Caut o mamica singura

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Citat:
citat din mesajul lui secrau22

Da, m-am simtit putin indignat, pentru ca am fost total gresit inteles de catre tine.
Cum te-ai simti daca, de exemplu (nu mi-a venit acum pe moment alta idee), tu ai da un anunt ca vrei sa ajuti (gratis) niste batrani. Iar eu as spune ca e ceva "putred" aici...pentru ca mi se pare prea dubios ca cineva sa-si foloseasca timpul lui liber facand ceva gratis. Precis vrei tu ceva de la acei batrani...
Poate nu este cel mai bun exemplu, insa...sint sigur ca intelegi ceea ce vroiam sa spun.


corect, nu e cel mai bun exemplu

chestiile care nu-mi suna mie bine sau comentariile de mai jos s-ar aplica si daca erai hetero
te desconsideri ori pe tine, ori pe femeile care din diverse motive sunt parinti singuri, ori ambele variante
adica femeile astea sunt asa de paria ca te-ar accepta mai usor? asa de greu se descurca si asa putine sanse au sa intre intr-o relatie pe alte cai?
sau tu ai asa un mare handicap ca numai cineva care nu are de ales ar incerca o relatie cu tine?

pt un copil e important mediul in care creste, relatiile autentice din jurul lui, poate mai mult decat faptul ca e scos cu regularitate in parc - sau alte "servicii" pe care si le impart cei care il cresc

ce inseamna pt tine "o familie"?

daca nu ai mai avut relatii cu femei, de ce crezi ca poti forta una acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

ok daca e vorba de o relatie de amicitie.

dar asta nu-i familie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui secrau22

Buna la toata lumea de pe aici.
Am si eu o povestioara. (scuzati-mi sinceritatea celor ce urmeaza a fi scrise)
Sant un (inca) tanar de 35 de ani din Timisoara. Sant bisexual, si de ceva timp nu am mai avut relatii cu femei. Nu mi-e rusine s-o spun, nu am nimic de ascuns.
Adevarul este ca imi doresc cu adevarat o familie. Am crescut fara tata, si visez la a fi tatal pe care eu mi l-as fi dorit, dar care nu a fost langa mine.
Mi-ar placea sa gasesc o mamica cu un copil, sa ne cunoastem si sa vedem daca ne intelegem, iar in cazul in care este totul ok...sa crestem acel copil impreuna.
Va rog!! nu incepeti cu chestii de genul " bisexualii/homosexualii sunt pedofili, bolnavi si altele de genul asta. Chiar nu e cazul. Sant un om absolut normal.
Imi doresc o familie, imi doresc sa ies cu copilul in orash, imi doresc sa-i ofer tot ce eu nu am avut (si aici nu ma refer la valori materiale, pentru ca nu sunt bogat, si nici nu caut vreo mama cu stare).Cred ca intelegeti voi la ce fac referire.
Mi-as dori o mamica....nu inalta, slabuta. Nu ca as face fitze, dar eu am 174 inaltime si sant slabut, si nah...ma gandesc sa ne potrivim cat de cat...
Este destul de tarziu, si....momentan doar chestiile astea le am in minte si le-am scris aici, pe viitor, daca vor fi intrebari...voi raspunde pe cat posibil, aici sau in privat.



Tu crezi ca un copil e o jucarie pe care o iei sa te joci cu ea cand ai chef, iar cand te plictisesti, o asezi pe un raft ?!
Dai anunt ca esti bisexual ca sa fii acoperit in caz de esec cu relatia hetero ?

Oricum, esti un mic troll.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput