Maia- Ilinca, lumea si minunea noastra

Maia- Ilinca, lumea si minunea noastra | Autor: roxi_mami

Link direct la acest mesaj

Noi nu avem o poveste uimitoare, avem doar dragoste, iubire si intelegere . Povestea noastra incepe pe net, asa ne-am cunoscut eu si sotul meu, doi romani intr-o tara straina si in orase diferite. ne-am casatorit la 4 luni de cand ne-am cunoscut si am ramas insarcinata la 4 luni de cand ne-am casatorit. Toti au spus ca suntem nebuni si ca ne grabim, nu a contat pt noi, ne iubim si asta a fost cel mai important.
Pe Maia ne-am dorit-o mult, imi facem chiar si teste de ovulatie ca sa stiu cand sunt fertila ca sa ne punem pe treaba serios si nu cred ca au fost foarte bune, radea sotul meu de mine ca sunt femeia fara ovulatie . Am stiut ca sunt insarcinata cand m-am trezit in miezul noptii cu o durere de burta insuportabila, ma gandeam in sinea mea, pt ca era ziua in care trebuia sa imi vina ciclu, ori o sa am o hemoragie de toata frumusetea ori sunt gravida si pierd(atat de tare ma durea). Dar slava Domnului cel bun, eram gravida si nu am pierdut. Mi-am facut testul in noaptea aceea si a iesit pozitiv, l-am aratat sotului, nu m-a crezut pt ca liniuta a doua nu era foarte vizibila. Am repetat testul la cateva zile, am facut unul din acela digital si am vazut "pregnant 2-3". Fericire mare, mi-am dorit mult un copil si mi l-a dat Dumnezeu. Am avut la 5 saptamani o sangerare cauzata de un hematom si am avut amenintare de avort cu repaos la pat 2 saptamani dar au trecut si dupa acest hop am avut o sarcina usoara si minunata, nu am avut greturi, nu am avut ameteli, am poftit doar fructe . Au fost 39 de saptamani frumoase care s-au incheiat cu 18 ore de travaliu si o fetita de 3070g superba si sanatoasa (nota9). A fost cu mine de cand am nascut-o, doar 5 minute mi-au luat-o moasele ca sa o curete . Tati a fost langa mine de la inceput si este si acum, si ne iubeste, pe amandoua!
Povestea noastra nu e uimitoare dar este plina de dragoste, iubire si intelegere!

Copilul ajunge pt parintii sai, dupa educatia pe care o capata: rasplata sau pedeapsa.
Jean Jaques Rousseau

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Felicitari! Sa va traiasca si sa fiti o familie fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi_mami spune:

multumim mult! La fel va dorim si voua!





Mergi la inceput