Buburuze de mart-apr2013(10)!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Fetele, va doresc o saptamana usoara si linistita

Carmen odiseea de mai iunie este dechisa dar esti binevenita la noi, te primim cu bratele deschise



de Robert Andrei(18.05.2009) si 22+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Am intrat in luna a 6a si sunt tare fericita

de Robert Andrei(18.05.2009) si 23+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna burticute! O sapatamana frumoasa va doresc!
Si noi azi intram in luna 6 ! Multa sanatate la toti bebeii si mamici.
De dimineata ma tot uit pe site-uri , sa ma informez cu privire la vaccinuri, sa le fac, sa nu le fac. ROR este clar ca nu o sa-l facem, nici la Miriam nu am fost de accord pentru ca ofera imunizare doar pe 5 ani si nu vreau sa fie nevoita sa faca imunizare din 5 in 5 ani.
Voiam sa-i fac in materninatate doar Bcg, dar acuma cu scandalul asta mi frica, probabil ca voi face Bcg atunci cand va aparea unul de la Cantacuzino( care acuma se pare nu produce nimik).
Foarte greu, mai ales cand vezi prospectul fiecarui vaccin. Eu am primit toate prospectele de la doctorita mea de familie si mi-a placut ca nu a comentat atunci cand i-am spus alegerea mea.Mi-a expus parerea ei si atat.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
23 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Buna dimineata,

Burtici cu buburuze miscatoare!
Ariana, Mara, ma bucur ca intr-un final totul e ok si Doamne ajuta asa sa fie pana la final, sa creasca bebeii sanatosi si sa iasa la vremea potrivita!

Piscotel, multa bafta! ai increde ca o sa fie bine, un pic asa, incearca sa fii linistita, ca va fi ok, ca sa-ti poti transmite starea, caci daca te nelinistesti (si asa ai destule griji adunate), nu e bine nici pt tine si nici pt burtica.

Vroiam sa va povestesc despre Baby Expo, ca am fost si-a fost interesant. Doua lucruri mai relevante din urma vizitei:
- perna de gravide, mi-am luat una si este SUPERRRRRRR, foarte misto, deja am testat-o 2 nopti, sunt f incantata si e un partener grozav. E altceva fata de 3 perne ale mele, pozitionate, care mai cum
- legat de carucior, eu intentionam sa gasesc unul fara landou, sa-i pun scoica si atat. Ei bine, din cateva discutii am aflat ca landoul este foarte important si daca e sa cumepri de oriunde, orice firma, sa aibe bebele landou, pt ca in primele luni e f important sa aibe somnul odihnitor si scoica e ceva asa, doar de tranzit, mai safe in masina, insa nu ceva care sa substituie landoul. Si uitandu-ma la carucioare, ceva 3 in 1 mai ieftin n-am vazut deloc, toate ajungeau pe la 1400-1600 sau 2000lei, alea care sa fie si usoare si pliabile pt masina. Cam f scumpe, dar om vedea. Acum trebuie sa strangem bani de nastere si sa dam deja un avans in urmatoarele 3 saptamani.

Va pup si-o saptamana grozava! Sa vina Craciunul si calatoriile si bunatatile!

21+ cu bebe baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Felicitas,

te rog mult, spune-ne mai multe despre vaccinuri. EU nu cred ca am apucat vreo discutie pe forum despre asta, in schimb, am cercetat destul de mult si nu prea sunt de acord deloc cu vaccinurile, insa o parte din cele pt bebe le vom face, de gura sotului care ma enerveaza ca se ia dupa efectul de turma si se gandeste ca daca pana acum toata lumea a facut as aceva, noi de ce nu, ca e o siguranta...

Chiar n-am deloc incredere in vaccinuri, insa am incredere in Dumnezeu si de multe ori in imunitatea naturista...Si inca n-am parerea medicului meu.

Citat:
citat din mesajul lui elenaionascu

Buna dimineata,

Burtici cu buburuze miscatoare!
Ariana, Mara, ma bucur ca intr-un final totul e ok si Doamne ajuta asa sa fie pana la final, sa creasca bebeii sanatosi si sa iasa la vremea potrivita!

Piscotel, multa bafta! ai increde ca o sa fie bine, un pic asa, incearca sa fii linistita, ca va fi ok, ca sa-ti poti transmite starea, caci daca te nelinistesti (si asa ai destule griji adunate), nu e bine nici pt tine si nici pt burtica.

Vroiam sa va povestesc despre Baby Expo, ca am fost si-a fost interesant. Doua lucruri mai relevante din urma vizitei:
- perna de gravide, mi-am luat una si este SUPERRRRRRR, foarte misto, deja am testat-o 2 nopti, sunt f incantata si e un partener grozav. E altceva fata de 3 perne ale mele, pozitionate, care mai cum
- legat de carucior, eu intentionam sa gasesc unul fara landou, sa-i pun scoica si atat. Ei bine, din cateva discutii am aflat ca landoul este foarte important si daca e sa cumepri de oriunde, orice firma, sa aibe bebele landou, pt ca in primele luni e f important sa aibe somnul odihnitor si scoica e ceva asa, doar de tranzit, mai safe in masina, insa nu ceva care sa substituie landoul. Si uitandu-ma la carucioare, ceva 3 in 1 mai ieftin n-am vazut deloc, toate ajungeau pe la 1400-1600 sau 2000lei, alea care sa fie si usoare si pliabile pt masina. Cam f scumpe, dar om vedea. Acum trebuie sa strangem bani de nastere si sa dam deja un avans in urmatoarele 3 saptamani.

Va pup si-o saptamana grozava! Sa vina Craciunul si calatoriile si bunatatile!

21+ cu bebe baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Felicitas mare dilema cu vaccinurile. Eu nu am auzit ca or sa deschida Cantacuzino in curand. Stii tu ceva?
Cred ca nici nu se vor inchesui sa il faca sa mearga atata timp cat au de castigat din imortul de vaccinuri. Mare pacat.

Astazi am fost tare melancolica...am trecut in revista hainutele de bebelusi ale lui Robert...ma bucur ca se vor potrivi in marea lor majoritate deoarece am lucuri de toate culorile mai putin albastre...frumoase amintiri...

de Robert Andrei(18.05.2009) si 23+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Un vaccin care dupa parerea mea trebuie facut este Prevenar impotriva meningitei otitei si pneumoniei. Se face in trei runde si este destul de scumput dar se merita

de Robert Andrei(18.05.2009) si 23+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Elena,poti achizitiona un carucior 3in1 si second hand,de mute.ori gasesti lucruri f bune.Si noi am adus o perioada carucioare de dincolo si le -am vandut aici si erau super ok.
Fetita mea misca numai cd vrea ea si in general loveste in partea de.jos:vezica,col si ce mai e pe acolo...asa incat baby kiss stai linistita,poate misca mai mult noaptea cd dormi profund si nu-l.simti iar ziua e obosit si face nani:)
Cred ca de la 28 de sapt tre sa miste zilnic,nu asa repede.


19+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Gabriela,u ai tot colul intredeschis sai mai ai si o parte inchisa
Sunt curioasa sa vad dc mai este cv in situatia mea:(


19+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Piscotel multa sanatate Piscoatei mici. Asteptam vesti de la eco

de Robert Andrei(18.05.2009) si 23+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput