Buburuze de mart-apr2013(10)!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Elena eu atunci am avut niste junghiuri care mergeau undeva prin vagin nu de la uter, dar la mine erau junghiuri de cateva secunde dar puternice de imi opreau respiratia. Am fost la control si s-a vazut orificiul de4schis. Multumesc lui Dumnezeu ca dupa tratament si repaos la pat aproape total nu am mai avut prb si colul s-a inchis la loc si asa sper sa ramana.


de Robert Andrei(18.05.2009) si 22+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Buna burtici cu ochisori:)
Eu am fost azi iar la control(dc ar fi dupa mine m-as muta langa ecograf sa masor din 5 in 5 minute colul )si e putin mai lung(29 mm)
Oricum,am scapat de cerclaj momentan desi poate eram mai linistita dc il faceam,nu mai eram asa atenta la fiecare mica durere sau intepatura .Am o gramada de pastile de luat,pana azi am avut fundul poligon de injectii ca a trebuit sa fac cate 2 pe zi
+progesteron injectabil o data la 4 zile care doare de numa.Acum am ramas doar pe pastile,am scapat de gloante in fund in schimb m-am ales si cu gynipral care da niste efecte secundare tare aiurea(palpitati,tremuraturi si ameteli).
Sper ca totul sa fie bine pana la capat si cu siguranta voi uita toate durerile astea cand o voi tine in brate pe micuta.
Noi am cumparat deja caruciorul,un coletto matteo 3in 1 cu cadru rotativ si suntem f incantati de el:)Acum m-am cam speriat si nu mai cumpar nimic pana nu ajung macar la 33-34 saptamani sau pana la un col de 33-35mm:)
Gabriela si eu am probleme cu colul doar ca al meu este inchis insa mai scurt decat normal.Eu stau numai in pat cu tratament si monitorizare saptamanala a colului .


18+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Ariana ity tin pumnii sa dea Doamne Doamne sa se mai lungeasca colul.

de Robert Andrei(18.05.2009) si 22+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Mara-i si u ai avut colul deschis in sarcina asta?
Elena,eu am simtit o presiune in vagin,ca si cum ceva apasa inauntru asta
a fost primul simptom si apoi ceva intepaturi in vagin si burta dar nu f dese.sper sa nu aiba nimeni probl din astea,sunt f stresante.

18+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Da Arriana dar la mine se pare ca nu a fost asa grav fiind vb de orificiul exterior dar fricaa fost destul de mare. Capul sus frumoasa Ioana va sta la tine in burtica pana la termen

de Robert Andrei(18.05.2009) si 22+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Emi ai fost la film? cat este biletul in Buc?
Abia astept sa ma duc maine seara cu soata la film si pe undeva...doar noi 2 sau 2,5

de Robert Andrei(18.05.2009) si 22+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Buna seara fete vorbarete, e greu de tinut pasul cu voi

Zmaurica, eu merg la Onofriescu.

Inca nu-mi fac planuri cum imi voi creste copilul, voi invata si ma voi
adapta pe parcurs. Fiind primul copil, si probabil singurul pe care il voi avea ,sunt convinsa ca va fi un alintat si un rasfatat

Un weekend frumos tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Ma bucur sa aud vesti bune, Arianna, iti tin pumnii sa fie totul bine!

Eu azi dupa-masa am fost singura acasa, asa ca mi-am facut de cap : m-am uitat la desene animate (da, ma mai apuca), iar in bucatarie am copt paine, cozonac, si acum am niste turta dulce la cuptor.
La mine miroase a Craciun deja!!

Va doresc un weekend cald!!




19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Nicole dc mai vb mult cu turta dulce,cozonac sa stii ca ma mut la tine:)

18+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Carmensilva, da, te poti inscrie la odiseea de mai-iunie
Am fost la film, mi-a placut mult, am avut un voucher si am dat 10 lei pe bilet.

20+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput