biblia

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui irisM

Eu cred ca atunci cand omul evolueaza pe calea sa spirituala are acces la informatie mai inalta, care include pana la un punct si un anumit grad de previziune. Exista un caz legat de parintele Arsenie Boca care explica cel mai bine lucrul asta. Era o tanara care a mers sa-l vada pe parintele Arsenie. Cand a ajuns a realizat ca parintele o astepta. Desi nu-l anuntase stia ca vine. Nu-mi mai amintesc exact ce a sfatuit-o, dar dupa multi ani, in care a fost arestata politic si a zacut prin inchisori, a realizat ca sfaturile pe care le primise aveau sens dintr-o data, pentru se refereau in mod concret la ce avea sa se intample. Parintele a stiut ce experiente groaznice o asteptau si a incercat sa-o sfatuiasca in directia repectiva.

Si mai cred si ce zice Alina, omul e creator al propriului destin. Omul prin alegerile sale poate sa-si schimbe viata si viitorul. Insa numai Dumnezeu stie cu adevarat viitorul, intr-adevar.

Visele sunt o parte frumoasa din viata noastra.. 3X3 poate sa ne spuna multe lucruri legate de vise. Eu nu ma pricep. Da, cred ca visele pot fi interpretate de unii preoti. De laarintele Argatu am inteles cum vine treaba asta, pentru ca el vedea de unde vine visul respectiv.




parinte, pastor, preot,calugar sau ce ar fii ... job-ul lui NU este sa interpreteze vise si nici sa schimbe prin sfaturile lor destinele...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

michelle, nu crezi ca ar fi mai elegant sa vorbesti atat de mult despre credinta ta la subiectul biblia deschis de tine la sufletul credintei?

pe mine una ma sufoci deja !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irisM spune:

Pai pastorul la care mergi tu nu te sfatuieste? Ti-a schimbat destinul? In rau sau in bine? Plus de asta preotul trebuie sa fie mentorul meu spiritual si ma gandesc ca trebuie sa fie capabil sa ma ajute in situatii pe care eu nu le inteleg, nu sa-mi repete ce-a invatat la scoala de la altii, ci sa poata sa vada dincolo de ce pot eu sa vad intr-o situatie data. Asta il face pe parintele Cleopa de exemplu un mare preot. Cel putin asta astept eu de la un preot, calugar, pastor..

Alina, pe mine una Michelle nu ma deranjeaza. Subiectul e pana la urma pe un forum public unde oricine poate intra sa-si spuna parerea,oricare ar fi ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

michelle, nu crezi ca ar fi mai elegant sa vorbesti atat de mult despre credinta ta la subiectul biblia deschis de tine la sufletul credintei?

pe mine una ma sufoci deja !

alina


pai daca nici michelle nu mai scrie la subiectul deschis de tine, atunci cine o sa mai scrie?!.. ca tu oricum nu ai nicio opinie legata de subiect, nici nu iti inteleg rolul la subiectul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

michelle, nu crezi ca ar fi mai elegant sa vorbesti atat de mult despre credinta ta la subiectul biblia deschis de tine la sufletul credintei?

pe mine una ma sufoci deja !




pai daca nici michelle nu mai scrie la subiectul deschis de tine, atunci cine o sa mai scrie?!.. ca tu oricum nu ai nicio opinie legata de subiect, nici nu iti inteleg rolul la subiectul asta

Nina,mami de,






subiectul asta in care tu nu imi intelegi rolul(?) are legatura cu oamenii care cred ca dumnezeu nu are nevoie de jertfe .

din arhiva sufletului credintei stiu ca michelle considera o obligatie crestineasca sa provaduiasca si o inteleg asa cum imi doresc si ea sa ma inteleaga ca ce e prea mult strica de cele mai multe ori.

in legatura cu neintelegerile tale, nu pot decat sa iti recomand sa deschizi numai subiectele unde intelegi rolul fiecaruia si sa nu mai duci grija ca nu mai scrie nimeni pe aici!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

alina, ma faci sa rid.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

, ma faci sa rid.

michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"


ma bucur dar mi-ai mai spus-o deja!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui irisM

Pai pastorul la care mergi tu nu te sfatuieste? Ti-a schimbat destinul? In rau sau in bine? Plus de asta preotul trebuie sa fie mentorul meu spiritual si ma gandesc ca trebuie sa fie capabil sa ma ajute in situatii pe care eu nu le inteleg, nu sa-mi repete ce-a invatat la scoala de la altii, ci sa poata sa vada dincolo de ce pot eu sa vad intr-o situatie data. Asta il face pe parintele Cleopa de exemplu un mare preot. Cel putin asta astept eu de la un preot, calugar, pastor..

Alina, pe mine una Michelle nu ma deranjeaza. Subiectul e pana la urma pe un forum public unde oricine poate intra sa-si spuna parerea,oricare ar fi ea.




ai dreptate , fiecare poate intra si spune ce vrea, dar pe mine michelle ma deranjeanza . pe ea eu o amuz. fiecare suntem diferiti, nu-i asa?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patou spune:

Citat:
subiectul asta in care tu nu imi intelegi rolul(?) are legatura cu oamenii care cred ca dumnezeu nu are nevoie de jertfe .



ce legatura are dumnezeul care n-are nevoie de jertfe cu biblia? cauta-l in yoga in new-age, in umanism, in cartea de bucate...

Doar nu vrei sa ne convingi ca chiar te intereseaza ce zice biblia? Din primul tau mesaj am inteles ca in ciuda logicii tale nici macar primul capitol n-ai avut rabdarea (sau logica?) sa-l intelegi)

Citat:
pentru ca sunt foarte logica dar si proasta in acelasi timp




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Citat:
citat din mesajul lui irisM

Pai pastorul la care mergi tu nu te sfatuieste? Ti-a schimbat destinul? In rau sau in bine? Plus de asta preotul trebuie sa fie mentorul meu spiritual si ma gandesc ca trebuie sa fie capabil sa ma ajute in situatii pe care eu nu le inteleg, nu sa-mi repete ce-a invatat la scoala de la altii, ci sa poata sa vada dincolo de ce pot eu sa vad intr-o situatie data. Asta il face pe parintele Cleopa de exemplu un mare preot. Cel putin asta astept eu de la un preot, calugar, pastor..

Alina, pe mine una Michelle nu ma deranjeaza. Subiectul e pana la urma pe un forum public unde oricine poate intra sa-si spuna parerea,oricare ar fi ea.




ai dreptate , fiecare poate intra si spune ce vrea, dar pe mine michelle ma deranjeaza . pe ea eu o amuz. fiecare suntem diferiti, nu-i asa?


edit: ma deranjeaza insistenta ei nu persoana ei!



Mergi la inceput