sfantului.

Sa va bucurati de zilele astea!!
Va pup!!

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka80ank spune:

Buna seara buburuze,
va urmaresc de ceva timp...dar cred ca e timpul sa intru si eu in comunitatea asta frumoasa.
Ma cheama Anca si sunt gravidutza in 22 sapt. CM -23.06 DPN - 30.03.2013
Voi fi mami de fetitza pe care o va chema Karina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka80ank spune:

...si cred ca trebuie sa mai scriu vreo 9 mesaje sa ma puteti urmari in timp real, parca asa era.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Sunt mama unei strumfitze de iulie-august 2011 (avem deja 1 an si 4 luni acum) si va scriu in numele grupului nostru de mamici (suntem vreo 50 din Odisee si ne-am mutat discutiile pe Facebook).
Am creat o pagina pe FB in care am postat lucruri care au apartinut copiilor nostri, toate in buna stare, noi sau foarte putin folosite (hainute, accesorii, jucarii, incaltaminte etc.)

Pagina se numeste Outletul strumfilor , va asteptam sa ne vizitati si, daca va place, poate un "like" si un "share"

Va dorim sarcina si nastere usoara !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Bine ai venit Anka, sarcina usoara si bebita sanatoasa si mancacioasa

La multi ani Andrelelor!!! Sa ne traiti, nastere usoara si bebici sanatosi.

Va trimit un buchet de flori virtual si va doresc petrecere frumoasa alaturi de cei dragi.

Mii de pupici

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka80ank spune:

Buna dimi,
la multi ani Andreelor !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka80ank spune:

Cum imi pun si eu la semnatura carutul roz?
Multumesc anticipat :P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

LA MULTI ANI! tuturor sarbatoritilor de azi.Sa ne traiti si sa fiti santosi!!!!!!!!!!

Anca bine ai venit, sarcina usoara si buburuza sanatoasa

de Robert Andrei(18.05.2009) si 23+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Elena felicitari pentru fetita. Sa-i spui lui tati ca fetitele sunt lipicioase cu taticii si invers asa ca el va avea o printesa aliata



de Robert Andrei(18.05.2009) si 23+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput