operatie polipi iasi

operatie polipi iasi | Autor: iris_2009

Link direct la acest mesaj

Buna ziua,

Am o rugaminte la mamicile din Iasi.
Fetita mea de 4 ani ar trebui operata de polipi.Majoritatea parintilor carora le-am cerut parerea imi recomanda sa merg la dr rusu la arcadia.
Problema este ca in acest moment nu dispun de atatia bani cat cer ei pt. operatie.
Stiti cumva daca dr. rusu mai activeaza in alta parte, intr-un spital de stat eventual? Desi spitalele de stat nu au aparatura pe care o au la arcadia.
Am mai primit recomandari pt dr. Vlase de la CFR. Aici insa am inteles ca polipii sunt smulsi, anestezia mai mult inexistenta....parca nu ma atrage ideea.
Daca aveti cumva recomandari pt. medici, sfaturi, sunt binevenite.

Multumesc.
Ma i

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

In anul 2005, copil 4 ani, operatie polipi Spitalul CFR. Conditii excelente (clinica ORL era proaspat renovata), anestezie generala, personal medical amabil, am intrat in spital la ora 8 si am iesit la ora 13, totul a decurs normal.

Numai bine,
Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris_2009 spune:

Multumesc pt. raspuns.

Probabil ca incolo ne vom indrepta pana la urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Noi suntem clienti ai clinicii ORL de la Recuperare. E f buna si au experienta cu copiii. Dar anestezia nu este inhalatorie, ci injectabila.
La spitalul de copii stiu ca aveau anestezie inhalatorie, dar sectia ORL arata jalnic.
La dr Rusu la arcadia stiu din sursa apropiata ca a fost super ok, habar nu am cat costa.



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Iris: domnul dr. Rusu putea fi gasit si la recuperare. Nu stiu daca mai este valabil, poate poti intreba la spital.

Alt medic bun pt. copii stiu ca este domnul dr. Cobzeanu dar nu-ti pot vorbi din exp. personala. Poate fi gasit Sf. Spiridon. Nu stiu nimic despre dotarea spitalului.

Pisigri: te rog, daca vrei, spune-mi ce medic orl pt. copii recomanzi la recuperare? Nu stiu cine mai lucreaza acum acolo.

Despre domnii dr. Rusu si Cozma stiu ca sunt ft. buni si lucreaza frumos cu copii - exp. pers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

La recuperare am avut treaba cu dl dr Cozma care este intr-adevar extraordinar dar e mai degraba pe partea de audiologie din cate am inteles. Mai este dna dr Mihalache, insa nu stiu sincer sa spun ce experienta are cu cazurile mai dificile, noua ne-a fost recomandata asa, pt cate un control de rutina.

Noi am fost paciente (cu complicatii) ale prof Martu, care a operat-o pe asta mica de otomastoidita, i-a pus 2 aeratoare, a scapat-o de o otita complicata care recidivase de multe ori si nu mai raspundea la nici un antibiotic.
In prezent apelam la dna dr Radulescu, sefa se sectie, pt ca profesorul e destul de ocupat si am impresia ca nici nu mai vine chiar zilnic, el fiind profesor consultant.



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Pisigri: multumesc

Mergi la inceput