Buburuze de mart-apr2013(11)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna fetele,

Azi am fost la eco si totul e ok practic am facut iar morfologia a masurat tot . Am scapat de problema cu ventriculomegalia ,ventriculii cerebrali sunt in limite cel care avea 10,08 acum are 8,2 mm adica e f bine.
Suntem f fericiti l-am vazut pe bebe cum isi sugea degetelul e asa de dulce.
M-am topit toata mai ales ca din ce se vede seamna cu mine .
Am pus poza de la eco poza de profil il vedeti si voi pe voinicul meu.
Ma bucur ca sunt numai vesti bune.


PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /1 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
28+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Felicit#259;ri aruam!
Bebele tau e dulce!

25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Aruam felicitari pt voinic

Elenush si eu o sa apelez la pompa dar cred ca ma indrept spre cea manuala.
Mi-ar placea electrica dar nu pot sa sustin financiar.





23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Aruam, trebuie sa iti spun ca eu de obicei nu pricep ecografiile si ma astept sa nu inteleg fatza bebelusilor, dar pustiul tau este tare dulceeeeee, foarte simpatic. Abia astept si eu sa-mi vad bebelina la 28 saptamani, va semana cel mai probabil cu tatal :)

Alexa, eu tot manuala am sa caut, inainte sa stiu cat costa fiecare, caci de aia electrica ma cam tem. Las' mai bine sa simt eu ce-mi fac.Cred ca mi-ar placea sa aiba palnia aia siliconata, ca sa nu ma stranga aiurea.Si intr-adevar, nu-mi permit prea multe, dar Doamne ajuta, putin cate putin le scoatem la capat. Doamne Doamne mereu ma ajuta

Burtica mea deja e greluta, parca uneori usor incomoda :) dar mult iubita si-ndragita.

Va doresc caldurica si voie buna!

24 saptamani cu o buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Felicitari Aruam pt bebe frumos si sanatos!
Eu mi-am luat pompa Tommee Tippee electrica.
Mai e una la bazar manuala foarte faina.

23+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Neata fetele,

Multumesc mult pt aprecieri .
Suntem asa de fericiti ,tati e in al noualea cer, nu ma mai satur privindu-l mi-am pus poza pe tel sa-l vad cat mai des.




PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Elevit 1/zi, Magne B6 1/zi ,acid folic 5mg /zi, Arefam 200mg /1 zi
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
28+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Neata fetele!

Aruam, intradevar o poza reusita dar mai ales un baietel frumos foc. Ma bucur sa aud ca ati scapat de griji

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 25+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenaionascu
[Alexa, eu tot manuala am sa caut, inainte sa stiu cat costa fiecare, caci de aia electrica ma cam tem. Las' mai bine sa simt eu ce-mi fac.Cred ca mi-ar placea sa aiba palnia aia siliconata, ca sa nu ma stranga aiurea.Si intr-adevar, nu-mi permit prea multe, dar Doamne ajuta, putin cate putin le scoatem la capat. Doamne Doamne mereu ma ajuta


cea manuala e buna pentru sanii plini de lapte care nu au canalele infundate si un bebe care ori nu stie ori nu poate ori nu vrea sa suga ca lumea. daca ai mamelon usor ombilicat (bagat inauntru)sau ombilicat total (cum este al meu) sau nu stii sa mufezi corect / bebe lenes/ mofturos, dai banii degeaba pe cea manuala indiferent de firma care o face. in plus mai ia in calcul si timpul de muls care la manuala este dublu fata de cea electrica. asta am constatat eu din experienta proprie si din experienta impartasita de mamici din generatia mea.
in spitale mai nou - de vreo 2 ani am vazut ca s-a impus ca dotare - cel putin la Galati- pompa electrica de spital. e adevarat ca doare nitelus cam tare din cate am inteles dar reuseste sa desfunde si cele mai incapatanate canale. problema este ca in spital stai 3 zile dupa care acasa daca nu continui cam cu acelasi tip de echipament , problema revine.
La mine inafara de nasterea propriu zisa asta e cel mai mare stres.

28 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Casandra mare dreptate ai. Cand ramai acasa?

Fetele am gasit niste biberoane interesante, sper sa nu am nevoie dar la ce experienta am...

Ce parere aveti?http://www.lacopii.ro/set-2-biberoane-closer-to-nature-260-ml-cu-senzor-temperatura-tommee-tippee.html

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 25+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Mara, eu sunt mare mare fana Tommee Tippee si i-am luat prietenei mele si ea a devenit mare fana de cum le-a folosit la fiica ei prima data. Exista si oferte in Cora la Tommee Tippee.

23+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput