Buburuze de mart-apr2013(10)!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Multumesc fetelor! sa dea Dumnezeu sa treaca timpul repede si sa-l vad pe bebe sanatos acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Mamici dragi,

Scuzati absenta, v-am citit, asa ca sunt la curent cu totul.
Felicitari pentru ecografiile bune si bebeii sanatosi. Sa ajute Dumnezeu la toata lumea.
Am morfo luni si sunt lesinata de emotie, mi-e dor de ei, sunt curioasa/ingrijorata de starea lor.....sper sa vin cu vesti bune.

Referitor la vaccinuri sunt in cumpana....o sa vad ce decizie iau la momentul potrivit.
Celule stem nu stocam. M-am documentat f mult si nu se merita, mai ales ca noua ne trebuiesc 2 kituri. Sincer va spun, as fi prelevat daca ma dadeau banii afara din casa......doar asa pentru constiinta mea, sa fiu impacata ca am facut tot ceea ce am putut pt ei. Dar nu am 8000 ron pt. asta si mai ales sa umflu conturile firmelor importatoare.
Daca era o banca as fi donat fara stat pe ganduri dar mai avem de asteptat.

In rest ne pregatim pt. .
Concediu o sa-mi iau cat de putin pot.
Puteti sa-mi spuneti cat este minimum de concediu care poate fi luat?


Va pup dulce

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Prezenta si eu sa vad ce mai fac burticutzele si din ce am apucat sa cetesc , in general toate sunteti bine si asta ma bucura f tare.

Vreau si eu contul de picasa, dc se poate sa va cunosc mai bine si sa va pun si eu o poza cu burtoiul meu .

Noi dam din picioruse de zor, nu stiu unde alergam atata, poate imi face concurenta, dar important ca sunt bine acum si asteptam cu nerabdare o noua intalnire, care vine abia pe 10 decembrie.

La mine gata cu cadourile in mare....au mai ramas parintii si nasii de cununie, dar pt copii totul impachetat aranjat numa sa vine Mosul , mai ales ca am avut pe lista 20 de copii. S-au crucit vanzatoarele din Noriel cand am plecat . In decembrie prefer sa stau linistita si sa vad pe alti cum se agita, eu am luat-o din timp, mai ales ca nu mai suport aglomeratia.

Voi cand mai faceti analize pt sarcina ce v-au mai spus Dr??







Danina 25+ cu

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Danina, urmatoarele analize le fac la 28 de saptamani, cele de sange, rh si secretii banuiesc. Fericito, bine ca ai scapat de stresul Craciunului! Iti trimit PM.



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Referitor la concediu prenatal, de obicei este mai benefic pentru mama atat pentru sanatate sa intre cat de repede in acest concediu, dar si mai avantajos dpdv financiar , pentru ca in concediu veniturile nete cresc neavand atatea impozite.Deci veti avea o indemnizatie mai mare in Cic.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
23 saptamani+

la mine se aplica chestiunea asta fiindca sefii vor sa ne bage in CFS de pe la inceputul lui ianuarie . nu mai zic de frig si gheata ca inca nu sunt dar si daca apar n-am chef sa-mi rup gatul insarcinata in 7 luni...

26 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Tudoralexa, concediu prenatal poti sa nu iti iei deloc. Postnatalul e insa obligatoriu si banuiesc ca pe acela il vrei
Practic, am lucrat undeva unde o avocata a venit la birou pana in ultima clipa si a plecat de la birou direct la spital sa nasca. Avea cu ea in masina in portbagaj bagajelul pentru maternitate, pentru ca stia ca o sa-i trebuiasca.

21+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela87 spune:

buna burtici !!! Si eu am fost lenesa zilele astea, din cauza asta nu am mai scris..sunt bine nu stiu cum o fi si colul pt ca pe 10 merg la control din nou..bebe este un nazdravan, face tumbe in burtica toata ziua :)
datele mele(cred ca la astea va referati): UM-05.09.2012 DPN-13.03.2013
David Gabriel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Va cer si voua o parere cu privire la nume .
Pe lista sunt asa:
- Mara Sophie
- Maria Isabelle
- Elisa Maria
- Anastasia Maria
- Patricia Maria



Danina 25+ cu

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Emi, merci pt raspuns.
Prenatal as evita dar ma lacomesc la postnatal....stau 2 ani

Analize o sa fac dupa morfo, luni o sa aflu ce mai fac pe langa urocultura, toxoplasma, etc.

Fetele cu clexane, tot in burta va faceti?
Eu deja ma chinui cu intepatul si as vrea sa trec la picior.
O sa intreb si pe dr. U.

Gabriela iti tin pumnii.
Am o dilema: sigur sunt bune datele tale?
Dupa neuronul meu botzos ar trebui sa nasti in mai.

Va pupez


21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Seara buna!

Gabriela, si eu tot la asta m-am uitat, ca ceva nu-mi iese la calculele tale

Ma alatur fetelor cu analize in parametri si bebei voiosi. Am facut azi morof fetala de trim 2 si am avut o bulversare majora, bebele nu mai este baietel, este fetita. La prima morfo fetala ne-a zis "sex probabil masculin", cam 80% sigur si cand colo, azi a fost 100% sex feminin, nici urma de indoiala...Prima data am avut maxima incredere ca am fost la unul din cei mai buni medici, chiar director al maternitatii Regina Maria, dar si atunci, cand ne-am bucurat a zis"e probabil, nu e sigur".Si uite asa, am avut o super surpriza! Pt cateva clipe ma simteam ca mi-a cazut burta, ca glumeste, "despre ce vorbesti? te uiti in burta mea?", dupa care, m-am mai linistit. Partea mai delicata e ca al meu sot, care de mult vrea nu un baiat, 2, acum trebuie sa se invete cu ideea. Era atat de tacut si rastalmacit...si ma intristeaza sa-l vad asa, dar o sa-si revina. Restul prietenilor se bucura, mai ales prietenele mele care toate vor fetita, mama soacra s-a topit cu totul ca isi dorea din suflet "sa fie cu fundite".Ai mei parinti se bucurau oricum, sanatos sa fie...

So, bebe baietel ramane o dorinta de viitor, acum ne focusam pe fata lu tata. Imi pastrez dorintele, camera unisex, verde, nu albastra sau roz, hainute viu colorate si carucior neutru :) imi mai trebuie putin timp sa ma obisnuiesc cu noua identitate a odraslei mele. In orice caz, o sa o iubim ca pe ochii din cap si mai mult de atat!

va pupacesc!

22+ cu o buburuza

Mergi la inceput