Gradinita Noua de stat "Colt de Rai"

Gradinita Noua de stat "Colt de Rai" | Autor: speedyspeed

Link direct la acest mesaj

Salutare!

Ca orice parinte citesc acest forum destul de des.
Pentru cei care doresc va pot spune ca am descoperit o gradinita noua undeva in sectorul 6, a fost inaugurata fara copii acum putin timp si din ce am auzit din gura in gura de saptamana asta incep inscrierile.
Paznicii mi-au spus ca pe data de 6 - 7 decembrie se face inaugurarea, cu copii cu tot tacamul.
Cu bunavointa celor care erau in gradinita, am reusit sa o vizitez putin. Arata mult mai bine si decat una particulara, cu niste clase super mari.
Se afla undeva pe la capatul tramvaiului in ghencea, prin spatele blocurilor, pe unde am intrat eu scria strada garleni.
Daca cineva are mai multe date despre gradinita, va rog veniti in ajutor.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns d.camelia80 spune:

buna ziua,
sunt o mamica care si-a inscris copilul la aceasta gradinita.Zilele de depunere a dosarului sunt 28-29 .11.2012. Pe data de 3.12.2012 se afiseaza listele cu copiii care sunt admisi la gradinita.
Festivitatea de deschidere pentru copii si parinti este in data de 6.12.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speedyspeed spune:

Din cate am inteles perioada de inscriere a fost prelungita pana pe 4 decembrie, urmand ca listele sa se afiseze pe data de 5.
Deschiderea ramane pe data de 6.
Am inteles ca la deschidere se va putea vizita intreaga gradinita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raducusandu spune:

Buna ziua
Se pare ca deschiderea gradinitei va avea loc oficial pe 23 ianuarie
O gradinita superba dotata cum nu am mai vazut pana acum
un personal instruit si o Dorectoare tanara mamica a unei perechi de gemeni care stie cum sa lucreze cu copii
Din cate am inteles se mai pot face inscrieri,dar sa va grabiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julyjuly spune:

Dragi parinti,

Pana la urma s-a deschis gradinita? As vrea sa-mi inscriu si eu copilul aici.

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speedyspeed spune:

Da, se mai fac inscreri. Din cate am auzit se mai formeaza de la 1 martie inca o grupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julyjuly spune:

Buna ziua,

As dori sa stiu la ce ora luati seara copilul de la gradinita cel mai tarziu.
Eu trec prin fata gradinitei dimineata si mi se pare ca vin putini copilasi. Grupele sunt deja formate sau au inca grupe mixte din cauza ca sunt inca putini copii inscrisi? Noi vrem sa ne inscriem la grupa mica si inca avem pampers.

Sunteti multumit de educatoare, atmosfera, curatenie, ingrjitoare, mancare?

Multumesc mult pentru detalii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speedyspeed spune:

Eu unul imi iau copilul la ora 16.30, dar din cate stiu ca ultima ora este 17.30.
Din ce am observat clasele au ramas la fel ca la inceput, nu am vazut schimbari, doar ca s-au inmultit copiii.

Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julyjuly spune:

Va multumesc pentru raspuns.
O zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zsenia spune:

Buna,
Aveti idee se mai fac inscrieri? Personal m-ar interesa de la toamna, poate chiar si mai repede daca tot mai au locuri.
Imi puteti da si mie aici (sau pe privat) cateva detalii legate de inscriere ( ati vazut gradinita inainte? ce acte ati dus? ati vb cu directoarea? etc)
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Buna
Poate cineva, care are deja inscris copilul la aceasta gradinita, sa imi dea detalii?
Vreau si eu sa inscriu fetita aici dar am inteles ca nu prea mai sunt locuri. As vrea sa o inscriu de la toamna
Cum sunt tratati copii acolo?

Mergi la inceput