Branca ursului

Branca ursului | Autor: cristoiu

Link direct la acest mesaj

Am o prietena buna, se chinuie de doi ani sa ramina insarcinata si nu le iese, ea zice ca e de la virsta. In orice caz, au facut toate investigatiile posibile si imposibile, e totul in regula cu amindoi, si ea si el sunt fertili, nu exista motiv descoperit pentru care nu ramine insarcinata. Au incercat si FIV si tot degeaba, nu s-a prins. E demoralizata complet, mai ales ca la anul, dupa ce face 40 de ani urmeaza sa faca histerectomie - a avut deja mastectomie pe ambele parti, fiindca are risc crescut de cancer. Sau nu mai stiu, histerectomie ori ovarele, ori ambele, chiar nu mai stiu acum sigur.

In fine, m-am gindit ca ultima solutie naturala sa ii cumpar niste branca ursului, dar problema e de unde o iau? Stie cineva daca pot comanda din germania, stie cineva de unde pot cumpara online?

Va rog mult daca stiti, e urgent, ca parca o vad ca in februarie viitor se programeaza la operatie.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Ce minuni face branca ursului?!
Eu am auzit ca sint niste creme ,am si cumparat citeva creme din tara la insistenta unei prietene ,sincera sa fiu nu stiu daca dau asa rezultate pe cit se spune.
Am vazut si persoane care vindeau produse naturale ,creme ,tincturi ,ceaiuri de toate tipurile care aveau in compozitie si branca ursului.
Poate te ajuta cineva iti cumpara produsele dorite din tara si ti le trimite la adresa ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Pai multa lume jura ca ar fi bun pentru infertilitate, sau ca ajuta ... Nu stiu in ce fel, dar ea a incercat cam tot ce putea incerca, nu cred ca vrea sa mai faca inca un fiv, i-a fost foarte greu si cu primul si o termina psihic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

O INTELEG ,am trecut si eu prin momente asemanatoare ,am reusit insa sa ramin cu picioarele pe pamint si am ales un alt mod de a-mi gasi copilul mult asteptat.Pina la urma nu conteaza pe care cale ajunge la tine un copil ,fivul pt.mine e super stressant nu as mai incerca in vecii vecilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui marumiha

O INTELEG ,am trecut si eu prin momente asemanatoare ,am reusit insa sa ramin cu picioarele pe pamint si am ales un alt mod de a-mi gasi copilul mult asteptat.Pina la urma nu conteaza pe care cale ajunge la tine un copil ,fivul pt.mine e super stressant nu as mai incerca in vecii vecilor.


Mai stii si alte metode?

Nu se califica pentru adoptie pentru ca are 40 de ani, se gindisera si la varianta asta dar pur si simplu e o usa inchisa pentru ei.

Merci pentru mail, o sa ma uit, acum zbor sa culeg copilul de la gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Sint sigura ca adoptia e un lucru destul de delicat ,trebuie sa fii sigura si convinsa de ceea ce vrei sa faci si mai stiu ca nu toti sint pregatiti pt.acest drum lung .Pe cei care nu-si doresc ii inteleg ,la fel ca si pe cei care-si doresc.
Adoptia,
Pt.mine este cel mai bun lucru care mi sa intimplat sau pe care l-am facut , cel mai frumos cadou primit ,din partea cui nu stiu ,Dumnezeu ,destin ,intimplare ....pur si simplu nu stiu .


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anutamarya spune:

se gaseste pe net la fares dar mai sunt si alte firme care o distribuie stiu ca sunt si pastile si tinctura si in oras cauta la magazinele naturiste pentru ca este o planta multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Miha, cum spuneam degeaba ar dori sa adopte, nu se poate, nu vor fi acceptati, s-au interesat deja.

Anuta, merci frumos de intentie, dar eu sunt in Germania, de aceea cer info despre distribuitori inafara tarii, ca nu am cum ajunge la plafar, altfel o faceam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Daca a facut FIV si nu s-a prins doar branca Ursului n-o sa ajute,. parerea mea. Dar merita incercat oricum, daca tot e ultima sansa... insa daca gasesti cum sa comanzi ia-i si Macca si Napraznic si Cretisoara. Sa fie treaba treaba, daca tot e.
Vezi aici poate cumva vorbesti cu ei sa iti livreze in Germania
http://vegis.ro/cautaProduse.jsp?textul=Branca Ursului&button=Cauta&gclid=CM3Az5-v47MCFc6V3god1A0Aug

20+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100, Acifol si Utrogestan zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anutamarya spune:

atunci cred ca trbuie sa apelezi la familie sau cineva cunoscut de aici si sa ti le trimita prin curierat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

TRebuie citit foarte bine despre efectele adverse ale brancai. De ex, am citit (dupa ce a folosit sotul cateva luni) ca poate da cancer de prostata. Sa nu cumva sa aiba 2 taisuri, mai ales ca a avut deja masectomie dubla si urmeaza sa mai faca si histerectomie.
Se spune ca face minuni aceasta branca, dar sa nu-i faca mai rau.
Zic si eu....

Mergi la inceput