Buburuze de mart-apr2013(10)!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Elena ai PM

de Robert Andrei(18.05.2009) si 23+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Saru mana Mara!
Am vazut pozele si intr-adevar, Piscotel ai o burta frumusica foc. Cred ca bebe are loc suficient de joaca :) Si eu am 21 saptamani, implinim 22 miercuri, dar parca burtica mea nu e asa, e mai mica :)

mamicile dragute, cu burtici fermecatoare, care mai de care!

21+ cu bebe baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

SALUTARE!
eu una sunt racita bocna - un gurai fara febra dar ingrozitor de enervant - cred ca am terminat un bax de servetele....si colac peste pupaza ieri am avut si control de la ITM w- oameni simpatici de altfel dar aveau la intrebari.....valeu
cand am ajuns acasa eram praf - am dormit 1 ora sprijinita de 2 perne puse una peste alta ca altfel nu puteam sa respir...in rest e ok
eu am orificiul exterior al colului rupt deci e deschis complet dar pentru sarcina dr mea a zic ca numai cel interior conteaza si cum ala e inchis....e ok
Doamne fara saptamana asta mai am 2 saptamani si intru in prenatal...iupiiii

26 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Casandra, intrii in prenatal de la 28-29 sapt? Foarte tare. Eu o sa tot vin la munca pana pe 15 Martie daca e totul bine cu sarcina ca nu stau acasa in CIC decat maxim 2 luni si as vrea sa ajung la Octombrie cumva, adica sa stau cu bebe pana face 6-7 luni.

21+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Casandra multa multa sanatate

Eu am calculat data de intrare in prenatal cam pe 15 ian asta la 30s , dar daca nu vor fi geruri mari voi merge inh continuare cat voi putea.
Ce este rau la mine ,este ca lucrez undeva in parcul industrial si anul acesta in febr parca atunci cand au fost zapezile alea mari ,nu s-a mai dat voie sa se intre sau sa se iasa din Ploiesti si am ramas blocati la locul de munca niste ore bune pana s-au razgandit(noroc ca nu au fost zile)asa ca exact asta nu vreau sa patesc acum si cu bb in burtica...cred ca as intra in panica rau...

de Robert Andrei(18.05.2009) si 23+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata!

Emilia - io am burta mai mare acum la a doua sarcina si asta am observat-o inca de pe la 7-8 saptamani, si mult mai tuguiata decat prima data; nu stiu cat de adevarata e chestia cu felul in care arata burtica in functie de fata sau baiat, dar la Piscot parca nu era asa tuguiata, era un pic mai lata, distribuita si pe laterale asa...acu parca impung pe cineva asa de iesita in exterior e...si nu e chiar fun ca uneori uit dimensiunea si ma mai lovesc de una de alta, ca nu estimez bine distanta; problema asta am avut-o si la prima sarcina; Concluzia: iti doresc si tie o burta ca a mea; a doua oara iese asa, da?????:))))) Poop.

Casandralin - sanatate multa mami; io vad ca nu am pescuit nik de la Piscot desi am stat bot in bot cu ea de cate ori am avut ocazia. Apropo de Piscot, e mai bine azi, astept sa vad daca mai face febra ca nu i-am mai dat de dimi antitermic. Facem doar scahema de antibiotic pana la capat si sper sa fim bine.

Si mie mi s-a parut ca zambeste mocuta in clipul ala, dar am zis io ca-s in extaz oricum de cate ori il vad:)) Nu stiu cine intreba (mea culpa) in poza aia aveam 21 de sapt fara o zi:D

Apropo de picassa, nu mai pune nimeni nik, nicio poza de buburuza, de mamica de buburuza, vreau si io material de comentat:))

Pupici!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Evaaaaaaaaaaaaa - pe unde umbli????

La concediu, nu ma gandesc inca, ma apuca lenea dupa aia si nu e bine!



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Piscotel esti tare rau cu apreciatul distanta fata de burtica ,adevarul este ca ai o burtica super
Eu am burta mai micuta si de fapt inca par grasana nu gravida...dar asta sa fie problema mea...noroc ca am intrat in 6 luni doar cu 2,5kg mai mult peste ale mele multe kg

de Robert Andrei(18.05.2009) si 23+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Mara ce nume frumos Mara Gabriela ati ales. Poate nasti de Bunavestire sau urmatoarea si cand e Sf. Gabriel. Ar fi super tare!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
23 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Cand incep nasterile sa vezi atunci schimbari de ordine in listute, unii vor veni mai repede, altii se vor lasa asteptati punandu-le pe mamici la asteptat.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
23 saptamani+

Mergi la inceput